Suç makinası adeta terminatör yine serbest bırakıldı

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903

Bakırköy’de 2 Ekim 2018’de kız arkadaşını aracının içerisinde darp eden ve olaya şahit olan vatandaşların tepkisine öfkelenen annesi hakim babası savcı Görkem Sertaç Göçmen’in (22) yargılanmasına devam edildi. Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Görkem Sertaç Göçmen’in tahliyesine karar verildi.
Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu olarak yargılanan sanık Görkem Sertaç Göçmen getirilirken, çok sayıda taraf avukatı katıldı. Polis ve jandarma duruşma için özel güvenlik önlemi aldı. Müşteki olarak katılan Esranur Abacı, dershaneden çıktığını ve kaldırımdayken cipin, ayağının üstünden geçtiğini ifade ederek şikayetçi olduğunu söyledi.
ARABALAR OLDUĞU İÇİN GİDEMEDİ
Olay anında broşür dağıttığını belirten Büşra Yılmaz tanık olarak verdiği ifadede, “Sanık arabasının önünden geçen birine ‘Ne bakıyorsun’ diye inip tokat attı. Her şey öyle başladı, sonra vatandaş müdahale etti kavgaya. Herkes birbirine çok şiddetli müdahale ediyordu. Sanık arabaya bindi. Trafiğin seyir yönüne doğru hareket etmek istedi ancak arabalar olduğu için oradan gidemedi, kaldırımdan gitti. Olaydan yarım saat kadar sonra geri döndü. Döndükten sonra benim çalışma arkadaşlarımdan birine saldırdı, arkadaşımın kaşı patladı.” dedi.
İSTESE ARAÇTAN İNEBİLİRDİ
Duruşmada müşteki avukatları, mağdur A.A.’nın zorla tutulduğunu ifade etti. Ek savunma hakkı tanınan tutuklu Görkem Sertaç Göçmen ise söz alarak “Ben olay günü aracımdan inip 10-15 kişi ile tartışıp kavga ettiğim sırada A.A. isterse araçtan inip gidebilirdi. Kendisini zorla alıkoymuş değilim, önceki savunmalarımı da tekrar ediyorum” diye konuştu.

Sanığın daha önce dokuz ayrı suçtan dosyası vardı