• Yeni nesil Apple TV 4K inceleme!

    Apple'ın geçen sene iPhone XR'ın A12 Bionic işlemcisi ile ürettiği Apple TV 4K modelini kutusundan çıkarıp inceledik.

Subaru Levorg STI Sport, Yolu Daha Sıkı Tutacak

Bu konuyu okuyanlar

OnurDikel

Öğrenci
Katılım
2 Aralık 2015
Mesajlar
6
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Subaru-Levorg-STI-Sport-Yolu-Daha-S%C4%B1k%C4%B1-Tutacak-800x445.jpg

Eğer Subaru mühendisleri, gerekli modifikasyonları yapsaydı, Subarı Levorg STI Sport, 328 hp gücü ile adeta “ateş eden” bir otomobil olabilirdi. Fakat ne yazık ki olmadı. Kozmetik olarak neredeyse baştan yaratılan otomobil, standart modeli ile aynı. Evet, otomobilin yol tutuşu olsun, iç mekanı olsun oldukça agresif ve şık bir görünüme kavuşmuş. Fakat, biraz performans meraklısı kullanıcıların, daha yüksek hacimli ve daha güçlü motor seçeneklerini istediğini adımız gibi biliyoruz.

Yapılan değişiklikler ile Subaru Levorg STI Sport, adeta yola yapıştırılmış. Yapılan değişikliklerin listesi ise şöyle;

  • Blistein DamMatıc II amortisör sistemi (sadece önlerde)
  • Yenilenen helezon yaylar
  • Yenilenen direksiyon sistemi
Bayilere giden müşteriler, 168 hp güç üreten 1.6 litre hacmindeki turbo beslemeli dört silindir boxer motor ile 296 hp güç üreten 2.0 litre hacmindeki boxer motor arasında bir seçim yapmak zorunda kalıyorlar. Her iki motor seçeneğine de CVT şanzıman eklenebiliyor.

Yeni Subaru Levorg STI Sport, agresif görünümlü ön tampon, ön ızgara ve 18 inç büyüklüğündeki alaşım jantları ile tamamen yeni bir görünüme kavuşmuş. Subaru hayranı kullanıcılar, dilerlerse otomobillerini WR Blue Pearl renginde sipariş geçebiliyorlar. Örnek;

subaru-levorg-sti-concept-7-970x647-c-300x200.jpg


Otomobilin iç mekanında ise Bordoeux kırmızı deri döşemelerve muhtelif yerlere (koltuk başlıkları, direksiyon ve kapı eşikleri) yapıştırılmış STI monogramları, otomobilin genel ruhunu tamamlamış.

Subaru Levorg STI Sport modelinde yapılan değişiklikler asla kötü değil, aksine oldukça yerinde ve oturaklı değişiklikler. Fakat yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz araç, markanın 2015 Tokyo Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardığı Levorg S modeli. O zamanlar, bahsi geçen modelin, standart Levorg’dan daha güçlü olacağı söyleniyordu. Fakat şu an görüyoruz ki, Subaru verdiği bu sözü tutmadı. Aksine yaptığı iddialı değişikliklerle, fanatiklerinin gönlünü almaya çalışmakta.

Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda henüz kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte, bu otomobili önümüzdeki yaz yollarda görmeye başlayacağımızı belirtelim.

Kaynak: Subaru Levorg STI Sport, Yolu Daha Sıkı Tutacak - Otomobilim Benim
 

Son mesajlar

Üst