Soru Şuan Elimdeki Telefonu Bırakıp Yeni Telefon Almak Mantıklı mı?

Bu konuyu okuyanlar

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Arkadaşlar şuan elimde 2.5 seneden fazladır kullandığım mi9t 128gb var 2850 tl almıştım tr garantili şuan cihaz her işimi görüyor performansıda iyi oyunlarda, uygulamalarda felan sıkıntı yaşamıyorum şarj konusunda 2.5 seneden fazladır yoğun kullanmanın verdiği yorgunluk var pil ömrü max 5 saatlere düştü kamerasi zaten klasik xiaomi performansı veriyor cihazım hala güncel sürümde android 11 var. Şimdilik iyi kötü götürüyor cihaz ama xiaomi den sıkıldığımı farkettim. Yeni telefon alsami diye düşünmeye başladım. Max 4000 tl verebilirim bu fiyattaki cihazlara biraz göz attım bi çoğu elimdeki mi9t aratacak gibi geldi. Sorun Telefon fiyatlarının ucmus olması. Bu zamanda telefon almak mantıklı olur mu? fiyatlar ne olur düşerimi? daha yükselir mi? Yada mi9t devam etmelimiyim kullanmaya. Açıkçası alıp almamak konusunda sıkıntı yaşıyorum.. Yeni telefon alırsam mi9t kardeşime bırakıcan bu arada satmiycam..

Son düzenleme:

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Şahsen ben iPhone 11 veya sonrası alınmayacaksa ya da Android tarafında amiral gemisi sınıfından bir telefon alınmayacaksa eldeki cihaz ihtiyaçları görüyorken değiştirmekten yana değilim. İhtiyaçlarınızı karşılıyorsa biraz daha bekleyip bu sürede para biriktirirseniz bozulma ya da karşılamama vb. bir durumda daha üst bir fiyat bandında cihaz bakabilirsiniz.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Şahsen ben iPhone 11 veya sonrası alınmayacaksa ya da Android tarafında amiral gemisi sınıfından bir telefon alınmayacaksa eldeki cihaz ihtiyaçları görüyorsa değiştirmekten yana değilim.
Cihaz isteklerimi karşılıyor hocam iyi kötü. Malesef o cihazlara o kadar para veremem. Tek sıkıntı artık xiaomi kullanmak istemem sıkıldığımı farkettim.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Arkadaşlar şuan elimde 2.5 seneden fazladır kullandığım mi9t 128gb var 2850 tl almıştım şuan cihaz her işimi görüyor performansıda iyi oyunlarda, uygulamalarda felan sıkıntı yaşamıyorum şarj konusunda 2.5 seneden fazladır yoğun kullanmanın verdiği yorgunluk var pil ömrü max 5 saatlere düştü kamerasi zaten klasik xiaomi performansı veriyor cihazım hala güncel sürümde android 11 var. Şimdilik iyi kötü götürüyor cihaz ama xiaomi den sıkıldığımı farkettim. Yeni telefon alsami diye düşünmeye başladım. Max 4000 tl verebilirim bu fiyattaki cihazlara biraz göz attım bi çoğu elimdeki mi9t aratacak gibi geldi. Sorun Telefon fiyatlarının ucmus olması. Bu zamanda telefon almak mantıklı olur mu? fiyatlar ne olur düşerimi? daha yükselir mi? Yada mi9t devam etmelimiyim kullanmaya. Açıkçası alıp almamak konusunda sıkıntı yaşıyorum.. Yeni telefon alırsam mi9t kardeşime bırakıcan bu arada satmiycam..
Bence yeni telefon alma şuan ki işini görüyorsa ve daha iyisi yoksa geçmene değmez

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Arkadaşlar şuan elimde 2.5 seneden fazladır kullandığım mi9t 128gb var 2850 tl almıştım şuan cihaz her işimi görüyor performansıda iyi oyunlarda, uygulamalarda felan sıkıntı yaşamıyorum şarj konusunda 2.5 seneden fazladır yoğun kullanmanın verdiği yorgunluk var pil ömrü max 5 saatlere düştü kamerasi zaten klasik xiaomi performansı veriyor cihazım hala güncel sürümde android 11 var. Şimdilik iyi kötü götürüyor cihaz ama xiaomi den sıkıldığımı farkettim. Yeni telefon alsami diye düşünmeye başladım. Max 4000 tl verebilirim bu fiyattaki cihazlara biraz göz attım bi çoğu elimdeki mi9t aratacak gibi geldi. Sorun Telefon fiyatlarının ucmus olması. Bu zamanda telefon almak mantıklı olur mu? fiyatlar ne olur düşerimi? daha yükselir mi? Yada mi9t devam etmelimiyim kullanmaya. Açıkçası alıp almamak konusunda sıkıntı yaşıyorum.. Yeni telefon alırsam mi9t kardeşime bırakıcan bu arada satmiycam..
Mi9T eğer yurt içi ise 3000-3800 civarına satarsın.
Ve daha iyi bir cihaza geçebilirsin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihaz isteklerimi karşılıyor hocam iyi kötü. Malesef o cihazlara o kadar para veremem. Tek sıkıntı artık xiaomi kullanmak istemem sıkıldığımı farkettim.
Hocam cihaz görüntüsü canınızı sıkıyorsa PapsCover vs kaplama yapabilirsiniz :D

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
500-600 daha koyup ikinci el 8 plus alabilirsin.Bu bütçede android tarafında güncel çok iyi cihaz yok.8 plus içine sinmiyorsa kullandığın cihazla devam et derim.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Bu şekilde düşünme sebebim şu, Android cihazlarda alt segment bir cihaz alındığında kullanım ömrü az oluyor ve açıkçası pazarlama stratejileri de bu yönde. Kişileri cihazdan soğutarak yenisini aldırmak istiyorlar. Amiral gemisi Androidler ya da iPhone 11 sonrası IOS cihazlardan birini almanız en azından daha uzun bir süre kullanmanızı sağlar. Xiaomi den sıkıldıysanız tema, vs. kullanarak iç görünümü kılıf veya kaplamalarla dış görünümünü değiştirmenizi öneririm. Cihaz ihtiyaçları karşılıyorken boşuna en fazla 2 sene idare edecek bir cihaza 4000₺ vermeyin. O süreçte para biriktirin artık kullanmak istemiyorum dediğiniz noktada biriktirdiğinizle bir amiral gemisi alırsınız. Şu an da kullanmak istemiyorum diyorsanız ve 2. El olur derseniz fiyatı biraz artırarak 2. el iPhone 8 ya da 8 plus vb. alınabilir.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Bu şekilde düşünme sebebim şu, Android cihazlarda alt segment bir cihaz alındığında kullanım ömrü az oluyor ve açıkçası pazarlama stratejileri de bu yönde. Kişileri cihazdan soğutarak yenisini aldırmak istiyorlar. Amiral gemisi Androidler ya da iPhone 11 sonrası IOS cihazlardan birini almanız en azından daha uzun bir süre kullanmanızı sağlar. Xiaomi den sıkıldıysanız tema, vs. kullanarak iç görünümü kılıf veya kaplamalarla dış görünümünü değiştirmenizi öneririm. Cihaz ihtiyaçları karşılıyorken boşuna en fazla 2 sene idare edecek bir cihaza 4000₺ vermeyin. O süreçte para biriktirin artık kullanmak istemiyorum dediğiniz noktada biriktirdiğinizle bir amiral gemisi alırsınız. Şu an da kullanmak istemiyorum diyorsanız ve 2. El olur derseniz fiyatı biraz artırarak 2. el iPhone 8 ya da 8 plus vb. alınabilir.
Hocam xiaomi tarafında zaten temalar felan olmasa iyice bunalıcam çoğu şeyi özellestirme biliyosun o yönünü seviyorum zaten o şekilde idare ediyorum. Para biriktirmek mantıklı olabilir.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
8 Plus'ında artık ömrü uzun değil artık İPhone için artık zaten *minimum* 8 Plus kullanılmalı.
O fiyat bandında 8 plustan daha iyisi bence yok.Günümüzde hala 6s kullanan bir sürü insan var.8 plus ın en az 3 yıl daha kullanılacak bir cihaz olduğunu düşünüyorum.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
O fiyat bandında 8 plustan daha iyisi bence yok.Günümüzde hala 6s kullanan bir sürü insan var.8 plus ın en az 3 yıl daha kullanılacak bir cihaz olduğunu düşünüyorum.
Android olarakta var,ve ayrıyeten X'in daha iyi olduğunu düşünüyorum kronik sorunlar hariç.