Şu zamanda 3500 tl ye hangi telefon alınabilir?

Bu konuyu okuyanlar

pasabey96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir süredir kriterlerime uygun olacak telefonu bulmaya çalışıyorum ancak bütçem yetersiz geliyor. Kriterlerime ve bütçeme en yakın telefon S10e gibi görünüyor ancak yine de bütçem yetersiz geliyor. Bu yüzden o bütçeyi toparlayana kadar (belki birkaç ay :D ) telefon almamayı düşünmeye başladım. Buraya istediğim kriterleri yazıp sizden kriterlerime şu anki bütçem ile uyabilecek telefon önerisinde bulunmanızı rica ediyorum :)

1-) Öncelikle Kamera benim için en önemli şey
2-) Büyük bir telefon istiyorum 6'' üzeri olursa çok iyi olur
3-) Bataryanın günü çıkarmasını isterim
4-) Video çekimlerinde titreşimin minimum olduğu ve fotoğraf çekimlerinde granlenmenin olmamasını ve portre modunda hataların minimum olduğu bir kameraya sahip olmasını isterim
5-) Yapay zeka kamera ve özellikle nesne algılama özelliğinin bulunmasını isterim
6-) OIS ve EIS özelliklerinin aynı anda bulunması ve çekimlerde titreşimi engelleme açısından başarılı olmasını isterim
7-) Gece çekimlerinde video ve fotoğrafta iyi sonuçlar vermesini isterim
:cool: Tasarım olarak ekran gövde oranının yüksek olmasını isterim
9-) Damla çentik çok hoşuma gidiyor bu kriterlere ve bütçeme uygun bir telefonda bulmayı çok isterdim ancak henüz bulamadım :)

bana bu fiyat bandında kriterlerimi karşılayacak hangi telefonu önerirsiniz görüşlerinizi ve fikirleriniz almak isterim
ya da bekleyip aylarcaaa... s10e almak için para biriktirmemi mi tavsiye edersiniz? (s10e ya da kriterlerime daha da yakın olacağınızı düşündüğünüz)
Tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Sen daha sonra alacaksan g8 ve oneplus 7 ikilisini bekle.

pasabey96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sen daha sonra alacaksan g8 ve oneplus 7 ikilisini bekle.
uzunca bir süreçten sonra şuan bana en yakın seçenek one plus 6t ancak türkiyede satışı yok sahibindenden güvenilir bir yer bulabilirsem alabilirim ya da oneplus 7 ne zaman çıkar onu bilirsem bekleyebilirim :D

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bir aya ikiside çıkar hatta bir haftaya lg g8 çıkıyor oneplus 7'de o zamana çıkar benim önerim lg g8 çıktıktan bir ay sonra fiyatı az düşer onu kovalamak daha mantıklı kamera daha doğal çekiyor ayrıca video özellikleri ve seste en iyisi olacaktır ayrıca ekran kaliteside bomba olur. Oneplus 7'dr çok güzel 4000 mah batarya ve kamerada büyük sensör ois ile birleştirip birde kayıpsız 5x opyik zoom muhabbeti olursa harika olur. Bence salla oneplus 6t'yi bu iki cihaz biraz daha pahallı ama yani ona göre özellikte coşturur. ;)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
oneplus 6 ile 6t arasında ufak makyaj farkı var ama oneplus 7 esas devrimi yapıyor ama bana sorarsanız lg arayüz ve diğer kullanışlı özellikleri ile daha sempatik cihaz yapıyor mesela g7 güzel ama batarya yetmiyor ve lcd ekran g8 o noktalarda adımlar atılmış bir versiyon olur. S10e filan s9+ salla s10e özellikleri güzel olsada batarya yetersiz gelebilir samsung optimizasyon olarak geride şuan g8 rakibi zaten s10 düz model ama g8 bu cihazı sd855 ve optimizasyon ile tokatlar. Kamera ve videoda eşit olurlar seste ise g8 tokatlar ama g8 fiyatı s10e'ye yakın olması lazım öyle yaparsa lg çok satar.

pasabey96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
oneplus 6 ile 6t arasında ufak makyaj farkı var ama oneplus 7 esas devrimi yapıyor ama bana sorarsanız lg arayüz ve diğer kullanışlı özellikleri ile daha sempatik cihaz yapıyor mesela g7 güzel ama batarya yetmiyor ve lcd ekran g8 o noktalarda adımlar atılmış bir versiyon olur. S10e filan s9+ salla s10e özellikleri güzel olsada batarya yetersiz gelebilir samsung optimizasyon olarak geride şuan g8 rakibi zaten s10 düz model ama g8 bu cihazı sd855 ve optimizasyon ile tokatlar. Kamera ve videoda eşit olurlar seste ise g8 tokatlar ama g8 fiyatı s10e'ye yakın olması lazım öyle yaparsa lg çok satar.
açıkçası lg markasına karşı önyargım var ve o kadar para vereceksem s10e almayı tercih ederim sanırım :) oneplus 7 türkiyede hangi fiyattan satılır bilmiyorum ancak kamera olarak s10e den iyiyse s10e fiyatında dahi olsa onu alırım :) bahsettiğim gibi ilk önceliğim kesinlikle kamera
kamerada aradıklarım ise video çekerken mümkün olduğunca titremesin s10plusun kamera inceleme videolarındaki performansı çok hoşuma gitti ancak bütçe yetmiyor malesef ancak en azından titremesi mümkün olduğunca az olsun ve kameradan beklediğim ikinci şey ise selfieleri yüksek kalitede çekmesi örneğin iphone 8 iphone X gibi ve bokehin başarılı olması nesne algılayıcı yapay zeka gibi güncel teknolojilerin bulunması ve gece çekimlerinde başarıl olması
kameradan beklentilerim bunlar (daha ne beklenecekse zaten ) telefondan başka beklentim yok tasarım dışında :D oneplus 6t bu beklentilerimi karşılar mı? karşılarsa açıkçası almayı düşünürüm ancak türkiyede nasıl satın alabileceğimi bilmiyorum 6t satışı yok sanırım
ve bir şey sormak istiyorum
teknosaya gittim dün 3500 tl ye en iyi kamera performansı sunan telefon önerisinde bulunmalarını istedim samsung a9 ve a50 yi önerdiler ancak a9un kamerası daha hoşuma gitti a50ye nazaran
a9 un kamerası iphoneları düşünürsek hangi telefonun kamerası kadar iyidir diye sorduğumda en az iphone 8 plus kadar iyidir dediler
söyledikleri ne kadar doğrudur?
iphone 8plus tan daha iyi kamerası olan gece çekimlerinde başarılı olan selfielerde bokeh efektinde başarılı olan video çekerken titremesi en minimum seviyede olan 3500 tl ye kadar bulabileceğim en iyi telefon hangisidir? önerin ne olur? oneplus6t bu arayıştaki birisi için yeterli midir?
amma da yazmışım :D

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Bir süredir kriterlerime uygun olacak telefonu bulmaya çalışıyorum ancak bütçem yetersiz geliyor. Kriterlerime ve bütçeme en yakın telefon S10e gibi görünüyor ancak yine de bütçem yetersiz geliyor. Bu yüzden o bütçeyi toparlayana kadar (belki birkaç ay :D ) telefon almamayı düşünmeye başladım. Buraya istediğim kriterleri yazıp sizden kriterlerime şu anki bütçem ile uyabilecek telefon önerisinde bulunmanızı rica ediyorum :)

4-) Video çekimlerinde titreşimin minimum olduğu ve fotoğraf çekimlerinde granlenmenin olmamasını ve portre modunda hataların minimum olduğu bir kameraya sahip olmasını isterim
5-) Yapay zeka kamera ve özellikle nesne algılama özelliğinin bulunmasını isterim
6-) OIS ve EIS özelliklerinin aynı anda bulunması ve çekimlerde titreşimi engelleme açısından başarılı olmasını isterim
? Tasarım olarak ekran gövde oranının yüksek olmasını isterim
9-) Damla çentik çok hoşuma gidiyor bu kriterlere ve bütçeme uygun bir telefonda bulmayı çok isterdim ancak henüz bulamadım :)

bana bu fiyat bandında kriterlerimi karşılayacak hangi telefonu önerirsiniz görüşlerinizi ve fikirleriniz almak isterim
ya da bekleyip aylarcaaa... s10e almak için para biriktirmemi mi tavsiye edersiniz? (s10e ya da kriterlerime daha da yakın olacağınızı düşündüğünüz)
S10e ye paranızı biriktirin bence. Hemen alınacaksa xiaomi mi8 öneririm

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
6t 3500 ve altı ise iyide ilerde sıkıntı olur gidip 7 bekleyip pasaport var ise kayıt yapıp almak daha karlı.

pasabey96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
6t 3500 ve altı ise iyide ilerde sıkıntı olur gidip 7 bekleyip pasaport var ise kayıt yapıp almak daha karlı.
sahibindende 3500 altına 6t var pasaport kayıtlı olduğu yazıyor onlarda sorun çıkar mı
oneplus 7 fiyat olarak merak ettiriyor :D

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
kayıt 700tl çakma bilemem kendi telefonun ile değiştirip onu imha etsen tabi bilemem ama bence oneplus 7/ 5000tl ithalatçı gelirse hepsiburada fibabank kredisi ile satış yapıyor ora olabilir mesela. 3 takside kadar faizsiz olması lazım. :)

pasabey96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kayıt 700tl çakma bilemem kendi telefonun ile değiştirip onu imha etsen tabi bilemem ama bence oneplus 7/ 5000tl ithalatçı gelirse hepsiburada fibabank kredisi ile satış yapıyor ora olabilir mesela. 3 takside kadar faizsiz olması lazım. :)
Ben S10 almanızı tavsiye ederim :)

bütçemi şuan çok aşıyor oneplus 7 de s10 da onu toparlamam sanırım aylar sürecek onu toparlarsam s10 almayı tercih ederdim sanırım
sahibindende 3300tlye oneplus 6t satan mağazalar var biri okula giderken geçtiğim yerdeymiş :D ona bi uğrayacağım
pasaport kayıtlıymış sorun çıkmaz sanırım pasaport kayıtsız bir modeli daha uygun fiyata bulursam 700 tl ile pasaport kaydını yaptırabilirim ancak şuan toplam maksimum bütçem 3500 çıkamıyorum :D

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Sonra yaptırırım diyorsan ok ama bence bu yolla oneplus 7 almak daha mantıklı olur derim.

pasabey96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
4000 oluyor ama öyle :( op 6t.
pasaport kayıtlıymış sorun çıkarmaz herhalde pasaport kayıtlı bir cihaz ileride bana 3350 tl ye satılıyor 0 cihaz ancak çakma olma ihtimali var mıdır nasıl anlayacağım bilemiyorum :D
en iyisi ben bir gidip göreyim cihazı aklımın bir köşesinde bulunsun belki oneplus 7yi beklerim gelirse pasaport kayıtlı bir modelini bu gibi mağazalarda bulup alırım

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Oneplus 6T alacaksan Semers İletişim sorunsuzdur. Tavsiye ederim.

muskecan

mustafakemalcan.com
Editor
Reaksiyon puanı
10
Avrupa'dan Xiaomi Mi 9 alma şansınız var.

PaTrOn23445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eğer yerli̇ mali i̇sterseni̇z çok güzel telefonlar var ben hep yerli̇ telefonlar kullaniyorum ve memnunum ama genelli̇kle hi̇çki̇mse almiyor ve bence yanliş iphone x e yakin telefonlar hem ucuz hemde yerli̇ fakat bi̇zi̇m mi̇llet almiyor sirf havasindan dolayi iphone veyatta samsung aliyolar yerli̇ aliyim dersen vestel z20 veya z30 öneri̇ri̇m fakat havam olsun dersen samsung a seri̇si̇ni̇ öneri̇ri̇m veya huawei mate 20 li̇te

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Eğer yerli̇ mali i̇sterseni̇z çok güzel telefonlar var ben hep yerli̇ telefonlar kullaniyorum ve memnunum ama genelli̇kle hi̇çki̇mse almiyor ve bence yanliş iphone x e yakin telefonlar hem ucuz hemde yerli̇ fakat bi̇zi̇m mi̇llet almiyor sirf havasindan dolayi iphone veyatta samsung aliyolar yerli̇ aliyim dersen vestel z20 veya z30 öneri̇ri̇m fakat havam olsun dersen samsung a seri̇si̇ni̇ öneri̇ri̇m veya huawei mate 20 li̇te
Önermeseniz daha sağlıklı olurdu sanırım.

Reaksiyon puanı
892

? Tasarım olarak ekran gövde oranının yüksek olmasını isterim

s10e artık 4500₺ +1000₺ daha biriktirip onu almanızı tavsiye ederim çok güzel bi telefon