Şu sistemi 1200 TL ile yükseltme

Bu konuyu okuyanlar

CjR

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Arkadaşımın bilgisayarı . Bu bilgisayarı 1200 TL ile ne kadar yükseltiriz

Ekli dosyalar

• IMG-20200921-WA0004.jpg
    IMG-20200921-WA0004.jpg
    65.3 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG-20200921-WA0005.jpg
    IMG-20200921-WA0005.jpg
    75.6 KB · Görüntüleme: 66

CjR

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Son düzenleme:

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Adamın pc zaten windows 7 lık pc, yeni olsa tmm. Sadece hızlı başlayacak diye format mi atsın. Hem uyumsuz oluyor driver bulamıyor vs vs her şeyi kendi dönemine uygun yönlendirmek daha iyi. Bence..

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Adamın pc zaten windows 7 lık pc, yeni olsa tmm. Sadece hızlı başlayacak diye format mi atsın. Hem uyumsuz oluyor driver bulamıyor vs vs her şeyi kendi dönemine uygun yönlendirmek daha iyi. Bence..
AOMEI Partition Asistant denen bir program var formata gerek yok. Ayrıca sürücü ile UEFI'nin ne alakası var? UEFI hakkında bir bilginiz yok dediğinize bakacak olursak. Ayrıca UEFI 2001'de kullanıma girdi ama sadece Intel Itanium için. Windows XP ve 2000'de bile UEFI mevcut isterseniz araştırın zaten çıkar hemen yabancı forum siteleri.
Mesaj otomatik birleştirildi:

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
AOMEI denen bir program var formata gerek yok. Ayrıca sürücü ile UEFI'nin ne alakası var? UEFI hakkında bir bilginiz yok dediğinize bakacak olursak. Ayrıca UEFI 2001'de kullanıma girdi ama sadece Intel Itanium için. Windows XP ve 2000'de bile UEFI mevcut isterseniz araştırın zaten çıkar hemen yabancı forum siteleri.
Hemen birşey bilmiyor edin zaten. Haklıyım, ben uefi nin drriverla alakası var demedim. Anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz, uefi kurmak için Windows 8 ya da 10 kurmak lazım, 8 bilgisayar için ağır, 10 daha iyi ama eski anakartlar driver yayınlamıyor 10 için bazen 8 için. Şimdi düştü mü jeton?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Hemen birşey bilmiyor edin zaten. Haklıyım, ben uefi nin drriverla alakası var demedim. Anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz, uefi kurmak için Windows 8 ya da 10 kurmak lazım, 8 bilgisayar için ağır, 10 daha iyi ama eski anakartlar driver yayınlamıyor 10 için bazen 8 için. Şimdi düştü mü jeton?
UEFI için 8 ve üstü mü? Bilgin yok deme sebebim buydu. Ayrıca Windows Vista sürücüleri bile uyumlu olabiliyor 10'da vs. de (Realtek HD Audio gibi). Wikipedia ve yazdığımı okumadığın için. Bilmediğin konularda konuşmamalısın.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Windows 7 de düzgün çalışmıyor, Vista ve 8 zaten berbat windows sürümleri. Özetle demek istediğim şu, bilgisayarin hangi dönemde uretildiyse o dönemin en iyi windows sürümünu kullanmak ve ona uygun kurulum yapmak en iyisi, dediğin olmaz mı? Yaparsan olur ama diğeri kadar iyi olmuyor 2 tane bilgisayarım bunları deneyip kullanmış biri olarak söylüyorum. Gerisini siz bilirsiniz. Uefi nin de performansa etkisi yok, şu manada söylüyorum oyun, program vs bunları hızlandırmiyor. Çok abartılacak birşeyi yok. Saygılar... Asıl konudan saptik daha fazla uzatmayacam :)

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Windows 7 de düzgün çalışmıyor, Vista ve 8 zaten berbat windows sürümleri. Özetle demek istediğim şu, bilgisayarin hangi dönemde uretildiyse o dönemin en iyi windows sürümünu kullanmak ve ona uygun kurulum yapmak en iyisi, dediğin olmaz mı? Yaparsan olur ama diğeri kadar iyi olmuyor 2 tane bilgisayarım bunları deneyip kullanmış biri olarak söylüyorum. Gerisini siz bilirsiniz. Uefi nin de performansa etkisi yok, şu manada söylüyorum oyun, program vs bunları hızlandırmiyor. Çok abartılacak birşeyi yok. Saygılar... Asıl konudan saptik daha fazla uzatmayacam :)
Boot süresi vs. de performansa dahil konular. Ondan diyorum etkili diye. :)

Çünkü UEFI 2.3.1C gibi Fast Boot vs. olan sürümler yoktu (UEFI 2.1 sondu 2009'a göre). 2006'da ise bende olan UEFI 2.0 yeni çıkmıştı (EFI 1.10'a çok benziyor). Sorunlu olmaları bu yüzden.