Şu Martı Scooter Olayını Ben Çözemedim

Bu konuyu okuyanlar

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Asosyal olduğumdan dolayı dışarıya pek çıkmam biliyorsunuz :). Böyle şeylere de yabancı kaldım sanırım. Millet bu şeyi nasıl kullanıyor ya?

• Aldığın zaman nereden alıyorsun?
  • İneceğin zaman Martı'yı ne yapıyorsun?
  • Bunların pili mili yok mu, hiç mi bitmiyor?
  • Çalsan çalınmaz mı?

• Bunları üreten firma parayı nerden kazanıyor, ücretli bir hizmet mi? Eğer ücretliyse parayı ne yapıyoruz?

Reaksiyon puanı
3,027
1) Uygulamayı açıyorsun, sana Martı'nın kilitli olduğu yerleri gösteriyor. Yanlarına gitmeden önce uygulamadan ödeme bilgilerini giriyorsun. Oturum başlayınca o aracı kullanabiliyorsun.
2) Martı'yı süremeyeceğin bazı alanlar var. Bu alanlara girince uyarı veriyor. İnmek istediğin zaman bir yere kilitlemen yeterli, herhangi bir direk. Sonrasında scooterın fotoğrafını çekip sisteme yüklüyorsun.
3) Geceleri Martı ekibi araçları toplayıp şarj edip sabah geri bırakıyor.
4) Martı'nın kilidini açmak için kimlik bilgilerin v

• Beğen
Reactions: bwr

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Martı scooter hakkında benimde aklımda tonla soru işareti var.. Konuyu takipteyim.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Avrupadakilerde aynı mantıklı içinde gps alıcısı var onu sökmeden çalamazsın çaldın diyelim sistemde bilinmeyen gizli gps ide sökmen gerekir ama anakartını patlatacağın için gereksiz kalır,
avrupada bıraktığın zaman foto çekmiyorsun , inip olduğu yerde bırakmak yeterli gece toplanıyor hepsi ve şarzlı olanlarla değişim yapıyorlar.
burada onu çalan yok zaten ihtiyaç da yok yada bana denk düşmedi. (=

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Avrupadakilerde aynı mantıklı içinde gps alıcısı var onu sökmeden çalamazsın çaldın diyelim sistemde bilinmeyen gizli gps ide sökmen gerekir ama anakartını patlatacağın için gereksiz kalır,
avrupada bıraktığın zaman foto çekmiyorsun , inip olduğu yerde bırakmak yeterli gece toplanıyor hepsi ve şarzlı olanlarla değişim yapıyorlar.
burada onu çalan yok zaten ihtiyaç da yok yada bana denk düşmedi. (=
Gece ekip toplayıp şarj mı ediyor? Bizim sokağın karşısında durduğu yerde duruyor. Hepsini toplayıp nasıl şarj edecen ki?

aquabothqers

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
buradakinde bıraktığın yere kilitliyorsun ayrıca...