Şu an Hangi Apple Bilgisayarı Almalıyım12.000TL

Bu konuyu okuyanlar

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Klasik işler yapıcam yazılım, sunum vb. sizce macbook air mı pro mu.

13 inç MacBook Air - Uzay Grisi

Mesaj otomatik birleştirildi:

Lütfen Cevap

Son düzenleme:

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
onun yerine ps5 al XD
Alakasız cevap vermeyin,lütfen :(

Lütfen Cevap
Pro daha uzun ömürlü olur.

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
İlla Mac mi istiyorsunuz ?

Technopat bu yönden teknoloji konusunda öne geçiyor
yani iş yapıcam hiç oyun oynamayacağım. Başka bir tavsiyeniz var varsa olabilir

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Macbook Pro daha çok işinizi görür ama onun yerine donanımsal olarak daha güçlü farklı laptoplar alabilirsiniz. Hiç oyun oynamayacağım diyorsanız işlemcisi yükseltilmiş Mac Pro daha çok işinizi görür. Zaten Macbooklarda para verdiğiniz şey donanım değil MacOS oluyor ondan donanımı ne kadar iyi tutarsanız alırken o kadar uzun kullanırsınız.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
umarım bir gün bende aynı konuyu açabilirim :) onun haricinde pro öneririm almışken pro alın daha uzun ömürlü olur.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
ama air'ın işlemcisi daha güçlü ve yeni proya göre
üzgünüm ben eskilerine göre kıyaslama yapmışım.ve evet hem işlemcisi daha güçlüymüş hemde ram lerin mhz değerleri.air alın.pro biraz kazık fiyatlı geldi air e bakınca

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Mistralcoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Pro alın çoklu çekirdekte önde airdan
Teklide ise neredeyse eşitler nedeni air soğutamadıgı için downclock yapıyor. Pro alın derim ben touchbarda artısı :)

xdal

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Bence air ağır işler yapmıycakmışsınız zaten

barislakers

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Selamlar,

Media Markttan 16.000 tl ye 4 thunderbolt girişli modeli aldım çok memnunum. Hem RAM hızı hem de Hafızası daha yüksek bu parayı vereceksiniz bu modeli öneririm. Sevgiler, hayırlı olsun şimdiden.

Selamlar,

Media Markttan 16.000 tl ye 4 thunderbolt girişli modeli aldım çok memnunum. Hem RAM hızı hem de Hafızası daha yüksek bu parayı vereceksiniz bu modeli öneririm. Sevgiler, hayırlı olsun şimdiden.
Ek olarak 12.000 tl ise bütçeniz ve çok ağır iş yapmayacaksanız i5 macbook air , 512gb hafıza ve 16gb ram modelini öneririm. Size yetecektir.

başabaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
2020 mba i5 kullanıcısı olarak kesinlikle pro diyorum. air de fena bir ısınma sorunu var.

üzgünüm ben eskilerine göre kıyaslama yapmışım.ve evet hem işlemcisi daha güçlüymüş hemde ram lerin mhz değerleri.air alın.pro biraz kazık fiyatlı geldi air e bakınca
mhz değerleri ve işlemcisi yeni fakat soğutma problemi olduğundan düşük performans gösteriyor. tercih pro olmalı bence.

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
sistem toplayıp Mac işletim sistemi kurabilirsiniz :)

fuatm

Asistan
Reaksiyon puanı
86

Lütfen Cevap
air kullanıyorum m1 den önceki son nesil , memnunum fazlası ile montaj işlerimi yapıyorum az biraz photoshop ve yazılım ile ilgileniyorum arada ısı problemi yaşıyorum , pili çok iyi MacOS dan çoook memnunum ilk Mac bilgisayarım , size pro önerimim eğer alcaksanız air almayın derim

2020 mba i5 kullanıcısı olarak kesinlikle pro diyorum. air de fena bir ısınma sorunu var.

mhz değerleri ve işlemcisi yeni fakat soğutma problemi olduğundan düşük performans gösteriyor. tercih pro olmalı bence.
deli ısınıyordu çok moralim bozuluyordu şuan havaların soğumasıve macs fan control ile fanı 5000 devire aldım günlük safaride , YouTube da 70-75 derecelerde iken şuan 45-50 lerdeyim bi mutluluk geldi şuan iyiyim

Ichilai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
66
Her bilgisayar,kullanıma bağlı ısınma yapar.
M1 çipli Air de fan yok ve rica ediyorum buyrun gelin ısıtın. 15 tane 4k video açıyorum aynı anda 4k 60fps video editliyorum.arkada 5 tane daha program açık.ısınmıyor ısınmıyor ve ısınmıyor.

Peki air alsam ısınma filan yapar mı

air alın beyefendi. bahsettiğiniz kullanım için minimum 5 yıl kafanız rahat sıfır ısınma ile kullanırsınız.soracağınız soru varsa cevaplamaya hazırım ( m1 çipli air kullanıyorum ).

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
M1 çipli Air de fan yok ve rica ediyorum buyrun gelin ısıtın. 15 tane 4k video açıyorum aynı anda 4k 60fps video editliyorum.arkada 5 tane daha program açık.ısınmıyor ısınmıyor ve ısınmıyor.

air alın beyefendi. bahsettiğiniz kullanım için minimum 5 yıl kafanız rahat sıfır ısınma ile kullanırsınız.soracağınız soru varsa cevaplamaya hazırım ( m1 çipli air kullanıyorum ).
Isınmıyor diye bir şey yok,belirli bir dereceye ulaşır.Anlamıyorsanız yazmayın.Her cihaz ISINIR.

Çok veya az ısınma nedenide soğutma sebebidir.

Ichilai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
66
Isınmıyor diye bir şey yok,belirli bir dereceye ulaşır.Anlamıyorsanız yazmayın.Her cihaz ISINIR.

Çok veya az ısınma nedenide soğutma sebebidir.
anlamıyorsanız yazmayın kısmını daha makinayı kullanmadan ısınma dediğinin M1 üzerinde nasıl bir etkisi vardır diye tecrübe etmemiş kişi mi söylüyor.. yazık.

buna ısınma diyorsanız buyrun bu kafayla apple da çalışın bakalım ordaki binlerce mühendisten daha mı çok biliyorsunuzda konuşuyorsunuz.

ipadler bir çok pc den daha fazla işlemi yapıyor , fanı da yok , ona da ısınma diyorsunuz o halde.

neyse uzamasın. kullanmadan yorum yapmayın.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Bence MacBook Air gayet iyi, pek fark göremedim özelliklere bakınca.

Son mesajlar