Stok Spam Mp3 destekli geliyor

speedfreak

Asistan
Güvenlik yazılım şirketi Kaspersky, aşırı miktardaki ‘MP3 spam’lerin kullanıcılar için potansiyel bir tehdit olduğunu belirtti.
Suni olarak ürünün fiyatını arttıran MP3 dosyaları arasında gezinen spam, Stok spam diye adlandırılıyor. Kaspersky tarafından bulunan bu mailler her hangi bir text içermiyor. Fakat, MP3 dosyalarına eklenmiş kayıtlarda 25 ila 33 saniye arasında bir ek barındırıyor.

Eğer kullanıcı dosyayı açarsa, Exit Only Inc’de bulunan ürünlerin reklamını yapan bir bayan sesi duyuyor. Bu da ürünün fiyatının şişmesine, ve reklamı yapılan şirkete ürünün sonradan satışlarında bir kâr sağlıyor.

Stok spam’i deneme aşamasında olduğunu belirten Kaspersky Labs, bunu da, reklamın geçtiği kayıtlarının, ses kalitesinin düşüklüğüne bağladı. Bunun sebebinin, spammerların e-postalarını mümkün olduğunca küçük boyutta tutmak istemeleri olduğu belirtildi.

Kaspersky yöneticisi Andrey Nikishin, “kullanıcılar birbirlerine eğlenceli, kısa ses kayıtları yollarlar. Öyle gözüküyor ki, spammerlar bu gerçeği yaslanarak, kullanıcılarına bu dosyaların dinlenilebilir olduğunu düşündürüyorlar.

[size=6pt]Alıntı:pc güvenlik

Kaynak:ComputerWeekly.com
[/size]
 

lucifer

Profesör
Teşekkürler speedfreak,bi arada konuşan virüs vardı "Your files has been deleted " diyrdu,o da buna benzer bişeyden bulaşıyodu galiba :)
 
Üst