Stephen Hawking: Uzaylılar Colomb gibi gelebilir

Bu konuyu okuyanlar

Snickers

Profesör
Katılım
8 Tem 2017
Mesajlar
1,064
Reaksiyon puanı
272
Puanları
83
Yaptığı açıklamalarla sansasyon yaratan bilim insanı Stephen Hawking ilgi çekici bir açıklama daha yaptı. Hawking'in "Stephen Hawking's Favorite Places" isimli belgeselinde, ünlü bilim insanının açıklamalarına yer verildi.Belgeselde Hawking, insanlığı, gelişmiş medeniyetlere mensup uzaylılarla iletişime geçmenin yaratabileceği olası tehlikelere karşı bir kez daha uyardı. İngiliz astrofizikçi, geri kalmış galaksilerde bulunan kaynakları yağmalamak gibi kötü emelleri olan gelişmiş yaşam formları olabileceği yolundaki, geçmişte yaptığı uyarıları tekrarladı.

Hawking, insanlığın kendinden üstün yaşam formlarıyla karşılaşması halinde doğacak felaketler konusunda uyarıda bulunurken, “Üstün yaşam formlarıyla olası bir karşılaşmanın, Kristof Kolomb’un Amerikan yerlileriyle karşılaşmasını aratmayabilir. Gelişmiş bir uygarlıkla karşılaşmak Amerikan yerlilerinin Kolomb’la karşılaşmasına benzeyebilir. Onun da sonuçları pek de iyi olmamıştı” dedi.

Hawking konuşmasında daha önce de yaşam formlarının olabileceğini belirttiği Gliese832c gezegenini gündeme getirirken, “Bir gün böyle bir gezegenden bir takım sinyaller alabiliriz, ancak cevap verirken temkinli olmalıyız” ifadesini kullandı.

Kaynak: Stephen Hawking: Uzaylılar Colomb gibi gelebilir
 
Katılım
8 Eki 2011
Mesajlar
52,704
Reaksiyon puanı
14,995
Puanları
113
acımasız gerçekler belkide Dünya'yı böyle mi aldınız? mahfettiniz diye fırça da atarlar.
 

KNMX

Dekan
Katılım
2 Tem 2017
Mesajlar
6,995
Reaksiyon puanı
3,781
Puanları
113
türkiyeye gelemezler. bizde güneşe ateş eden adami uzaylılarla mı savaşmayacak?
 
Üst