Steam'de bazı oyunlar açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Jiggwan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bunu ilk Terraria'da farkettim. Oyna yazısına tıklıyorum "Başlatılıyor" yazısı geliyor ve hiçbir şey olmuyor. Görev yöneticisinde de gözükmüyor. Bu sorunu çıkaran oyunlar crack değil satın aldığım halde böyle bir sorun var. Sorun Steam'de mi diye crack olarak indirdim ve yine açılmadı.

İlginç ama yüksek sistem isteyen oyunlarda bunu yaşamıyorum. Terraria tarzı oyunlarda oluyor. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşıp çözmüş olan varsa nasıl çözdüğünü söylerse sevinirim.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Vcredist, net freamwork paketlerinden emin olun. Directx güncelleyin. Steamden oyun dosyalarını kontol ettirin.

Jiggwan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Vcredist, net freamwork paketlerinden emin olun. Directx güncelleyin. Steamden oyun dosyalarını kontol ettirin.
Kontrol ettim ve hepsi güncel. Oyun dosyalarını daha önce defalarca kontrol ettirdim, sonuç hala aynı.

Jiggwan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hayır denemedim başka bir çözümü yok mu? Bu sorunu yaşayanlar var forumlarda araştırdım. Ama hiçbirinde çözüm yazmıyor.

Jiggwan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
.dll hatası bence,araştırıp çözebilirsiniz :)
Çözemiyorum, hala çözemedim ve çözücem. Kafaya taktım bu oyunu açıcam yani :d

.dll ile ilgili araştırdım. Steam.dll dosyası silindiği için bu sorunun yaşandığını buldum. Klasörün içinde bu dosya yoktu yükleyip attım açılmadı yine. Oyunu silip yükledim yine açılmıyor. Net Framework, vcredist, directx hepsi güncel. Oyunun dosyalarını doğrulamayı saymıyorum bile onu hep deniyorum.

Şu pixellere erişmenin bir yolu olmalı :/