Steam Trade Ile Dolandırıldım

Bu konuyu okuyanlar

yavuch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Csgo da broken fang görevlerini yaparak kazandığım paralarla bıçak almayı düşünüyordum. Bir kişi geldi ve dedi ki"sen bunları şu siteye yatır 1.5 2 kat daha değerli satarsın " dedi. Bende şüphelendim fakat olur dedim ve takas banının bitmesini bekledim. Bittikten sonra çocuk beni dc den aradı ve siteye giriş yaptım kasaları yatırmamı söyledi ve bende trade attım fakat siteden gelen takası değil çocuğun attığı takası kabul ettim ve çocuk ortadan kayboldu. Steame ticket attım hesabını şikayet ettim. kaptırdığım itemları geri alma şansım var mı?

Reaksiyon puanı
10,572
peki yasal olaylara getirebilir miyim olayı? çünkü büyük bi bütçe
Steam yerel bir platform değil, temsilcisi yok. Bu sebeple bir şekilde dava açabiliyor bile olsa onlar Türkiye ye kendilerini temsil etmesi için avukat yollamaz. Dava öyle buga girmiş gibi kalır. 😁 Gelmediği için sen direk kazansan, nasıl yaptırım uygulanacak ? 😅

Hadi yerel bir platform veya temsilcisi felan var diyelim. Savcılığa gitsen takipsizlik verir. Sonuçta adam sana takas atmış sende 2 kez onaylamışsın hediye ediyorum diye. Buna yapabilecek bir şey yok.
Dava açıldı diyelim, 1 2 seneyi geçer. Başvurma parası 300 500 tl den başlar, avukatının parası felan derken aslı astarını geçer. Kaybettiğinde bir de karşı tarafın parasını ödetirler.
Yani emin ol o kasaların parası dava parasının yanında çay parası gibi kalır.

Son düzenleme: