Steam satın alma işlemi sorunu

Bu konuyu okuyanlar

tylerdurdennr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bugün H1Z1 oyunu aldım .Oyun 23,25 tl .Akbanka para yatırmam gerekliydi atm ye gittim 25 tl yatırdım .Ardından eve gelerek beklemeye koyuldum . Aradan uzun bir zaman geçti .Steam kütüphaneme h1z1 ve h1z1 tst server gelmisti fakat açamadın söyle yazdı ;Steam satıs askıya alındı Satın alma isleminiz halen devam ediyor zırt pırt falan filan .

Hotmail heseabıma BoaCompro dan mesaj geldi mesajdada söyle yazıyordu :

Sayın kullanıcı ......HOTMAİL.COM

Siparişiniz alındı ve ürününüzü teslim etmek için ödemenizin doğrulanmasını bekliyoruz. .

Eğer zaten ödemenizi yaptı iseniz; lütfen web sitemizde belirtilen teslim zamanı kadar bekleyiniz.

Önceden de yine akbank atm yoluya cs:go almıstım fakat eve döner dönmez indirmeye baslamıstım .Acaba bir hatamı oldu bu yüzden çok bekliyorum ?

Steam destekte 20.00 tl cüzdan kredisi gözüküyor (25 tl nerede???) adres 28 eylül yatırdığım saat yanlıs gözüküyor anlamadım .Simdi diyelimki islemi iptal ettim yatırdığım 25 tl nereye gidecek ? Steam cüzdanımamı ? steam cüzdanda suan 12 tl var .yardımlarınızı bekliyorum .

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Hocam Boacompara'yı değilde normalini seçseydiniz daha iyiydi.Steam Support'a ticket atın.Dikkate alırlar.

tylerdurdennr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam Boacompara'yı değilde normalini seçseydiniz daha iyiydi.Steam Support'a ticket atın.Dikkate alırlar.
hocam girdm steam supoorta step 1 diye bir alan geldi doğru yerdemiyim ? Bundan sonra neleri yapacağım ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yani birde su var ben islemi iptal etsem para nereye gelecek ?? Eğer iptal edersem ve para gelmezse ne yapmalıyım ?Doğru bir sekilde parayı yatırdım cs:go daki gibi simdi neden sorun yapıyor anlamıs değilim.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
hocam girdm steam supoorta step 1 diye bir alan geldi doğru yerdemiyim ? Bundan sonra neleri yapacağım ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yani birde su var ben islemi iptal etsem para nereye gelecek ?? Eğer iptal edersem ve para gelmezse ne yapmalıyım ?Doğru bir sekilde parayı yatırdım cs:go daki gibi simdi neden sorun yapıyor anlamıs değilim.

Aynen hocam.Zaten ne yapacağınızı yazıyor orda.

tylerdurdennr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok ya çıldıracam simdi hiç bir sonuç yok .Benim gibi birsürü insan varmıs . Steam su ise bi el atmalı artık .

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Ininal kartım vardı. Ben de yanlış ödeme seçneğine tıkladım. Uyarı geldi maile. Parayı geri iade etmişlerdi. Ama hesap bugta kaldı. Oyun alamıyordum. Yaklaşık 1 hafta bekledim ama düzelmedi. Ben de başka hesap açtım.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Ininal kartım vardı. Ben de yanlış ödeme seçneğine tıkladım. Uyarı geldi maile. Parayı geri iade etmişlerdi. Ama hesap bugta kaldı. Oyun alamıyordum. Yaklaşık 1 hafta bekledim ama düzelmedi. Ben de başka hesap açtım.
geri ödemeler sitelerin çalıştığı bankaların hesaplarının işlendiği zamnadan sonra yapılyıor hemen olmuyor yani
g2a.comdan 25-30 gün sonrasında geri ödeme almıştım

@tylerdurdennr steame para yükleyip aldın sen sanırım öyleyse 20tl yüklemiş olmalısın steam cüzdana oyunu alamazsın böyle oyun 23.25tl ise onun yerine oyunun tutarı kadar ödeme yap seçeneğiyle yükleme yaparsan steam cüzdana para yüklemeden direkt alabilirsin oyunu
parayı banka hesabına yatır sonra kart bilgilerini girerek satın alma işlemini yap
finansbank encard kullanıyorum ben bir sonraki ayın 5inde 50tlye kadar geri ödeme yapıyor alışverişlerin %50sini geri ödüyor 100tl yüklesen 50tl yüklüyor hesaba yani

tylerdurdennr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birdaha oyun almam steamdan zaten . Bugün düzelmedi islemi iptal ettirdim . İnsallah 25 tl hesaba yüklenir .Sizlerde steamden oyun alırken bir kez daha düsünün :) Yardımlarınız için tesekkürler .

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Birdaha oyun almam steamdan zaten . Bugün düzelmedi islemi iptal ettirdim . İnsallah 25 tl hesaba yüklenir .Sizlerde steamden oyun alırken bir kez daha düsünün :) Yardımlarınız için tesekkürler .
Dostum binde bir hata oluyor. Bunların çoğu kullanıcı hatası.
Steam güvenilir bir oluşum. Bu platforma 2bin 3bin TL yatıran var.Mesela ben hiç düşünmeden oyun satın olıyorum. Benim gibi çok insan vardır.

samaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
boa compradan gece oyun alırsan 1 gün sonra geliyor dediler bekliyor gelmesse boa compraya D A V A L A N D I N diye mail atıcam kimbilir kaç kişin parasını yediler

Valve

Valve Employee
Reaksiyon puanı
4
Kullanıcı hatalarından dolayı lütfen burada saygısızlık yapmayınız işleminizi steam support'a ticket atarak düzeltirsiniz bu kadar basit. Kimse burada saygısızlık yapamaz sen bildiğin burada Valve Corporation şirketine hakaret etmişsin. bidaha ki sefere sana gösterilen yollarda ödeme işlemi yap yada bırak alma oyun elinde ki oyunları oyna şu ana kadar bize gelen ticketlarda kimse böyle bir sorunla karşılaşmamış forumlarda yardım isteyeceğine git steam'e nasıl ticket atılır onu öğren.
--- Gönderi Güncellendi ---
Önce kullandığın Platformu bi öğren.