Steam Hesabım Dolandırıcı Uyarısı Yedi Ve Kilitlendi

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet/dead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm.

Steam'de arkadaşım bana bir kart verdi içinde para var Steam cüzdan kodu çek dedi ve bende çektim çektikten 1 gün sonra Steam dolandırıcı uyarısı yedim.

Hesabımda oyun alamıyorum Steam cüzdan kodu alamıyorum takas yapamıyorum pazarla tüm iletişimim kesildi.

Talep attım ve para çektiğim kartın bilgilerini istediler bende Kart bana ait olmadığı için veremedim

Steam destek ekibi bana o para çektiğim kartın bilgilerini onlara vermezsem bana yardım edemeyeceklerini söyledi

Arkadaşlar lütfen bana yardım edin başınıza gelen varsa lütfen bana ulaşsın hesabımı 3 yıldır kullanıyorum sinirden ağlayacak dereceye geldim Allah rızası için biri bana bu konu hakkında yardım etsin.

Size destek ekibimle yaptığım konuşmalarınin SS ini attım.

şimdiden teşekür ederim yardım edecek insanlara

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200723-131449.jpg
    Screenshot_20200723-131449.jpg
    50.7 KB · Görüntüleme: 562
  • Screenshot_20200723-131453.jpg
    Screenshot_20200723-131453.jpg
    63.1 KB · Görüntüleme: 702
  • Screenshot_20200723-131457.jpg
    Screenshot_20200723-131457.jpg
    62.3 KB · Görüntüleme: 585
  • IMG_20200723_131208.png
    IMG_20200723_131208.png
    35.2 KB · Görüntüleme: 599

qqqqqqqqqqq

Doçent
Reaksiyon puanı
876
Arkadaşın muhtemelen sana cc (çalınmış kredi kartı) vermiş. Arkadaşın neden kullanmamış ? Seni yem olarak kullanmış.

Reaksiyon puanı
7,999
Sana kartı veren arkadaşından hesabın ederi kadar para istemekten başka çaren yok gibi.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Sanırım o kullandığın kart çalınmış bir kredi kartı.

Birde 9 tane kart kullanmaya çalışmışsın demişler. Nasıl 9 kart bulabildin?

Mehmet/dead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O hesap geri alınmaz. Kart sana ait bile değil. Arkadaşın çalınmış bir kredi kartı vermiş ve sende onun kurbanısın.
Tüm emeklerim boşa gitti o zaman :(( paralar oyunlar ya hesabım açıkta hicbirsey alıp satamıyorum

qqqqqqqqqqq

Doçent
Reaksiyon puanı
876
Bu durumun aynısı epic games'de var. Eğer sen çalınmış bir kredi kartı ile oyun alırsan hesabın bir daha açılmacak şekilde kapatılıyor. Böyle steam'deki gibide olmuyor hesaba girilmiyor bile.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Umarım bundan dersini almışsındır. Kimseye güvenme. Linklere de dokunma,verdiği şeyleri de kullanmamaya çalış.

Steam karttan hangi bilgiyi istedi onu anlamadım. Bundan dolayı yardımcı olabileceğimi düşünmüyorum.
arkadaş ful CC denemiş : kardeşim napicam ki ben şimdi hesap böyle mi kalıcak
Cc ne bilmiyorum(benim bildiğim cc “tıpatıp aynısı” demek) ama çalınmış karttan bahsediyorsan o 9 karttan istediği bilgiyi verene kadar böyle kalacaksın. En azından sahip olduğun oyunları oynayabilirsin....

Mehmet/dead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence arkadaşının yaptığı suça bile girer. Yasaları bilmiyorum ama arkadaşın seni kaynağı belli olmayan bir kartla kandırmış.
Ya zaten karttan çekilen para iade oldu sadece hesabımın kiliti açılsa İstiyorum :(

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Ya zaten karttan çekilen para iade oldu sadece hesabımın kiliti açılsa İstiyorum :(
Açılır mı açılmaz mı bilmiyorum ama steam desteğin istediği bilgileri ver. Arkadaşın bu konuda vermek zorunda. Sana çalınmış bir kartla para çektirip ban yedirtiyorsa o kartın bilgilerini söke söke almalısın. Devamını steam destek halleder büyük ihtimalle.

Mehmet/dead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu durumun aynısı epic games'de var. Eğer sen çalınmış bir kredi kartı ile oyun alırsan hesabın bir daha açılmacak şekilde kapatılıyor. Böyle steam'deki gibide olmuyor hesaba girilmiyor bile.
hesabım buydu Steam Community :: Edwârdji

cidden hayattan soğudum steamden özür diledim ama ümit yok gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açılır mı açılmaz mı bilmiyorum ama steam desteğin istediği bilgileri ver. Arkadaşın bu konuda vermek zorunda. Sana çalınmış bir kartla para çektirip ban yedirtiyorsa o kartın bilgilerini söke söke almalısın. Devamını steam destek halleder büyük ihtimalle.
Keşke bulabilsem senin başına hiç böyle bir olay geldimi ?

Umarım bundan dersini almışsındır. Kimseye güvenme. Linklere de dokunma,verdiği şeyleri de kullanmamaya çalış.

Steam karttan hangi bilgiyi istedi onu anlamadım. Bundan dolayı yardımcı olabileceğimi düşünmüyorum.

Cc ne bilmiyorum(benim bildiğim cc “tıpatıp aynısı” demek) ama çalınmış karttan bahsediyorsan o 9 karttan istediği bilgiyi verene kadar böyle kalacaksın. En azından sahip olduğun oyunları oynayabilirsin....
sen olsan üzülmezmisin kardeşim çok emeğim vardı hesapta Steam Community :: Edwârdji

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Bildiğin cc bu, çalıntı kredi kartı bilgilerini sana vermiş.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
hesabım buydu Steam Community :: Edwârdji

cidden hayattan soğudum steamden özür diledim ama ümit yok gibi

Keşke bulabilsem senin başına hiç böyle bir olay geldimi ?
Benim başıma bu olay gelmedi ama ben csgo da haksız yere overwatch ban yemiştim. Muhtemelen nova 1 olan bir kişi attığım 2 hs yüzünden hile demiştir. Sonuç olarak overwatch banım açılmadı yiyeli 1 yıl oldu.

Mehmet/dead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğin cc bu, çalıntı kredi kartı bilgilerini sana vermiş.
evet o yüzden kart bilgilerini de yok sence ne yapabilirim destek attıp özür diledim olayı anlattım ama herkes açılmaz diyor

Benim başıma bu olay gelmedi ama ben csgo da haksız yere overwatch ban yemiştim. Muhtemelen nova 1 olan bir kişi attığım 2 hs yüzünden hile demiştir. Sonuç olarak overwatch banım açılmadı yiyeli 1 yıl oldu.

Peki bana ne yapmamı önerirsin başka hesaba geçmek istemiyorum çok fazla oyunum vardı bunda :( açılması için elimden geleni yapacağım

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
evet o yüzden kart bilgilerini de yok sence ne yapabilirim destek attıp özür diledim olayı anlattım ama herkes açılmaz diyor

Peki bana ne yapmamı önerirsin başka hesaba geçmek istemiyorum çok fazla oyunum vardı bunda :( açılması için elimden geleni yapacağım
Açılmaz, arkadaşın sana yeni Steam alsın o oyunların bulunduğu.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
sen olsan üzülmezmisin kardeşim çok emeğim vardı hesapta Steam Community :: Edwârdji
Üzülürdüm de 9 çalıntı kart işin içinde olunca “bunu hakettin” tarafına daha sıcak bakıyorum. Kusura bakma.

Ben senin yerinde olsam şu an kapımda polis yok diye mutlu olurdum. Hem dediğim gibi sahip olduğun oyunları hala oynayabilirsin.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487

Ben ban yediğimde hiç uğraşmadan sadece csgo oynamak için başka hesaba geçtim. Ama burda 92 tane oyundan bahsediyoruz. Steam oyuna girmene izin veriyorsa banı umursamadan oyununu oynamaya devam et. Bende vac banlı hesabımı aktif olarak başka oyunlarda kullanıyorum. Sonuç olarak oyunun oynanıyorsa oyna. Steam pazarı kullanmak istiyorsan başka hesaba geçmek tek çare.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907

cc demek credit card demektir ama genellikle bu kartları çalan kişiler o kadar credit card falan diyorki cc demeye başlamışlar.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
cc demek credit card demektir ama genellikle bu kartları çalan kişiler o kadar credit card falan diyorki cc demeye başlamışlar.
Benim bildiğim 2 cc var.

Birisi tıpatıp aynısı anlamına geliyor,diğeri de topluma katkı sağlayan anlamına geliyor. Artık 3 oldu :)

Mehmet/dead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kim niye sana durup dururken Steam bakiyesi versin? Bu durum seni hiç işkillendirmedi mi?

Sanaldan 1 yıldır tanıyordum fake cc olduğunu bilmiyordum bir arkadasa daha olmuş ama Steam affetmiş onu umarım benide affederler talep attım çünkü

Mehmet/dead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Kardeşim yapabileceğim birşey yokmu kendimi çok kötü hissediyorum

O kişiyle iletişime geç. Gerekirse yeni bir hesapla onu ekle. Nasıl affettiklerini sor.
umarım herşey yoluna girer talebi beklemek zorundayım oda benim gibi özür dilemiş