Steam Disk Yazma Hatası

Bu konuyu okuyanlar

50-B250

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba 2 gün önce steamden witcher 3 aldım oyun yükleye tıkladığım zaman 51gb lık boş alan gerekiyor diyordu.Steam bende D diskinde yüklüydü 51gb ın daha üstünde bir yer açtım.Oyunu indirmeye başladığında 42.9 GB indirme gösteriyordu.Bilgisayarım laptop ve prize takılı halde uyku moduna girmeyecek ve ekran kapanmayacak şekilde iki gün açık bıraktım indirmeyi yapması için ancak bu sabah uyandığımda 28.9 gblık bir bölümü inmişti ve otomatik olarak indirme kendini durdurmuş ve diğer oyunlarımdan bazılarını güncellemiş.Daha sonra indirmeyi başlattığımda sürekli disk write error aldım.Steam ayarlarından library repair yaptım,steami baştan başlattım ve oyunun dosyalarını doğruladım ancak steam klasörüne girdiğimde fark ettim ki oyunlar arasında Witcher 3 diye bir klasör var ancak klasör bomboş gizli dosya var mı diye kontrol ettim yok.Sorun şu ki yaklaşık 30gblık indirme D diskinde gözüküyor yani klasör boş olmasına rağmen şimdiye kadar indirdiği dosya boyutu diske yansımış durumda daha sonra tekrar repair library vs yaptım bu sefer tekrar dowloand a tıkladığımda önce preallocating dedi ve yaklaşık 5 dakika boyunca diskte yer ayırma işlemi yaptı ve oyunu sıfırdan indirmeye başladı.
Şimdi oyunu sıfırdan indiriyor ancak benim D diskimde 30gblık bir alan dolmuş durumda ve Witcher 3 klasörü boş :D Şuan indirme yapmasına rağmen klasör hala boş ve işin ilginci yaklaşık şuanda 1gb indirmeme rağmen D diskinin hafızasında bir dolma gözükmedi.
Bu sorun olur mu? Yani oyunu yeniden yüklüyor ama bu sefer yükleyeceği boş bir alan yok çünkü ortada bir hayalet 30gb dolu alan var ancak steam kendisi disk ayırma işlemi yapıp yüklemeye devam etti.Oyunun kendi ayarlarından girip dosya konumuna baktığımda benim baktığım klasörü açıyor ve klasör hala boş yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Ekstra bir sorum daha var. 2TB lık bir taşınabilir disk almayı düşünüyorum.Steamdeki oyunlarımı direk kopyala yapıştır ile diskin içine atsam çalışır mı sorun çıkarır mı ve güncelleme geldiği zaman diskin içine otomatikmen yükler mi?

İşletim sistemim Windows 10 korsan değil

Düzeltme: Steamda indirdiğim oyun silindi
Buradaki arkadaşta benimkine benzer bir sorun yaşamış acaba bu steamden kaynaklı bir şey mi?Yani ben boşu boşuna 30gb indirmiş olmak istemiyorum ve bu hayalet 30gb dan nasıl kurtulacağımı bilemiyorum çünkü klasör boş gözüküyor acaba indirme tekrar o seviyeye geldiğinde dosyalar gözükecek ve sonra normal indirmeye devam mı edecek?

Son düzenleme: