steam çalınan hesap

Bu konuyu okuyanlar

starzjaku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
merhaba ben sitenin adını vermek istemediğim bir siteden 13-14 ay önce bir steam hesap satın aldım. Hesabımın içinde yüklü bir envanter mevcut 6-7klık olayı özetlemek istiyorum.
ben 4 ay önce hesabımı çaldırdım ve satın aldığım kişiye yazdım yardımcı olmasını istedim falan , sağolsun yardımcı oldu hesabımı kurtarma bilgileriyle alıp bana geri verdi hesabın içinde 4000lik skin vardı. Bende yaptığı jeste karşılık ibanına para göndermiştim , yardımcı olduğu için. hesabım yeniden çalındı büyük ihtimal bu sefer bu arkadaşın çaldığını düşünüyorum. Dava açabilir miyiz bu arkadaşa nasıl bir sonuca ulaşabiliriz (steamde hesap satımı yasak) aldığım siteye sorduğumda kimlik bilgileri silinmiştir dediler.

yuu otosaka

Asistan
Reaksiyon puanı
453
ah be kanka keşke öyle sitelerden almasaydın onlara pek güven olmuyor birde dava diyorsunda "kesin" bir kanıt var mı, elinde o arkadaşın çaldığına dair ? "düşünüyorum" dediğin için sordum

starzjaku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
daha önce kurtarma bilgileriyle bana hesabı geri alıp teslim etmişti. Şuan da ben bir siteye falan girmedim ondan şüpheleniyorum bilgili bir arkadaş var mı acaba nasıl bir yol izleyebiliriz
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. şüphe duyduğum kişinin ibanı da mevcut bende ne işe yarar bilemem ama

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...​

Son düzenleme:

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
merhaba ben sitenin adını vermek istemediğim bir siteden 13-14 ay önce bir steam hesap satın aldım. Hesabımın içinde yüklü bir envanter mevcut 6-7klık olayı özetlemek istiyorum.
ben 4 ay önce hesabımı çaldırdım ve satın aldığım kişiye yazdım yardımcı olmasını istedim falan , sağolsun yardımcı oldu hesabımı kurtarma bilgileriyle alıp bana geri verdi hesabın içinde 4000lik skin vardı. Bende yaptığı jeste karşılık ibanına para göndermiştim , yardımcı olduğu için. hesabım yeniden çalındı büyük ihtimal bu sefer bu arkadaşın çaldığını düşünüyorum. Dava açabilir miyiz bu arkadaşa nasıl bir sonuca ulaşabiliriz (steamde hesap satımı yasak) aldığım siteye sorduğumda kimlik bilgileri silinmiştir dediler.
hesabı satın aldınız ve emaili değiştirmedinizmi hesabın?
kolay gelsin.

Reaksiyon puanı
10,560
Kurtarma bilgisi dediginiz hesabin ilk mailidir.
Ayrica oyunu aldigi kartta kendininse istedigi heran hesabi geri alabilir.
Yeni hesap almak varken böyle bir yol izlemeniz hata.

Steamde cs nin alindigi ilk mail olmadigi surece istediginiz kadar degistirin. Steam guard koyun bir ise yaramaz.

daha önce kurtarma bilgileriyle bana hesabı geri alıp teslim etmişti. Şuan da ben bir siteye falan girmedim ondan şüpheleniyorum bilgili bir arkadaş var mı acaba nasıl bir yol izleyebiliriz

bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. şüphe duyduğum kişinin ibanı da mevcut bende ne işe yarar bilemem ama

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...​

Eğer hesabı alırken ilk maili ve cs go nun alındığı banka/kredi kartının bilgilerini aldıysan hesabı geri alabilirsin. Hatta birdaha geri vermemek şartıyla bile alabilirsin.
Anladığım kadarıyla sende bu ikiside yok.
Eğer varsa,
Hesabı aldığın mailde counter veya steam olarak arama yap. O hesaba ilk gelen mailde kurtarma kodu gibisinden bir şeyde mevcut.
Steam desteğe benim mailim bu bana ait bu kartlarla oyun alındı gibisinden mesaj attığında hesap geriye gelir.

Aksi takdirde sen hesabı alsan bile ilk mail ve kart bilgisi olan arkadaş istediği zaman hesabı senden geri alır.

Şahsen bu işin peşinede düşmeni tavsiye etmem. Bir sonuç alacağını zannetmiyorum.

Eğer 4binlik envanter dizecek kadar paran varsa git yeni bir prime hesap aç. En baştan donat.
Steam guardını kur.
Tabi şöyle bir bilgi daha vereyim. Eğer hesap detaylarında telefon bilgisi kısmında bulunan telefon numaran başka hiç bir hesapta olmamalı.
Yoksa o bulunan çarda hile açılır ve ban yerse senin yeni aldığın hesapta ban yer.

Bunlara dikkat ederek yeni bir sayfa aç kendine.

Son düzenleme:

starzjaku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
olanların üstüne bir bardak soğuk su mu içmeliyim ? Dava olayları nasıl işliyor bilgisi olan var mı acaba daha önceden başına böyle bir durum gelen olduysa yanıtlarsa çok sevinirim.

Reaksiyon puanı
10,560
olanların üstüne bir bardak soğuk su mu içmeliyim ? Dava olayları nasıl işliyor bilgisi olan var mı acaba daha önceden başına böyle bir durum gelen olduysa yanıtlarsa çok sevinirim.
Basima gelmedi siber suc davalarini bilmemde. Bazi platformlarda yapilanlarin suc niteligi sayilip yaptirim uygulanmadigini duymustum.
Eskilerde knight,silkroad,metin2 hesaplari calinipta yaptirim uygulanmadigindan sikayetci olanlar vardi. Ustelik kanitinda yok hocam.
Polisler steamden kayitlari isterse vereceklerinide sanmam

starzjaku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hesabı ben satın aldığım için bende kurtarma bilgileri mevcut değil.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
Steam hesabı açmak kolayken neden başka hesabı aldınız anlamıyorum. Kişiyle iletişime geçip kurtarma bilgilerini isteyin. Belki geçen sefer kurtardığında para gönderdiniz diye bir daha yaptı ya da yapmadı orası bilinmez.

starzjaku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

Başka bir fikri olan var mı acaba ?​