Bu konuyu okuyanlar

korkmaz00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar steam üzerinden bir arkadaşımdan GTA V'i alıp (flash bellek ile) kendi bilgisayarıma yüklemek istiyordum. Fakat flash belleğim 64 gb olduğu için part part almam gerekiyordu, steam'in yedekleme sistemi sağolsun böyle bir özellik sunmuş ben de kullandım. En yüksek 32 gb olmak üzere parça parça yedekledim oyunu arkadaşımın bilgisayarında. Daha sonra 1. partı flash belleğe atıp (arkada 2. partı yedeklerken) kendi bilgisayarıma attım ve flash bellekten sildim. Sonra gidip arkadaşımın bilgisayarından biri 32 biri 18 küsür gb olan 2 ve 3. partları aldım. Ve gelip onları da aynı konuma yapıştırıp (c: > Program Dosyaları (x86) > Steam > Backups > Grand Theft Auto V Backup) flash belleğimden sildim. Sonra steami açıp, yedekleme kısmına girdim, yedekten geri yükle dedim dosyayı seçtim ve onayladım. Fakat onayladıktan sonra şöyle bir yazı çıktı karşıma; "Bulunan program yedekleri: Hiç" birkaç siteye ve foruma daha baktım birsürü yöntem denedim fakat hiçbiri olmadı. Bu arada yedek dosyalarının içinde tüm dosyalar .CSM ve .CSD uzantılı. Yalnızca Part 2 ve Part 3te .sis uzantılı birer dosya var (Sku.sis). Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Tekrar 81 gb yüklemek istemiyorum açıkçası.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Alsanda çalıştıramazsın aldığın kişinin steam hesabı gerekir ve ayrıca o kişinin steam hesabı olsa bile backup dosyalarını bir bilgisayardan bir bilgisayara aktarınca tabi platformdan platforma değişir yedeğin yüklenmemesi gibi sorunlar ortaya çıkıyor..

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Oyuncudan oyuncuya satış olmuyor. Stteam'den alacaksın.

korkmaz00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Alsanda çalıştıramazsın aldığın kişinin steam hesabı gerekir ve ayrıca o kişinin steam hesabı olsa bile backup dosyalarını bir bilgisayardan bir bilgisayara aktarınca tabi platformdan platforma değişir yedeğin yüklenmemesi gibi sorunlar ortaya çıkıyor..

Oyuncudan oyuncuya satış olmuyor. Stteam'den alacaksın.

Oyunu kopyala yapıştır ile almaya çalışmadım. Bunun olmayacağını zaten biliyorum. Sorun şu; bende de olan bir oyunun (satın almış olduğum), dosyalarını arkadaşımdan alıp (internetten ve zamandan tasarruf için), kendi bilgisayarıma atmaya çalış(mış)tım. Bunun için steam'in yedekleme sistemini kullandım (Part-part alabilmek için). Her neyse; zaten sorunu çözdüm. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar olursa oyunun yedeğini aldığınız bilgisayardaki dosyalara bakın, bir de kendi dosyalarınıza bakın. Herhangi bir dosya eksikse, steam kuruluma başlamıyor. Yukarıda "yalnızca 2 ve 3. partlarda sku.sis adlı bir dosya var" demiştim. Oyunun yedeğini aldığım arkadaşımın bilgisayarındaki yedek dosyasına baktığımda onun bilgisayarında 1. partta da aynı dosyadan (sku.sis) olduğunu gördüm. Dosyayı kopyala yapıştır yaparak aldım ve kendi bilgisayarıma aldığım dosyalardaki 1. part dosyasının içine attım ve kurulum başladı. Yani sorun çözüldü. Yine de yardımlarınız için teşekkürler.