Yardım Staj durumunda çaresizim lütfen yardım edin

Bu konuyu okuyanlar

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
12 sınıf meslek lisesi öğrencisiyim
Staj yapıyorum haftada 3 gün ilk hafta bitti
Ama
3 gün yaptığım stajda konum ile alakası olmayan şeyler yaptırıldı bana
Staj defteri de doldurmak zorundayım çay koyup çalışanlara götürdüğümü yazamam herhalde
Okuldaki hocamla konuşsam staj yerini değiştirebilir miyim mezun olamam diye korkuyorum

seaplane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
178
Stajyerlikte her iş yaparsın, ben çok bilirim çay servisi yaptığımı ya da kül tabaklarini yikadigimi :) ama bunlar ilk adım olacak gocunma her işi yap , staj dosyana gelince bunu staj yaptığını yerde ki kurum müdürüne danış senin bölümüne Uygun verileri yazmana yardımcı olacaktır.

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Stajyerlikte her iş yaparsın, ben çok bilirim çay servisi yaptığımı ya da kül tabaklarini yikadigimi :) ama bunlar ilk adım olacak gocunma her işi yap , staj dosyana gelince bunu staj yaptığını yerde ki kurum müdürüne danış senin bölümüne Uygun verileri yazmana yardımcı olacaktır.
Teşekkürler saolun

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,020
Stajyerler zaten çoğu iş yerinde ayak işi yapıyor. Benim staj yerim yaptırmamıştı bana ama bir sürü sınıf arkadaşıma dükkan temizliği, çay koy , kola al gel gibi ayak işleri yaptırmışlardı. Mezun olamama gibi bir şeyin olmaz merak etme.

mesut.islamoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Şimdi sadece acıklama yapacam staj yapman icin iş yerinin sana yemek , servis sağlaması lazım bu 1 şart 2. si ise iş yerinin hocan tarafından onaylanması lazım ve ustanın usta öğretici ve ustalık belgesi lazım 3. ise staj günlerinde iş yerine geldiğin zamanla ve calıştığın saatlerle eve gidene kadar senden sorumlu olduğunu kabul etmiştir 4. ise şu eğer sana bir iş verilip sana öğretilmiyorsa ve senin okuduğun bölümle alakası yoksa ve ustan senin yanında işi sana işi öğretmiyorsa senden sorumlu hocana danış cünkü 15 tatile girmeğe 5 gün kala işletme beceri sınavı yapılır ve bu cok önemli bir sınav notunun %80 kapsıyor bu yüzden hocanla konuşman lazım ve son olarak eğer senin okuduğun bölümle alakalı sana zarar verebilecek iş veriliyorsa yapmak zorunda değilsin

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Şimdi sadece acıklama yapacam staj yapman icin iş yerinin sana yemek , servis sağlaması lazım bu 1 şart 2. si ise iş yerinin hocan tarafından onaylanması lazım ve ustanın usta öğretici ve ustalık belgesi lazım 3. ise staj günlerinde iş yerine geldiğin zamanla ve calıştığın saatlerle eve gidene kadar senden sorumlu olduğunu kabul etmiştir 4. ise şu eğer sana bir iş verilip sana öğretilmiyorsa ve senin okuduğun bölümle alakası yoksa ve ustan senin yanında işi sana işi öğretmiyorsa senden sorumlu hocana danış cünkü 15 tatile girmeğe 5 gün kala işletme beceri sınavı yapılır ve bu cok önemli bir sınav notunun %80 kapsıyor bu yüzden hocanla konuşman lazım ve son olarak eğer senin okuduğun bölümle alakalı sana zarar verebilecek iş veriliyorsa yapmak zorunda değilsin
Yardımcı olduğun için sağol Allah yolunu açık etsin

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Meslek lisesinde hangi bölümü okuyorsun ve staj görevini nerede hangi kurumda yapıyorsun ?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Ben belediyede staj yapıyorum. Sırf ayak işi yapmamak için girdim. İyiki de girmişim çoğu arkadaşım staj yerleriyle sorun yaşıyor. Bazıları paraları az veriyor. bazıları işe gelme paranı vereyim diyor. Benim tek sorunum bilişim okumuş olmama rağmen insan kaynaklarında büro yönetimi okuyanlarla aynı yerdeyim. Kağıt getir götür yapıyorum hep. Ama benim için sorun yok arada bilgisayarla da uğraşıyorum çünkü. Bir arkadaşım staj yerinde sorun yaşadığı için yeni yer arıyor. Hocan ile konuşup yeni yer bulabilirsin.

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
En
Meslek lisesinde hangi bölümü okuyorsun ve staj görevini nerede hangi kurumda yapıyorsun ?
Endüstriyel otomasyon teknolojileri
Mekatronik dalı
Kurumsal bir bilgisayarcida yapıyorum
Hocalarıma staj yeri için nereler olur diye sormuştum
Birkaç örnek vermişlerdi
Kurumsal bilgisayarcıda olur demişlerdi bende kurumsal bilgisayarcıdayim şuan
Sözleşme imzaladigim yeri söyledim olur dediler

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Şimdi eğer küçük bir şehirde yaşıyorsanız bölümünüzle alakalı bir staj yeri bulmanız sizler için çok zor olacaktır ki zaten her kurumun/iş yerinin belirli bir sayıda stajyer öğrenci alma kuralı var eğer bölümüne uygun bir staj yeri bulamazsan bulunduğun kurumda yetinmeyi bilmelisin ve en azından çalıştığın kurumda/iş yerinde ki insanlar hangi işlerle uğraşıyorlarsa onlardan bir şeyler öğrenmeye (kapmaya) çalış en azından o konu hakkında bir bilgin olur belki ileride hayatına katkısı olur. Benim bir arkadaşım da staj yapmıştı puanını staj yaptığı yer belirlemişti hiç sınava girmedi. Eğer ben para mı alır gerisi umurumda olmaz diyorsanız en iyi staj maaşı veren kurum bankalardır örnek Ziraat Bankası en azından 1-2 sene öncesine kadar böyleydi

@WindStone

Son düzenleme: