Stadyumlara Fotoğraf Makinesi Alınır mı? Lütfen yardım

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet Eraslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar merhaba Milli takımın maçına gidicem 29 mayısta, Canon Sx510hs dijital fotoğraf makinesi götürsem alınır mı? Yok stada sokmazlar mı?

Mehmet Eraslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bir kaç yerde araştırdım dslr makine sokmak yasak diyordu ama polise göre değişiyormuş. Öyle duydum kesin net bir bilgi de yok

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Sorun çıkacağını zannetmiyorum. Yoksa cep telefonu da yasak olurdu. İkisi arasında fark yok.

Spor alanlarına sokulması yasak maddeler

MADDE 12 – (1) Spor alanlarına;

a) Ruhsatlı dahi olsa ateşli silahlar ile esasen bulundurulması yasak olan diğer silahların,

b) Esasen bulundurulması yasak olmamakla beraber kesici, ezici, bereleyici veya delici aletler ile patlayıcı, parlayıcı, yanıcı veya yakıcı maddelerin,

c) Uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin ve ilgili spor federasyonlarının belirlediği esaslara aykırı olarak alkollü içeceklerin,

sokulması yasaktır.

(2) Müsabaka güvenliğinin sağlanması amacıyla, genel kolluk görevlileri ile bunların gözetiminde olmak üzere özel güvenlik görevlileri, mülki amirin yazılı emrine istinaden, spor alanına girişte izleyicilerin üstünü ve eşyasını teknik cihazlarla ve gerektiğinde el ile kontrol edebilir ve arayabilir.

(3) Spor müsabakası öncesinde, esnasında ve sonrasında spor alanının çevresinde ve müsabakanın yapılacağı yer gidiş ve geliş güzergâhında, taraftarların üzeri ve eşyası 4/7/1934 tarihli ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanununun önleme aramasına ilişkin hükümlerine göre aranabilir.

(4) 4/12/2004 tarihli ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun adli aramaya ilişkin hükümleri saklıdır.

(5) Genel kolluk görevlileri ve belediye zabıtası birinci fıkranın (b) ve (c) bentleri kapsamına giren alet veya maddeleri spor alanı çevresinde seyyar olarak satan, satışa arz eden, dağıtan veya dağıtmak için bulunduran kişileri bu alandan uzaklaştırmakla yükümlüdür.

Son mesajlar