SSK'lıya ve Bağ-Kur'luya müjde ! (seçimin faydaları)

Bu konuyu okuyanlar

tugbagaleri

Profesör
Katılım
13 Mayıs 2006
Mesajlar
2,224
Reaksiyon puanı
44
Puanları
48
Sağlık sisteminde hastanın işini kolaylaştıracak önlemler devreye giriyor. Artık SSK ve Bağ-Kur’lular da tıpkı Emekli Sandığı mensupları gibi sadece sağlık karneleriyle üniversite hastanelerinde muayene olabilecek.

Aile hekimliği sisteminin 12 ilde yapılan pilot uygulaması Türkiye'nin henüz bu sisteme hazır olmadığını gösterdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Birol Aydemir'e göre sağlık ocaklarının yetersiz olması bir geri adımı da beraberinde getirdi.

Hazırlanan ‘Tedavi Uygulama Tebliği’ ile aile hekimliğine gitmeye gerek kalmadan hastalar doğrudan sağlık kuruluşuna başvurabilecek.

Tebliğle sistemde başka önemli değişiklikler de yapılıyor. Buna göre SSK’lı ve Bağ-Kur’lular da sadece sağlık karnelerini kullanarak, yani sevke gerek kalmadan doğrudan üniversite hastanelerine başvurabilecekler. Bu sistemin devlete maliyeti 500 milyon YTL olacak.

Tebliğe göre elinde ilaç raporu bulunan hasta, yeniden muayene ve reçeteye gerek kalmadan aynı raporla 2 yıl boyunca doğrudan eczaneden ilaç alabilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Birol Aydemir, hastanın ilaç yazdırmak için tekrar hastaneye gitmemesi ve yeniden muayene ve tahlil yaptırmamasının 500 ile 700 milyon YTL arasında tasarrufu da beraberinde getireceğini söyledi.

Tebliğle ayrıca yatan hasta için hastane eczanelerinde ilaç ve tıbbi malzeme bulundurulacak. Sosyal Güvenlik Kurumu bunun için hastanelere erken ödeme yapacak.

Yatan hasta herhangi bir ihtiyacı için gece dışarıda ilaç ve tıbbi malzeme aramak zorunda kalmayacak.

[sub]haber3com[/sub]
 

chimera

Dekan
Emektar
Katılım
24 Kasım 2006
Mesajlar
8,774
Reaksiyon puanı
558
Puanları
0
Zaten ne oluyor ise seçim zamanı oluyor seçim bittikten sonra kimse kimseyi tanımıyor
 

bisgen

Asistan
Katılım
26 Eylül 2006
Mesajlar
117
Reaksiyon puanı
2
Puanları
0
Seçimler hergün olsun, baksanıza dün bizim buranın yollarını asfaltladılar tekrar.. oh ne ala! 3,5 yıl belediyeden tek bir kişiyi görmemiştik buralarda... buralar nereler mi? İst/Ümraniye
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
2 Haziran 2005
Mesajlar
13,885
Reaksiyon puanı
2,132
Puanları
113
haha şey güzeldi: "seçimin faydaları"
 

Son mesajlar

Üst