SSD'imin hepsini kullanamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

HanımEller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
normalde 250 gblik ssd m olmasına rağmen aktif olarak kullanabileceğim 115 gb gözüküyor.Bunu nasıl çözerim abiler

Ekli dosyalar

• ssdf.PNG
    ssdf.PNG
    151.9 KB · Görüntüleme: 119
  • bu nedir.PNG
    bu nedir.PNG
    37.5 KB · Görüntüleme: 140

HanımEller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O bölüm RAW olmuş. Şunu dene:
fakat bende disk direk gözükmüyor. O yüzden kodu yazamıyorum çünkü disk gözükmüyor.Ayrıca biçimlendirmeyi denedim yine de olmadı.Bi bilgisayarcıya mı götürmeliyim acaba

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
fakat bende disk direk gözükmüyor. O yüzden kodu yazamıyorum çünkü disk gözükmüyor.Ayrıca biçimlendirmeyi denedim yine de olmadı.Bi bilgisayarcıya mı götürmeliyim acaba
Şunu deneyin birde. Çalıştırı açın. Sonra oraya "diskpart" yazın ve enterlayın. Sonra "list volume" yazıp enterlayın. Sonra oradan o RAW olan bölümü bulup "select volume numarası" şeklinde yazıp enterlayın. Sonra "clean" yazın ve çıkın. Şimdi çalıştıra "diskmgmt.msc" yazıp açın ve oradan ayrılmamış alan diyen yani rengi siyah olan bölüme sağ tık yapıp "Yeni Basit Birim" demeniz yeterli. Her şeye ileri deyince olacaktır yüksek ihtimalle.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
106 GB'lık son bölümü Disk yöneticisinden seçip, biçimlendir. Bunu Yönetici yetkisi ile yapabilirsin.

HanımEller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şunu deneyin birde. Çalıştırı açın. Sonra oraya "diskpart" yazın ve enterlayın. Sonra "list volume" yazıp enterlayın. Sonra oradan o RAW olan bölümü bulup "select volume numarası" şeklinde yazıp enterlayın. Sonra "clean" yazın ve çıkın. Şimdi çalıştıra "diskmgmt.msc" yazıp açın ve oradan ayrılmamış alan diyen yani rengi siyah olan bölüme sağ tık yapıp "Yeni Basit Birim" demeniz yeterli. Her şeye ileri deyince olacaktır yüksek ihtimalle.
clean yazdıktan sonra böyle diyor :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

106 GB'lık son bölümü Disk yöneticisinden seçip, biçimlendir. Bunu Yönetici yetkisi ile yapabilirsin.
biçimlendirmeyi çok kez denedim.Hata vermiyor fakat yine kullanamıyorum.Aynı ekteki gibi oluyor ama dediğim gibi yine görünürde bişi yok.Sizin dediğniz yönetici yetkisi nedir bilmiyorum ama

Ekli dosyalar

• bumu abi.PNG
    bumu abi.PNG
    119.2 KB · Görüntüleme: 123
  • böylee.PNG
    böylee.PNG
    162.3 KB · Görüntüleme: 98

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Yanlış diski seçmişsin. Bilen birine baktır. Veya benim anlattığım gibi görsel olarak yap.

Komutsatırına sağ tıklayıp, yönetici olarak aç seçiyorsun, yönetici şifreni giriyorsun. Yanlış diski seçersen sistemin gider.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Yanlış diski seçmişsin. Bilen birine baktır. Veya benim anlattığım gibi görsel olarak yap.

Komutsatırına sağ tıklayıp, yönetici olarak aç seçiyorsun, yönetici şifreni giriyorsun. Yanlış diski seçersen sistemin gider.
Yalnız böyle bir şeyin olması imkansız. Windows izin vermiyor zaten kullanımda olduğunu söylüyor.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
RAW disk kullanımda olamaz zaten. Bu nedenle yanlış diski seçtiğini söyledim.