SSD Tavsiyesi

yigitcanballi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Değerli forum üyeleri,
350 - 400 ü aşmayacak ama 480 gb lik bir SSD arıyorum.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
NOT: SATA 3 destekli

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
SSD ler epey bi ucuzladı. Toshiba daiyidir. Bütçeniz varsa samsunglara bakın yine de.

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
James Donkey ve Toshibayı baştan eleyin zaten. Bu bütçede Adata ve Cruical F/P olarak çok başarılı.

yigitcanballi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Değerli arkadaşlar aynı zamanda internetten de araştırıyorum
Adata ve Cruical öneren çok evet

fakat Cruical bx 500 modelinin aşırı ısınma sorunu oldugunu söylüyorlar

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
jd anakart seçiyo.
tr200 bende var ve memnunum. 2 sene olacak nerde ise. birazhızlı ömrü tükeniyo gibi ama bu fiyata da daha iyisi çıkmaz.
bu tükenme olayı nedense win 10 da çok oluyo. bi de ben yayın yaptığım için zaten ssd dayanmıyor da olabilir ? tr200 zaten hız ve önmür değil ısı ve güç odaklı bi sssd zaten. 31 dereceyi aşmaz. 3 wattla çalışır. yani daha çok notebook için. performans için mümkünse m2 ssd öneririm.

Mr. Joker

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Hocam bunu kullandınız mı acaba pek iyi yorum yapan olmadı ama toshiba alıcaktım biraz kararsız kaldım
Yok kullanmadım evet kötü yorum yapan çok ama bence güzel Bi ssd kötü yorumlara aldanma test videoları filan var zaten bakabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama M2 ssd alman senin için daha iyi olacaktır
James donkey m2 ssd 512 gb modelini tavsiye ederim F/P ürünü

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
Yok kullanmadım evet kötü yorum yapan çok ama bence güzel Bi ssd kötü yorumlara aldanma test videoları filan var zaten bakabilirsin
Hocam siz kullanmadığınız halde güzel diyorsunuz ama kullanan kişiler pek önermiyor. Test videolarına güvenmek istemiyorum çünkü sponsorlu ürün diye JD'nin o herkesin bildiği berbat SSD lerini Samsung M.2 bir SSD ile karşılaştırıyorlar ve JD'yi öneriyorlar :D

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159

Ama M2 ssd alman senin için daha iyi olacaktır
James donkey m2 ssd 512 gb modelini tavsiye ederim F/P ürünü
jd ye kötü demedik.
1. si marka yüzünden garanti imkanı pek olmaz bunların. ama pc de zaten garanti çok önemsenen bi şey değil ekran kartı değilse.
2. si bi arkadaşım 2 sene önce bu markadan sürüyle aldı. ve yarısı anakart seçti.

Hocam siz kullanmadığınız halde güzel diyorsunuz ama kullanan kişiler pek önermiyor. Test videolarına güvenmek istemiyorum çünkü sponsorlu ürün diye JD'nin o herkesin bildiği berbat SSD lerini Samsung M.2 bir SSD ile karşılaştırıyorlar ve JD'yi öneriyorlar :D
dediğm gibi anakart seçtiği için iyi yazan da var kötü.

Mr. Joker

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Sende Samsung dan sponsorluk aldın herhalde ? Samsung m2 ssdleri james donkey ile karşılaştırma yapmak birazcık saçma çünkü arada fiyat farkı var bide ben kullanmadım ama kullananlar fiyatına göre iyi diyorlar.

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
Sende Samsung dan sponsorluk aldın herhalde ? Samsung m2 ssdleri james donkey ile karşılaştırma yapmak birazcık saçma çünkü arada fiyat farkı var bide ben kullanmadım ama kullananlar fiyatına göre iyi diyorlar.
Yapıyorlar işte ve JD'yi övüyorlar ya işin komik tarafı o zaten. :D Ama ne olursa olsun gerekirse daha geç alırım ama JD ve Gamepower'ın ürünlerini almam.

Mr. Joker

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Yapıyorlar işte ve JD'yi övüyorlar ya işin komik tarafı o zaten. :D Ama ne olursa olsun gerekirse daha geç alırım ama JD ve Gamepower'ın ürünlerini almam.
Bence fiyatına göre iyi ürünleri var

egejohn98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar ssd almak istiyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Kafamdaki modeller bunlar samsung çok övüldüğü için sırf 550 TL barajını aşıyorum acaba gerek var mı o kadar üst fiyatlara çıkmaya ya da bunlar dışında daha iyi daha uygun ssd var mı bu dönem piyasalarda. Şimdiden teşekkürler

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,126
merhabalar ssd almak istiyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Kafamdaki modeller bunlar samsung çok övüldüğü için sırf 550 TL barajını aşıyorum acaba gerek var mı o kadar üst fiyatlara çıkmaya ya da bunlar dışında daha iyi daha uygun ssd var mı bu dönem piyasalarda. Şimdiden teşekkürler
Eski konuyu hortlattığınız için (Pek eski olmasa da eski.) SDN Forum tarafından çatal , bıçak seti kazandınız.

Hani eski konuya bunu yazana kadar , yeni konu açmak daha mantıklı olmazmıydı ? Sorun yanıtsız kalmasın diye cevap veriyorum ; Samsung'un SSD'leri gayet kaliteli SSD'lerdir. Aşabiliyorsan tabi ki Samsung al.

egejohn98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eski konuyu hortlattığınız için (Pek eski olmasa da eski.) SDN Forum tarafından çatal , bıçak seti kazandınız.

Hani eski konuya bunu yazana kadar , yeni konu açmak daha mantıklı olmazmıydı ? Sorun yanıtsız kalmasın diye cevap veriyorum ; Samsung'un SSD'leri gayet kaliteli SSD'lerdir. Aşabiliyorsan tabi ki Samsung al.
Çok teşekkürler

Bende tam tersi yeni konu açmak mantıksız diye düşünmüştüm bu tavsiye içinde çok teşekürler