Ssd taktim pc bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

s_prg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba asus x550jk laptopa harddiskini söküp 240gb lık ssd taktim. Söktüğüm harddiski de aparat ile cd sürücüye monte ettim. Amaç ssd ile pc açılacak ayrıca eski hdd de takılı olduğu için kapasite artacaktı. Işlemleri tamamladıktan sonra pc yi açtığımda siyah boot ekranı geldi. Esc falan deyip cd rom u seçtim galiba. Sonrasında değişiklikleri kaydettim. Pc yeniden başlatıldı ama bu kez de ekran gelmedi. Defalarca kapatıp açtım. Güç ışığı yanıyor fan çalışıyor fakat diger ışıklar yanmıyor hicbir sekilde ekran yok ekran ışıkları da yok. Ilk açılışta caps lock tuşları falan yanıyor birkaç saniye sonra onlar da sönüyor sadece fan ve güç ışığı. Internette cok araştırdım birçok cozum yolu denedim ama malesef bulamadım. Hiçbir sekilde olmuyor. Bu arada taktığım ssd yi falan sokup sistemi eski haline getirdim. Yine bir degisiklik yok.
Yaptigim islemler:
* bios pilini cikarip resetlemeyi denedim defalarca
* pili çıkarıp sarj aletiyle acmayi denedim
*guc tusuna 15 sn basili tutmayi denedim defalarca ve daha fazla süre
* harici ekran baglamayi denedim
* harddisksiz yada ram siz calistirmayi denedim
* bilgisayari güç fişinden ayirip 1 gun beklemeyi denedim
* belki isinir kendine gelir düşüncesiyle acik halde yani fan doner yavas yavas isinir halde bekledim
* belki bios sikintilidir diye biosu cd ye ve flasa yukleyip oyle calistirmayi denedim
* guc tusunabasar basmaz ayni zamanda biosa girme tusuna basmayi da denedim hicbir sekilde olmuyor. Daha once bu sorunu yasamis yada bilgisi olan arkadaslardan yardim rica ediyorum

Son düzenleyen moderatör:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bence cd yerindeki hddyi çıkart öyle açmayı dene olmuyorsa O şekilde format atıp sonradan hdd üzerinden yedekleri i almalısın.