SSD mi RAM mi

Bu konuyu okuyanlar

Pazelity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
LENOVO IDEAPAD 320 CORE İ5 7200U 2.5GHZ-4GB RAM-1TB HDD-15.6"-920MX 2GB-W10
bu özelliklerde bir notebook kullanıyorum 2.5 sene önce falan aldım şuanda oynamak istediğim oyunlara yetmiyor sistem (gta 5 de ve sea of thievesde fps drop yaşıyorum ) yeni bir bilgisayar alacak durumda da değilim bu yüzden küçük bir yükseltme yapmak istedim çünkü fps droplar ve yükleme ekranlarında uzun süre beklemek (sea of thieves de oyuna girene kadar dakikalarımı alıyor sonrası daha beter zaten) can sıkıyor bu yüzden 4 gb daha ram mi yoksa bir ssd mi alsam bilemiyorum bu problemlere hangisi hafiflemesine yardımcı olur

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bu işlemci ve ekran kartına RAM veya SSD yükseltmesi yapsanız dahi o oyunlarda kasacaktır. Oyun bilgisayarı değil çünkü elinizdeki. İkisinden birini seçeceksen SSD öneririm.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
RAM daha öncelikli bu durumda. SSD sadece açılış hızlarını vs etkiler. FPS için önceliğiniz RAM. 4 artık yetersiz.
SSD'yi ileride alırsınız. Bu da hızlı açılması için.

DOG SANS

Doçent
Reaksiyon puanı
1,554
LENOVO IDEAPAD 320 CORE İ5 7200U 2.5GHZ-4GB RAM-1TB HDD-15.6"-920MX 2GB-W10
bu özelliklerde bir notebook kullanıyorum 2.5 sene önce falan aldım şuanda oynamak istediğim oyunlara yetmiyor sistem (gta 5 de ve sea of thievesde fps drop yaşıyorum ) yeni bir bilgisayar alacak durumda da değilim bu yüzden küçük bir yükseltme yapmak istedim çünkü fps droplar ve yükleme ekranlarında uzun süre beklemek (sea of thieves de oyuna girene kadar dakikalarımı alıyor sonrası daha beter zaten) can sıkıyor bu yüzden 4 gb daha ram mi yoksa bir ssd mi alsam bilemiyorum bu problemlere hangisi hafiflemesine yardımcı olur
Biraz daha yüksek performans alayım uzun süre açılmasını beklerim diyorsan bence RAM almalısın. Sonra SSD alırsın.

Pazelity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu işlemci ve ekran kartına RAM veya SSD yükseltmesi yapsanız dahi o oyunlarda kasacaktır. Oyun bilgisayarı değil çünkü elinizdeki. İkisinden birini seçeceksen SSD öneririm.
aynı oyunları aynı bilgisayarın 8 gb ram e sahip olanında rahatca oynuyor arkadaşım