SSD ile HDD birlikte kullanılırmı

Bu konuyu okuyanlar

GlobalKing54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
merhaba arkadaşlar pc topladım evde hazır hdd var fakat okuma hızı ve yazma hızı dusuk ssdlerde cıdden pahalı 1tb ssd cıdden cok pahalı onun yerıne 120 gb ssd takıp onun yanınada hdd yi taksak oyunlarda ssd nın etkısı olurmu yanı oyunları hdd ye kaydetsek actıgımızda oyunu ssd etksıını gosterırmı

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
CD sürücünüz var ise kullanılabilir. Masaüstünde ise zaten kullanılır.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Oyunları hddye kurduğun zaman oyunlarda bekleme süren artar.Oyunlara bir etkisi olmaz. SSDye windowsu kurman günlük işlerini hızlandırır. Bilgisayarın açılma süresi kısalır.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
merhaba arkadaşlar pc topladım evde hazır hdd var fakat okuma hızı ve yazma hızı dusuk ssdlerde cıdden pahalı 1tb ssd cıdden cok pahalı onun yerıne 120 gb ssd takıp onun yanınada hdd yi taksak oyunlarda ssd nın etkısı olurmu yanı oyunları hdd ye kaydetsek actıgımızda oyunu ssd etksıını gosterırmı
Maalesef. SSD'ye koyulan dosya hızlı olur. HDD'ye etki etmez. 512GB yeterli olur genel olarak. Windows ve önemli oyunları SSD'ye alırsınız. Diğer alt oyunlar HDD'de durursa sıkıntı olmayacaktır.

GlobalKing54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
hepinize teşşekkürler arkadaşlar bilgilendirdiğiniz için

erdenX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Tabi ki de kullanabilirsin hocam ilgili slotların varsa.