SSD için kasanın içindeki kabloyu nasıl buluncam

Bu konuyu okuyanlar

pixpix

Doçent
Reaksiyon puanı
290
Arkadaşar yeni bir SSD aldım diktörgen şeklinde 240gb bunun için illa ki kasada bir yer vardır ama nerde nasıl bulucam hangi bilgiler lazım söyleyin de halledelim

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Kasanın modeli nedir? Power'ın yanında boşta SATA güç kablosu vardır. SSD'ye onu takacaksınız. Bir de anakarttaki SATA portundan SSD'ye giden kabloya ihtiyacınız var.

pixpix

Doçent
Reaksiyon puanı
290
Kasanın modeli nedir? Power'ın yanında boşta SATA güç kablosu vardır. SSD'ye onu takacaksınız. Bir de anakarttaki SATA portundan SSD'ye giden kabloya ihtiyacınız var.
Thermalteke j23 power yanında Bir sürü kablo var ama ulaşamıyorumhttps://hizliresim.com/O0YwVB
Izgaralı kısmın altında kalmış çoğu kablo oraya nasıl ulaşcam [/url şu anda sadece bu 3 kablo boşta gözüküyor kasa diğerleri aşağıda kalmış sanırsam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neyse benim bişi mişi yaparım bana kalır vazgeçtim ben bu işten

Neyse benim bişi mişi yaparım bana kalır vazgeçtim ben bu işten

Son düzenleme:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
sata-data-kablosu-sata-kablo-sata-hdd-hard-disk-kablo__1541199119807031.jpg

Bakın bu sata kablosu. Sata güç kablosu da buna benzer. Yetişemiyorsanız arka kapağı açın.

1602531111043.png

pixpix

Doçent
Reaksiyon puanı
290
Hocam iş başa düştü ben şimdi kasayı açtım
öncelikle dün işaret ettiğiniz SSD bölümlerini buldum ama power (psu) yanında kablolar ana Baba günü gibi o dediğiniz kabloyu nasıl bulucam yanlış bişi yapmaktan korkuyorum ama sizin önderliğinizde yapacağından eminim . Allah sonumuzu rast getirsin

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bilgisayar kapalı olsun fişi de çekebilirsiniz. Zor değil o karmaşadan bence bulabilirsiniz sata güç kablosunu. :)

Ayrıca elinizde şu üstte attığım sata kablosundan da olması lazım.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Hocam iş başa düştü ben şimdi kasayı açtım
öncelikle dün işaret ettiğiniz SSD bölümlerini buldum ama power (psu) yanında kablolar ana Baba günü gibi o dediğiniz kabloyu nasıl bulucam yanlış bişi yapmaktan korkuyorum ama sizin önderliğinizde yapacağından eminim . Allah sonumuzu rast getirsin
Sata power kablosu ve sata kablosu farklı seyler. Hüseyinin attigi sata kablosu (analart ssd arasi)
Powersupply daki sata power kablosu ise ssd psu arasi guc icindir. Goruntusu asagidaki gibidir. Herhangi birini takmaniz yeterli diger sata power kablolariyla ortaliklari bulunmaz

pixpix

Doçent
Reaksiyon puanı
290

Bilgisayar kapalı olsun fişi de çekebilirsiniz. Zor değil o karmaşadan bence bulabilirsiniz sata güç kablosunu. :)

Ayrıca elinizde şu üstte attığım sata kablosundan da olması lazım.
Heeee o kasada var mıdır geniş uzun kablodan bir tane buldum ama kısa küçük Yok o kasada var mıdır ben bir tane öyle kablo önlem amaçlı sipariş vermiştim ama kasada var sa kasadaki kullanalım

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Heeee o kasada var mıdır geniş uzun kablodan bir tane buldum ama kısa küçük Yok o kasada var mıdır ben bir tane öyle kablo önlem amaçlı sipariş vermiştim ama kasada var sa kasadaki kullanalım
Sata kablosu anakart kutusunda fazladan koyabiliyorlar. Ssd alindiginda yaninda yollanabilir. Yoksa temin etmeniz gerekmekte.
Kasa icinde bosta bulamazsiniz sata kablosunu

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Sata güç kablosu kasada vardır. Ama sata veri kablosu yoktur.

pixpix

Doçent
Reaksiyon puanı
290
Sata power kablosu ve sata kablosu farklı seyler. Hüseyinin attigi sata kablosu (analart ssd arasi)
Powersupply daki sata power kablosu ise ssd psu arasi guc icindir. Goruntusu asagidaki gibidir. Herhangi birini takmaniz yeterli diger sata power kablolariyla ortaliklari bulunmaz
Hocam attığınız kabloda bir tane var diğer ucuda psu ya bağlı ama anakara bağlayacağım küçük başlı kablo Yok ondan sipariş verdim ana Kart ile SSD arasında o bağlantı kuracak dimi (15 TL verdim o kabloya o kablonun kaliteli si önemli midir) doğru mudur

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Hocam attığınız kabloda bir tane var diğer ucuda psu ya bağlı ama anakara bağlayacağım küçük başlı kablo Yok ondan sipariş verdim ana Kart ile SSD arasında o bağlantı kuracak (15 TL verdim o kabloya o kablonun kaliteli si önemli midir) doğru mudur
Her kablonun kalitesi önemlidir de yuksek meblaglara cikmaya da gerek yok. Ortalama bir sey yeterlidir. İşini görecektir

pixpix

Doçent
Reaksiyon puanı
290
Her kablonun kalitesi önemlidir de yuksek meblaglara cikmaya da gerek yok. Ortalama bir sey yeterlidir. İşini görecektir
Hocam kablo şu sisteme birşey olmaz dimi SSD de performans lı şekilde çalıştır çalışması gerektiği gibi

Olabilir ? kasada mevcut ssd/hdd varsa onada kullanilmis olabilir. Sectiginiz anakartin kutu iceriginden kaynaklida olabilir. Kiminde 1 kiminde 2 sata olur genelde
kasa da şu an sadece m2ssd var 240 GB hocam :D yani kablosuz depolama

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Hocam kablo şu sisteme birşey olmaz dimi SSD de performans lı şekilde çalıştır çalışması gerektiği gibi

kasa da şu an sadece m2ssd var 240 GB hocam :D yani kablosuz depolama
Guzeldir hocam. Bazilarinin kablosu ekstra kaplamali oluyor gereksiz sayilabilecek bir ozellik.

Anakarttan cikanlarda bu sekilde renk farki olur bi. Icin rahat olsun

pixpix

Doçent
Reaksiyon puanı
290
Guzeldir hocam. Bazilarinin kablosu ekstra kaplamali oluyor gereksiz sayilabilecek bir ozellik.

Anakarttan cikanlarda bu sekilde renk farki olur bi. Icin rahat olsun
tamamdır ikinize de ayrı ayrı teşekkür ederim size her ne kadar basit gelsede beni büyük bir yükten kurtardınız aslında eğer bir sıkıntı olursa tekrar bu konuya yazarım .iyi akşamlar

pixpix

Doçent
Reaksiyon puanı
290

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
2 konu açılmış.

HDD ile aynı kabloları kullanır. HDD varsa HDD'ye takılı kabloların aynısını ona takacaksınız bitti.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Konular birleştirilmiştir.