Ssd, harddisk ve ram öneririsi verebilir misiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

Sedanurunver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba ,

Eşimin Eski kasa bir mac bilgisayarı mevcut bu bilgisayarda kendisi müzik yapıyor profesyonel olarak fakat şuan kendisinin ssd harddisk ve ram’a ihtiyacı var. Bu konuda benim hiçbir bilgim yok yardımcı olabilirmisiniz. Ne almak gerekir kendisi ona programlar yükleyip o şekilde kullanacak.

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,006
SSD varken HDD almasına gerek yoktur. SSD daha hızlı okuma , yazma ve depolama alanı sağlar . HDD daha yavaş okuma , yazma ve depolama hızı sağlar. İkiside aynı işlemi görevi görür ama SSD daha pahalıdır.

SSD olarak : Samsung 860 Evo ve Samsung 970 Evo
HDD olarak : Seagate ve WD Blue

Önerebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ram'ler ise fiyatına göre yükseliyor , Profesyonel müzik yapıyorsa yüksek ayarlı programlar kullanıyor demektir eski kasa'da çalışması tuhafıma gitti.

Herneyse RAM olarak sizlere : Kingston HyperX 2x8 Önerebilirim..

Ama bilgisayar hangi anakartı kullanıyorsunuz bilmem gerekli.

Son düzenleme:

Sedanurunver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
SSD varken HDD almasına gerek yoktur. SSD daha hızlı okuma , yazma ve depolama alanı sağlar . HDD daha yavaş okuma , yazma ve depolama hızı sağlar. İkiside aynı işlemi görevi görür ama SSD daha pahalıdır.

SSD olarak : Samsung 860 Evo ve Samsung 970 Evo
HDD olarak : Seagate ve WD Blue

Önerebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ram'ler ise fiyatına göre yükseliyor , Profesyonel müzik yapıyorsa yüksek ayarlı programlar kullanıyor demektir eski kasa'da çalışması tuhafıma gitti.

Herneyse RAM olarak sizlere : Kingston HyperX 2x8 Önerebilirim..

Ama bilgisayar hangi anakartı kullanıyorsunuz bilmem gerekli.

Çok teşekkürler ben öğrenip size dönüş yapayım şuan çalışıyormu neler çalışıyor bilmiyorum