SSD almayı düşünüyorum, ne almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Başlıkta belirttiğim gibi SSD almayı düşünüyorum ama markaları olsun özellikleri olsun pek bir bilgim yok. Birde sizce SSD / HDD gibi ürünler e-ticaret sitelerinden alınır mı? Ben bilgisayarımı toplayalı yaklaşık 2-3 ay oldu ama 240GB SSD'nin yetersiz olduğunu fark ettim. Şimdi hikayeli oyunları bu SSD'ye aktararak ana SSD'de yer açmak istiyorum. Çok yüksek özellikli olmasına gerek yok. 480 - 500GB ortalama bir SSD yeterli gibi geliyor. Sizler ne önerirsiniz?

Verebileceğim maks. bütçe 650-700TL civarında.

batuhanluft

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Merhaba,

E-ticaret sitesinden veya doğrudan mağazadan almış olmanız herhangi bir fark yaratmaz. En sık tercih edilen genelde itopya'dır. Okuma yazma hızı yüksek olan herhangi bir markayı tercih edebilirsiniz. Eğer anakartınız M2 desteğine sahipse M2 desteğine sahip bir SSD sizi oldukça tatmin edecektir.

Sevgiler.

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Merhaba,

E-ticaret sitesinden veya doğrudan mağazadan almış olmanız herhangi bir fark yaratmaz. En sık tercih edilen genelde itopya'dır. Okuma yazma hızı yüksek olan herhangi bir markayı tercih edebilirsiniz. Eğer anakartınız M2 desteğine sahipse M2 desteğine sahip bir SSD sizi oldukça tatmin edecektir.

Sevgiler.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ama merak ettiğim bir konu var. Sizce hikayeli oyunlar için M2 gerekli mi? Bence loading screende 5sn az beklemek için böyle bir fiyat farkına gerek yok.

BerkeP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
52
Bunu tavsiye ederim. Her markayı almayın!
Sizce hikayeli oyunlar için M2 gerekli mi?
Değil, NVMe Render amaçlı kullanılır normal kullanıcı ikisi arasındaki farkı hissetmez.

Reaksiyon puanı
4,101
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ama merak ettiğim bir konu var. Sizce hikayeli oyunlar için M2 gerekli mi? Bence loading screende 5sn az beklemek için böyle bir fiyat farkına gerek yok.
illa m2 ye gerek yok bence ama o bütçeye uygun yeterli m2 ssdler var

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459

batuhanluft

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Rica ederim,

Elbette beklemekte bir problem yok ki fark 5 saniye kadar bile olmayacaktır. Fiyat farkları döviz kuru yüzünden zaten yeterince yüksek. Uzun vadede kullanım amacınız değişebileceğini gözeterek bir tavsiyede bulundum. Çeşitli render işlemleri yapmıyor veya taşınabilir kopyalarla ilgilenmiyorsanız M2 farkı sizin kullanım performansınızı etkilemez.

Sevgiler.

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Herkese önerileri / cevapları için teşekkür ediyorum. Hepsine bakıp aklıma yatan, fiyatı uygun gelen SSD'yi alacağım. İyi forumlar dilerim.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,745
M2 pci şart değil onun yerini m2 sata veya sata alabilirsiniz.

Sonuçta windows açılışında bile 1 veya 2 saniye oynar maksimum. Oyunlar için sata ssd kesinlikle yeter.