SSD alacağım tavsiye verir misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Sheydadn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Selam arkadaşlar ilk defa SSD alacağım yanlış bir şey almak istemedim yardımcı olursanız çok sevinirim♥️
Öncelikle bilgisayar özelliklerim:
i3 540 işlemci
Gigabyte H55 anakart
2 GB ram (4gb daha alacağım)
GT 9500 ekran kartı
Gördüğünüz gibi bilgisayarım eski bir bilgisayar ve ben bilgisayarı daha performanslı kullanmak adına SSD almak istiyorum. Anakart sata2 ile uyumlu bu yüzden ne alacağımı bilemedim. Sandisk 128 veya 240 GB almayı düşünüyorum. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? 240 GB para israfı mı olur? Bir de bu dediğim SSD yi HDD ile birlikte kullanabilir miyim? Kablo bağlantıları için de ne almalıyım güç kablosu ve dönüştürücü kablo gerekliymiş sanırım öneriniz var mı? Bu arada 1-2 oyun ve çok kapasiteli olmayan bir montaj programı kullanacağım.

Sheydadn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dediğin doğru zaten ve Umut yanlış anladı. Ben çalışması için SATA versiyonun önemsiz olduğunu söylemiştim. :)
Anladım peki bu kablo bağlantıları nasıl oluyor bir bilginiz var mı yanlış bir şey almayayım bir de ?

Bruh Moment

Asistan
Reaksiyon puanı
275
Performans artışı istiyorsanız, rami yükseltmeniz daha iyi olacaktır.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,061

Sheydadn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
180
SSD çok iyi oluyor gerçekten performans artıyor. Sizin bilgisayarınız ile uyumlu mu bilmiyorum ama ben Samsung 860 EVO almıştım çok iyi bir SSD fiyatı pahalı sayılır.

RyteX

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Selam arkadaşlar ilk defa SSD alacağım yanlış bir şey almak istemedim yardımcı olursanız çok sevinirim♥️
Öncelikle bilgisayar özelliklerim:
i3 540 işlemci
Gigabyte H55 anakart
2 GB ram (4gb daha alacağım)
GT 9500 ekran kartı
Gördüğünüz gibi bilgisayarım eski bir bilgisayar ve ben bilgisayarı daha performanslı kullanmak adına SSD almak istiyorum. Anakart sata2 ile uyumlu bu yüzden ne alacağımı bilemedim. Sandisk 128 veya 240 GB almayı düşünüyorum. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? 240 GB para israfı mı olur? Bir de bu dediğim SSD yi HDD ile birlikte kullanabilir miyim? Kablo bağlantıları için de ne almalıyım güç kablosu ve dönüştürücü kablo gerekliymiş sanırım öneriniz var mı? Bu arada 1-2 oyun ve çok kapasiteli olmayan bir montaj programı kullanacağım.
@mychar276 bu arkadaş yardım edecektir

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
F/P arıyorsan ben firmamdaki arkadaşlara indirimden SanDisk Ultra 3D 500G 2.5" SATA 3.0 SSD aldım, uzun süredir tek bir kişide bile bir sıkıntı çıkmadı. Ama orası ofis, kendime alacak olsam kesinlikle Samsung 860 EVO 2.5" SATA 3.0 SSD öneririm. Samsung SSD konusunda candır. Ayrıca Wd Green de güzel marka onu da tercih edebilirsin.

Sheydadn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
F/P arıyorsan ben firmamdaki arkadaşlara indirimden SanDisk Ultra 3D 500G 2.5" SATA 3.0 SSD aldım, uzun süredir tek bir kişide bile bir sıkıntı çıkmadı. Ama orası ofis, kendime alacak olsam kesinlikle Samsung 860 EVO 2.5" SATA 3.0 SSD öneririm. Samsung SSD konusunda candır. Ayrıca Wd Green de güzel marka onu da tercih edebilirsin.

teşekkür ederim peki sandisk ssd plus ile wd green arasından hangisi daha iyi sizce
Samsung veya Adata tercih edin benim hakkımda kısmındaki ler iyi bakanilirsin
Adatada sıkıntı çıkabiliyormuş sanırım o yüzden bulaşmak istemedim samsungun da çok iyi olduğunu biliyorum ama pc sata2 olduğu için biraz para israfı olur benim için. Tavsiyeler için teşekkürler

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Geçen hafta şu dizüstüne sandisk taktım. Açılış 1.10dk.dan 30sn indi.
Program açılışları çok hızlandı. Üstelik sata2 port.
6d5c7c90a1996ff2d1fcbe9b947e5117.jpg
1a8b620a21d6ad943777a7a0f060ea78.jpg

RyteX

Asistan
Reaksiyon puanı
232
teşekkür ederim peki sandisk ssd plus ile wd green arasından hangisi daha iyi sizce

Adatada sıkıntı çıkabiliyormuş sanırım o yüzden bulaşmak istemedim samsungun da çok iyi olduğunu biliyorum ama pc sata2 olduğu için biraz para israfı olur benim için. Tavsiyeler için teşekkürler
Adata sıkıntı çıkarmıyo

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Benim bilgisayarımda 1 tane de wd blue var, ciddi 2 yıldır kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Ama söyliyim maddi durumunuz varsa kesinlikle samsung öneririm. Şu an samsung inanılmaz güzel. Benim kişisel yorumum ben iki marka arasında kalsam Sandisk seçerim, sebebini bilmiyorum ben ikisinden de sorun yaşamadım. Sandiskin renkleri daha güzel :D

Sheydadn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
wd green veya kingston A400 arasında kaldım en son olarak, tavsiyesi olanlar yazabilir :)

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
wd green veya kingston A400 arasında kaldım en son olarak, tavsiyesi olanlar yazabilir :)
İkisi arasından kingston derim. Wd green ve sandisk benim F/P olarak önerdiklerimdi. Kingstone'u severim ama şöyle bir anımı paylaşayım sen kararını ver. Yaklaşık 1 yıl kullanımın ardından kuzenimin kingstone ssd si birden gitti. Durup dururken. Kendimiz elimizden geleni yapsak ta kurtaramadık. Sonra kingstona başvurduk. Sdd bozulmuş, datalar kurtarıldı ama ssd kullanılamaz hale gelmiş, adamlar sıfır üst modeliyle değişti. Böyle le de bir hizmet almıştık. Hani haberin olsun.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,061
İkisi arasından kingston derim. Wd green ve sandisk benim F/P olarak önerdiklerimdi. Kingstone'u severim ama şöyle bir anımı paylaşayım sen kararını ver. Yaklaşık 1 yıl kullanımın ardından kuzenimin kingstone ssd si birden gitti. Durup dururken. Kendimiz elimizden geleni yapamadık sonra kingstona başvurduk. Sdd yanlış, datalar kurtarıldı ama ssd kullanılamaz hale gelmiş, adamlar sıfır üst modeliyle değişti. Böyle le de bir hizmet almıştık. Hani haberin olsun.
Peki ben size samsung evo 860 240 mı yoksa kingston 240 mı diye sorsam?