Spotify Lyrics Özelliğini Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
images.jpeg-116.jpg

Spotify kullanıcılarının uzun zamandan beri beklediği şarkıyla uyumlu şarkı sözü özelliği 1-2 ay önce kullanıcıları sunulmuştu. Maalesef ülkemiz dahil çoğu ülkede hala mevcut değil. Şimdi sizlere bu özelliğin nasıl aktif hale geçireceğimiz anlatacağım.

1. Adım
Öncelikle bir VPN indirmeniz gerekiyor. Ardından da cihazı VPN'ye bağlıyoruz, konumu da Japonya olarak seçmeniz gerekiyor. Çoğu VPN'de Japonya konumu ücretli olduğu için ben Japan VPN adlı uygulamayı kullandım.

2. Adım
20201026_124731.png

VPN aktif hale geldikten sonra tarayıcı üzerinden Spotify'a giriyoruz. Ardından Hesap > Profili Düzenle > Ülke > Japonya adımlarını uyguladıktan sonra artık ülke Japonya olarak tanımlanacaktır.

3. Adım
1603658373644.png

Konum Japonya olarak görünüyorsa uygulamaya bir gir-çık yaptıktan sonra otomatik olarak Lyrics özelliği aktif hale gelmiş oluyor.

Ancak bu yöntem sadece Free hesaplarda işe yarıyor Premium kullanıcıları olarak biraz daha beklememiz gerekecek..

:: Eğer yöntem işe yaradıysa lütfen aşağıya yazmayı unutmayın :)

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Şu konuda ne şanssız çıktım?

Kaç ay Spotify'da bunu bekledim. YT Music'e geçtikten sonra getirdiler.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Yanlız ufak bir hatırlatma parça önerileri ve ücretlendirme ülkeye göre yapılıyor. Premium kullanıyorsanız kesin sıkıntı yaşarsınız. Bunun yanısıra aile hesabınız varsa konum değişikliğinden kaynaklı dahada uğraştırıcı sıkıntılar yaşamanız muhtemel.

Son düzenleme: