Spotify Arayüzde Yenilikler Yaptı! Yeni Tasarım Daha Tercih Edilesi

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

King of the Woodland Realm
Katılım
15 Kasım 2020
Mesajlar
5,396
Çözümler
30
Reaksiyon puanı
8,756
Puanları
113
Yaş
19
Uzun zamandır aynı arayüz tasarımını kullanan Spotify, arayüzde yaptığı ufak değişikliklerle tasarım değişikliğine gitti. Yapılan değişikliğin amacı ise mobil sürüm ile masaüstü ve web sürüm arasındaki farkları en aza indirmek ve kullanımı kolaylaştırmak.

Rakiplerine 100 milyon kullanıcı kadar fark atan Spotify, kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşaması adına yeni güncellemelerle ufak iyileştirmeler yapıyor. Bu güncellemenin haberi geçtiğimiz haftalarda gelmişken Spotify çok da uzun süre geçmeden arayüzünde değişiklik yaptı. Son zamanlarda birçok kez değişiklik yapan Spotify, rakibi Apple Music'ten de örnek alarak bazı özellikler getiriyor.

1616685062851.png


Eski sürümüne kıyasla daha derli toplu bir görüntü sunulurken aralarında hız farkı da bulunmakta. Sık sık güncelleme alan mobil uygulama sonrasında web ve masaüstü versiyonlarına da güncelleme getiren Spotify, bu güncelleme ile daha temiz bir anasayfa, kenar çubuğu, kitaplığınızı düzenlemek adına filtreler ve birkaç estetik değişiklik sunmakta.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Spotify yetkilileri, güncellemelerle birlikte mevcut özelliklerin daha erişilebilir hâle getirdiklerini belirtiyor.

1616685329349.png


Masaüstü uygulamasında yeterli ilerlemeyi gösteremediklerini itiraf eden Spotify yetkilileri, odaklarının mobil uygulamada olduklarını belirterek şu açıklamada bulundu:​
  • "Spotify’da her zaman mümkün olan en iyi deneyimi sunmanın yollarını arıyoruz. Böylece dinleyicilerimiz sürekli olarak yeni müzik ve podcast programları keşfediyor. Bunun için görünüm ve işlevsellik konusuna önem gösteriyoruz. Sürekli olarak yeni özellikleri test ediyor, geliştiriyor ve piyasaya sürüyoruz. Yeni cihazlar için optimize ediyor ve içerik tekliflerimizi genişletmeyi hedefliyoruz. Fakat tüm bunlarla uğraşırken masaüstü uygulama deneyimimizin yeterince ilerlemediğini ve artık bir değişim zamanı geldiğini hissettik."​
Yeni arayüz ise global olarak kullanıma sunulmaya başlandı.
 
Üst