Spor

Bu konuyu okuyanlar

kraxius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Beyler öncelikle selamun aleyküm bu benim ilk formum biraz amatörum kusura bakmayın konumuza döncek olursak 87 kiloyum 1.71 boy var amacım 75 kiloya düşmek yani 10 kilo vermem lazım aşağıdaki rutinle 75 kiloya düşmem mümkün mü sizce

200 mekik
200 dambil
50 şınav
100 squat
5 merdiven inip çıkma

şimdiden teşekkürler

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Beyler öncelikle selamun aleyküm bu benim ilk formum biraz amatörum kusura bakmayın konumuza döncek olursak 87 kiloyum 1.71 boy var amacım 75 kiloya düşmek yani 10 kilo vermem lazım aşağıdaki rutinle 75 kiloya düşmem mümkün mü sizce

200 mekik
200 dambil
50 şınav
100 squat
5 merdiven inip çıkma

şimdiden teşekkürler
spordan anlamam ben 1.75 ten büyüğüm 55 kiloyum kilo almak için ne yapmalıyım sizce :D

kraxius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
spordan anlamam ben 1.75 ten büyüğüm 55 kiloyum kilo almak için ne yapmalıyım sizce :D
Valla bende onu soruyorum işte 175 ten uzun olup 55 kilo olman çok ilginç keşke bende biraz daha zayıf olsam

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Ben karantinanın başında 1.85 84 kiloydum, yaklaşık 1,5 ayda 12 kilo verdim şuan boyum 1.87 kilom 74. Ancak şimdi tekrar almaya çalışmama rağmen geri kalan tüm zamanlarda sadece 2 kilo alabildim. Sizin sorunuza gelirsek kilo vermekte kilit nokta beslenme bence. Ben gerektiğinde bilerek kaçırdığım öğünler oldu ama sağlıklı değil tabii. İdman programı olarak %100 verim almak istiyorsan Ege Fitness'ın spartaküs idmanlarını yap çünkü onlar daha iyi sonuç verecektir. Ama yine de kilit noktanın beslenme olduğunu unutma. Merak ettiğin birşey varsa sorabilirsin 2 senedir bu sporla uğraşıyorum.

kraxius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben karantinanın başında 1.85 84 kiloydum, yaklaşık 1,5 ayda 12 kilo verdim şuan boyum 1.87 kilom 74. Ancak şimdi tekrar almaya çalışmama rağmen geri kalan tüm zamanlarda sadece 2 kilo alabildim. Sizin sorunuza gelirsek kilo vermekte kilit nokta beslenme bence. Ben gerektiğinde bilerek kaçırdığım öğünler oldu ama sağlıklı değil tabii. İdman programı olarak %100 verim almak istiyorsan Ege Fitness'ın spartaküs idmanlarını yap çünkü onlar daha iyi sonuç verecektir. Ama yine de kilit noktanın beslenme olduğunu unutma. Merak ettiğin birşey varsa sorabilirsin 2 senedir bu sporla
Cevabın için teşekkürler ege fitness izledim ama hareketleri gerçekten baya zor du bende bu yüzden yukarda yazdığım programı yaptım kafama göre beslenmeye gelince öğleleri maks küçük bimde satılan kare çikolatalardan yiyorum evde bisey bulamıyom genelde bu kilolar başıma baya dert açtı

Reaksiyon puanı
7,999
Kilo almak , kilo vermekten daha zor bazı kişilerde. (Ben dahil) Spor salonuna gidip oradakilere kilo almak için spor yapmak istiyorum deyin size özel program çıkartsınlar. Diyetisyenlerden de kendinize göre yemek listesi hazırlattırabilirsiniz.

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Cevabın için teşekkürler ege fitness izledim ama hareketleri gerçekten baya zor du bende bu yüzden yukarda yazdığım programı yaptım kafama göre beslenmeye gelince öğleleri maks küçük bimde satılan kare çikolatalardan yiyorum evde bisey bulamıyom genelde bu kilolar başıma baya dert açtı
Biliyorum ben de o çikolataların gofret olanından 4 tane yiyordum günlük :D. Hazırladığın program güzel ancak 200 Dambıl derken vücudun hangi bölgesini çalıştırmayı düşünüyorsun?

kraxius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Biliyorum ben de o çikolataların gofret olanından 4 tane yiyordum günlük :D. Hazırladığın program güzel ancak 200 Dambıl derken vücudun hangi bölgesini çalıştırmayı düşünüyorsun?
8 kiloluk dambillar var her iki kolada günde 200 tane çekiyorum setler halinde kol kası yapmak için

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
8 kiloluk dambillar var her iki kolada günde 200 tane çekiyorum setler halinde kol kası yapmak için
Ancak önceden bir hareket belirlemen gerekiyor ön kol için mesela 3 set Biceps Curl, 3 set Concentration Curl, arka kol için 3 set Triceps kickback gibi.

kraxius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ancak önceden bir hareket belirlemen gerekiyor ön kol için mesela 3 set Biceps Curl, 3 set Concentration Curl, arka kol için 3 set Triceps kickback gibi.
Hareketleri yapıyorum ztn dambilla kilo vermenin pek bi alakası yok ama kas için yapıyorum tek dambillari ztn 1 ay içinde ne kadar verebilirim tahminen dediğim gibi öğlenleri küçük çikolata atıştırmalık sadece

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Hareketleri yapıyorum ztn dambilla kilo vermenin pek bi alakası yok ama kas için yapıyorum tek dambillari ztn 1 ay içinde ne kadar verebilirim tahminen dediğim gibi öğlenleri küçük çikolata atıştırmalık sadece
4-5 kilo sağlıklı verirsiniz. Ben rahatsızlanarak sağlıksız şekilde 7-8 kilo vermiştim.

kraxius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
4-5 kilo sağlıklı verirsiniz. Ben rahatsızlanarak sağlıksız şekilde 7-8 kilo vermiştim.
Sağlık pekde umrumda değil aslında daha çok ortam yapmak için yapıyorum sporu :d aslında ilk düzey yukardaki program orta ve zor diye iki tane daha program listeledim kafamda vücut alışınca diğer zor olana gecicem

• İlginç
Reactions: bwr

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Tamam başarılar umarım başarılı olursunuz ancak sporu yaparken amacınızı kendinizi daha iyi bir yaşam ve daha sağlıklı bir yaşam için hazırladığınızı düşünürseniz daha başarılı ve motive olursunuz, uykunuza dikkat etmeyi, idmandan önce de mümkünse kahve içmenizi öneriyorum.

kraxius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Tamam başarılar umarım başarılı olursunuz ancak sporu yaparken amacınızı kendinizi daha iyi bir yaşam ve daha sağlıklı bir yaşam için hazırladığınızı düşünürseniz daha başarılı ve motive olursunuz, uykunuza dikkat etmeyi, idmandan önce de mümkünse kahve içmenizi öneriyorum.
Teşekkür ederim söyledikleriniz uygulamaya calisicam zaman ayırdığınız için teşekkürler

• Beğen
Reactions: bwr

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,258

200 mekik
200 dambil
50 şınav
100 squat
5 merdiven inip çıkma

şimdiden teşekkürler
Sadece sporla olmaz yeme de önemli ve sporu da düzenli ve molali olarak yapın