Spiderman

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Dün yine Star'da Spiderman 2 adlı film vardı. Şöyle bir baktım da, film, başrol oyuncusunun yüzünden film, yine acayip itici geldi.
Hani roman karakterlerinin sinemaya uyarlanması, karakterin fazlaca tahlili olmazsa bir noktaya kadar yenir yutulur da, iş çizgiroman olunca ve karakter görsel olarak verilince sinemaya uyarlanmalarda tat tuz kalmıyor.
Tobey Macuire denilen artist Spiderman'in çizgiromanda betimlenen tipinden o denli uzak ki, olursa bu kadar olsun.
Her ne kadar yaratıcısı Stan Lee herhalde bu artisti görmüştür ama nasıl o'nda karar kılınmış anlamak olanaksız.
Bir Batman'e bakıyorsunuz, hele ki, son filmi bana göre öncekilerden çok daha iyiydi, bir Demir Adam'a bakıyorsunuz, bir X-Men'e bakıyorsunuz, oldukça oturmuş tiplemeler, lakin bu Toby denilen tip Spiderman'a nasıl uydurulmuş inanılır gibi değil.

maiwesiyah

Profesör
Reaksiyon puanı
11
kanal d oynata oynata eskitemedi stara verdi sanırım:)

teknomod

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Filmi Daha Önce İzlemiştim şöyle bi baktığımda bumu spiderman rolünü oynuoyor pehh
demiştim.

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Spider-Man filmleri, çizgi romanla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir seri. Yıllarca Spider-Man ile büyümesek, adamın nasıl komik, esprili olduğunu bilmesek yutturacaklar bize budur aslı diye. Böyle her filmde ağlayan bir tip, acıların çocuğu tiplemesi. Sürekli bir acitasyon. Senaryo da tutarsızlık, anlık heyeccan vermek için yapılan büyük hatalar mesela maskesini çıkartması. Ama işte iyi pazarlandı bu filmler, efektleri zaman içinde iyidi. Spider-Man 3'de neredeyse salonu terk edecektim bu kadar anlamsız bir film olamaz.

teknomod

Asistan
Reaksiyon puanı
1
çizgi filmleri tabi güzel bazen sabahları tv de olur az biraz bakarım:D