Sözde yeni mikrofon ama çok kötü

Bu konuyu okuyanlar

Vivat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepinize merhaba arkadaşlar.Kendi çapımda youtube kanalım var ve daha kaliteli olmak için mikrofonumu güzelleştirmek istedim ancak verdiğim paraya yazık oldu sanırsam.

Satın aldığım mikrofon bu arkadaşlar;
20111 ELVİİ MASA MİKROFONU

Arkadaşlar bunla kayıt yaparken çıkan ses hem aşırı derecede kısık hem de cızırtılı boğuk bir ses.

Bilgisayarım da bu arkadaşlar;
HP PAVILION MOR 15-AB209NT CORE İ5 5200U 2.2GHZ-8GB-1TBHDD-15.6-2GB-W10

Yani normalde tek jak girişi var,mikrofonun içerisinden 2 jak girişini 1 e düşüren jak vardı,o şekilde mikrofonu aktif hale getirdim.

Arkadaşlar lütfen yardımcı olabilirmisiniz,neredeki ayarlarla oynamam gerek.

Bekliyorum ...:(

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Önce mikrofonu doğru bağladığından emin ol.
Ses kısıklığı belki denetim masasında ses ayarlarındaki mikrofon ayarlarından kısıktır. Genelde mikrofon varsayılan ses ayarı 60 ve ya 70 db oluyor. O ayarı 100 e getir.

Vivat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Önce mikrofonu doğru bağladığından emin ol.
Ses kısıklığı belki denetim masasında ses ayarlarındaki mikrofon ayarlarından kısıktır. Genelde mikrofon varsayılan ses ayarı 60 ve ya 70 db oluyor. O ayarı 100 e getir.
Onu zaten 100'e çektim,böyle çok yakınından konuşuyorum,ona rağmen kısık.Sesini renderlamada arttırıncada çok fazla cızırtı geliyor :(

Vivat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bu mikrofonda stüdyo kalitesini ayarlama durumu varmış.Bende ilk mikrofonu taktığımda o seçeneği görmüştüm ancak şimdi sadece 2 kanalı 16 bit,DVD-CD kaliteleri var.Epey kurcalamıştım ondan gitmiş olabilir diye düşünüyorum.O ayarları nasıl geri getirebilirim?

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
O ayarları değiştirsen de o cızırtı gitmez.
Benim de masaüstü sıradan bi mikrofonum vardı ve düzgün çalışıyordu. Gittim bi yaka mikrofonu aldım aynı girişe onu taktım fakat ses cızırtılı ve stereo değildi.. Çok tuhafıma gitmişti ama uğraşmadım. Microsoft webcam aldım onda mikrofon özelliği de vardı. O yeterli oluyor.
Bilmiyorum ama galiba bazı mikrofonlar bazı bilgisayar sistemlerine uygun olmayabiliyor kendim tecrübe ettiğim için bu sonuca vardım.

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
sen direkt pcden mi yapıyorsun işleri... mikrafon iç.in güçlendiriciler oluyor anakarttaki ses devresi izole olmadığından parazitli ses üretebiliyor... sadece mikrafon alarak mükemmel ses elde edemezsin... youtubeberlar kimbilir ne kadar araştırma yapıp ekipman alıyor... ses işi basit bir iş değil...