Sözde Müslüman Bir Ülkeyiz. Peki gerçekten öyle miyiz?

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bugüne kadar fırsat oldukça kadınları ülkemizde ne kadar düşük bir konumda olduğunu, özellikle alt tabakada kadınlara birer eşya gibi davranıldığını defalarca kez söyledim. Kadın ve çocuğa tecavüz oranının bu kadar yüksek olması da bunu doğruluyor aslında. Özellikle yerel halk içerisinde, aslında bakabilseniz gerçekten görebileceğiniz ancak kimsenin işine gelmediği için bakmadığı gerçekler var bu ülkede. İslam çatısı altında insanların gözünü boyayıp, arkada kirli işlerini çeviren milyonlar var. Peki soruyorum o zaman? Gerçekten Müslüman bir ülke miyiz? Yoksa kendimizi mi kandırırıyoruz?

Ayşe Hanımı dikkatli dinleyin. Kendisi zamanında bir genelevde çalışmış. Anlattıkları, bu ülkede kimliklere ne kadar önem verildiğini doğrular nitelikte. Hanım efendiye gerçek manada o kadar üzüldüm ki, yaptıklarını gördükten sonra kendimi takdir etmekten alamadım. Kendisi belki okumamış birisi ancak sunucunun da dediği gibi gerçekten Aydın bir kişilik. Evet, siz istesiniz de istemeseniz de Türkiye'nin birçok yerinde durum bu şekilde. Ve hala genelevlere müsade edilmesi gerçekten acınası bir durum. Buralar kadınların kendi rızaları ile gittikleri bir yer değil. Çoğunluğu buralara satılıyor arkadaşlar. Ailelerinden, çevrelerinden koparılan gencecik insanlar şiddete ve işkenceye maruz kalıyor. Maalesef buralara giden kişiler ise kendilerine erkek demekle övünüyor. Şimdi soruyorum madem hükümet yıllarca kapalı insanların çektiği acıların bu kadar üzerinde durdu, neden buradaki kadınların acılarınının üzerinde durmuyor? Neden onlara daha sosyal bir yaşam sağlamıyor? Neden kadınların köleler gibi satılmasına izin veriyor? Bakın bunu sadece AKP yönetimi için demiyorum, ondan önceleri de genelevlere destek veriyordu. Peki buna kim dur diyecek?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Artık çoğu kişi "Süslüman" gibi yaşıyor maalesef. :( Buda İslam'a zarar veriyor.
İslam maalesef birçok kişi için maske. Kendi kötülüklerini gizlemek için taktıkları bir maska maalesef. Gerçek İslam'ın bu olmadığının bilincinde bir insanım. Ancak dinin bu kadar ucuz kişisel çıkarlar için kullanıldığını görmek ve buna defalarca şahit olmak gerçekten acı verici.

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
Ülkede sadece Müslüman toplum var sanılıyor... İslam'ı kendilerine göre değiştirenler var ve tarikatlar bu ülkeyi çıkmaz sokağa sürüklüyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ülkede sadece Müslüman toplum var sanılıyor... İslam'ı kendilerine göre değiştirenler var ve tarikatlar bu ülkeyi çıkmaz sokağa sürüklüyor.
Bana kalırsa, devletin dini olmaz zaten. İnsanlık esaslı yönetim olursa bir ülkede asla sorun kalmaz. Gerçek Müslümanlıkta zaten iyi bir insan olmaktan geçiyor. Yoksa alavereler ve dalavereler ile uğraşan insanlar namaz kılsa ne olur, oruç tutsa ne olur.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Yahu abi benim kafama birşey dank etmiyor.
Müslümanlar diyorlar Hiçkimse İslamı bölemez ama araştırırsanız 4 yada 5 farklı Kuran olduğunu bulursunuz. Kim böldü islamı yaha hangisi doğru

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yahu abi benim kafama birşey dank etmiyor.
Müslümanlar diyorlar Hiçkimse İslamı bölemez ama araştırırsanız 4 yada 5 farklı kuran olduğunu bulursunuz. Kim böldü islamı yaha hangisi doğru
Hiçbir din bölünemez değildir. Çünkü din üzerinden prim yapacak yaratık insandır. İnsan ise maalesef zaaflar ile dolu bir canlıdır. O yüzden İslam bölüneli çok oldu maalesef ancak at gözlükleri bunu görmeye engel oluyor. Peygamber efendimiz öldükten sonraki 50 yıllık süreçte dahi rahat duramadı ki İslam alemi, şimdi mi duracak.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bunun sadece İslam ile alakası olduğunu zannetmiyorum fakat sunu biliyorum ki oraya giden sözde adamlar adam değiller, daha penisine bile hakim olamayan birer abazalar.

Ülke olarak da nüfusun %95’i gibi bir orani İslam’a tabi olmadığı surece o ülkenin İslam ile (veya başla bir din ile) yönetilmesini de dogru bulmuyorum, zaten gerçekten Musluman olan bir kimse dininin emri üzerine toplumda kendine ahlaklı bir yer edinecektir.

Tecavuz ne ise genelevlerde yapılan da odur, koleligin yasak olduğunu söylüyoruz fakat beden işçileri çalıştırılma olarak, genel ev kadınları da seks kolesi olarak çalıştırılmakta ve buna bir dur denmelidir, devlet fuhus ile mücahale ettiğini iddia edecek ise önce bu genelevleri kapatmak ile başlamalıdır.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bunun sadece İslam ile alakası olduğunu zannetmiyorum fakat sunu biliyorum ki oraya giden sözde adamlar adam değiller, daha penisine bile hakim olamayan birer abazalar.

Ülke olarak da nüfusun %95’i gibi bir orani İslam’a tabi olmadığı surece o ülkenin İslam ile (veya başla bir din ile) yönetilmesini de dogru bulmuyorum, zaten gerçekten Musluman olan bir kimse dininin emri üzerine toplumda kendine ahlaklı bir yer edinecektir.

Tecavuz ne ise genelevlerde yapılan da odur, koleligin yasak olduğunu söylüyoruz fakat beden işçileri çalıştırılma olarak, genel ev kadınları da seks kolesi olarak çalıştırılmakta ve buna bir dur denmelidir, devlet fuhus ile mücahale ettiğini iddia edecek ise önce bu genelevleri kapatmak ile başlamalıdır.
Neymiş, genelevler kapatılırsa tecavüz oranı artarmış. Yahu üç günlük dünyada pis uçkurlarına sahip çıkmayacak insanlar hapislerde çürüsün gitsin daha iyi zaten. Aaa, unuttum ama bizim adalet sistemimiz tecavüzlere ceza vermiyordu değil mi!!!

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Neymiş, genelevler kapatılırsa tecavüz oranı artarmış. Yahu üç günlük dünyada pis uçkurlarına sahip çıkmayacak insanlar hapislerde çürüsün gitsin daha iyi zaten. Aaa, unuttum ama bizim adalet sistemimiz tecavüzlere ceza vermiyordu değil mi!!!
Bir laf vardı internette dönen bir ara:

(Kufur olduğu için yıldız kullanacağım)
S*keyim bu hakimi derseniz hakaretten 20 yıl ceza alabilirsiniz (bir anayasa maddesi göstermişler fakat aklıma gelmiyor, yıl 20 idi sanırım) fakat onu gerçeğe çevirir ve gerçekten hakime tecavuz ederseniz en fazla 5 yıl yatarsınız hatta rızası vardı diyecek olursanız hakimi nüfusunuza bile alabilirsiniz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Arkadaşımın bunun Müslümanlık ile Hristiyanlık ile alakası yok bunun insan olmak ile alakası var. İnsan gibi davranmaya başlarsak her sorunu çözeriz.
Alakası yok zaten. Ancak dinin pazarlandığı ülkeler arasında başı çekiyoruz belkide. Ülkenin bir kısmı gelişmiş iken, büyük bir çoğunluğu hala yobaz zihniyete sahip. Olayı insanlıktan yana görmek yerine din olarak gören birçok insan mevcut. Her haltı yapıp sonra da ben Müslümanım diyen tonla insan mevcut. Ülkemizde din ön plana çok fazla çıktığı için konuyu o kısımdan açtım. Yoksa en temelinde bu bir insanlık suçu zaten.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
İnsanlar inandığı dini araştırsa bu büyük ölçüde çözülecek fakat ülkemizde bunu yapmak bir yana dursun doğruyu söylediğinizde size dinsiz diyor bu sizinle aynı dine inanan şahıslar, güvendikleri kişiyi sorgulamadan dediklerine inanıyorlar hatta onu geçtim ülkede tuvalete girmek gunah dese bir papaz/hoca/haham ülkede altına sicacak var.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Beyler bende çok düşündüm bu adaletsizlik konuları üzerinde.
Virusun insanları öldürmesine üzülmüyorum bu olaylar yüzünden. İyice temizlenmeli toplumlar bakıyorumda bu cahilliğin biraz önünü keser.

İster virüs bizde patlasın ister Afrikanın en girilemez kabilesinin içinde tınlamam hiç.
Çünkü bir İnsan ilk ben kimim ne yapmam gerek neler yalnış neler doğru diyebilmeli kendine.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Zamanında tekke ve Safiye’ler yasaklanmış ülkemizde ve nedeni ise sadece din adamlarının din elden gidiyor propagandası imiş, bu din adamlarının da Afyon bagimlisi olduğu söylenir hep.

Kısadan hisseye gelirsek halkımız sorgulamak nedir bilmediği surece dogruyu bilemeyecek ve tarihin tozlu sayfasına gomulme zorunluluğu oluşacaktır.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Alakası yok zaten. Ancak dinin pazarlandığı ülkeler arasında başı çekiyoruz belkide. Ülkenin bir kısmı gelişmiş iken, büyük bir çoğunluğu hala yobaz zihniyete sahip. Olayı insanlıktan yana görmek yerine din olarak gören birçok insan mevcut. Her haltı yapıp sonra da ben Müslümanım diyen tonla insan mevcut. Ülkemizde din ön plana çok fazla çıktığı için konuyu o kısımdan açtım. Yoksa en temelinde bu bir insanlık suçu zaten.
Adını unuttum bu kesime beynini kiraya verenler diyordu ne kadar doğru laf. El etek öpenlerden çektiği kadar kimseden çekmedi bu ülke.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bunun aslında okullarda verilen eğitim ile çözülebileceğine inanıyorum fakat bizim eğitim sistemimiz bırakın sorun çözmeyi yeni sorunlar çıkarmaya yer hazırlıyor.
Adını unuttum bu kesime beynini kiraya verenler diyordu ne kadar doğru laf. El etek öpenlerden çektiği kadar kimseden çekmedi bu ülke.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yahu bu ülkede hala Osmanlı soyundan gelen dallamaya şehzadem diye hitap eden tonla insan var. Twitter postlarının altını görseniz adamlar Osmanlıyı falan yeniden kuracak neredeyse. Bu iddia ettikleri şehzadeye de öyle tapar hale gelmişler ki, adam Güneşe yıldız değil diyor bunlar da inanıyor. Atatürk zamanında bunlarla baktı baş edemiyor, hepsini astı tabi. En temiz yöntem. Yoksa milletin aklını zehirlemekten başka bir işe yaradıkları yok. Diyanete o kadar bütçe ayrılıyor, ülkenin bir kere zor zamanında ortaya çıkıp biz de şuna bu desteği verme kararı aldık dediler mi. Yazık günah. Yoksulundan fakirine vergi alıyorsunuz o kadar bu adamların hakkını yiyorsunuz yazık.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Keşke öylesine bir alan olsaydıda. İnsanların en kültürlüleri sanat ve becerileri en yüksek Bilim taraftan en önde olan insanlar orada yaşasaydı.

Diğer cahiller etraftakı alanlarda bir-birini didip yesinler. varya Popkorn gerekli o manzaraya bakmak için.

Çok mu şey istiyorum?

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Sözde herkes Müslüman da
hakikatte azimiz öyledir. sırf sözde Müslüman olanlar yüzünden Müslümanlik hiç inanilmayacak bir hal almış cidden
Şuan mesela foruma sorsak ya da değil foruma (niye forum dediysem) ülkemize sorsak namaz kılan? na mahreme dikkat eden? kurana uyan? sünneti ihya eden?
kaçta kaçımız geçer bu imtihandan bilemeyiz.
Ama sorsak Müslüman misiniz diye oooooo onda şüphe yok tabk Müslümaniz.
afedersiniz de şimdi bisey diyeceğim de neyse siz anladınız inşallah. Rabbım ıslah etsin Müslümanlari!! ??????

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Yahu bu ülkede hala Osmanlı soyundan gelen dallamaya şehzadem diye hitap eden tonla insan var. Twitter postlarının altını görseniz adamlar Osmanlıyı falan yeniden kuracak neredeyse. Bu iddia ettikleri şehzadeye de öyle tapar hale gelmişler ki, adam Güneşe yıldız değil diyor bunlar da inanıyor. Atatürk zamanında bunlarla baktı baş edemiyor, hepsini astı tabi. En temiz yöntem. Yoksa milletin aklını zehirlemekten başka bir işe yaradıkları yok. Diyanete o kadar bütçe ayrılıyor, ülkenin bir kere zor zamanında ortaya çıkıp biz de şuna bu desteği verme kararı aldık dediler mi. Yazık günah. Yoksulundan fakirine vergi alıyorsunuz o kadar bu adamların hakkını yiyorsunuz yazık.
İyiki bir halifeliği almış bu Osmanlı, bunu bu hale getiriyorlar ya, tam utanç kaynağı, bu insanlar ile aynı soyu paylaştığım için üzülüyorum kendimle, tesellim sizler gibiler. :(
Çok mu şey istiyorum?
Bu ülke ve bu kalın kafalıların olduğu toplum için mi?
Keşke fakat evet, büyük ihtimalle nüfusu birkaç koy nüfusu kadar olurdu veya küçük bir ilçe kadar.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Öncelikle dallama lafını sana iade ediyorum, ayrıca Atatürk te bir Osmanlı subayı idi unutma. Birde moderator olacaksın öncelikle geçmişine saygıyı öğren sen.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Sözde herkes Müslüman da
hakikatte azimiz öyledir. sırf sözde Müslüman olanlar yüzünden Müslümanlik hiç inanilmayacak bir hal almış cidden
Şuan mesela foruma sorsak ya da değil foruma (niye forum dediysem) ülkemize sorsak namaz kılan? na mahreme dikkat eden? kurana uyan? sünneti ihya eden?
afedersiniz de şimdi bisey diyeceğim de neyse siz anladınız inşallah. Rabbım ıslah etsin Müslümanlari!! ??????
Herseyi dine bağlıyor gibi olacak ama bu dediğiniz şey bu musluman kiliklilarin inandığı dinde geçen bir şey ve bu insanlar hiç mi düşünmez ben böyle olmamalıyım, inandığım din bana bunu yasaklıyor diye acaba?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sözde herkes Müslüman da
Namaza veya Kuran'a gelene kadar İslam'ın en temeli dürüst ve iyi bir insan olma şartından bu ülkenin bir çoğu geçemez zaten. Daha Müslümanlığın ilk şartından bu kadar insan eleniyorsa, o zaman polyanacılık oynamanın anlamı ne?

Öncelikle dallama lafını sana iade ediyorum, ayrıca Atatürk te bir Osmanlı subayı idi unutma. Birde moderator olacaksın öncelikle geçmişine saygıyı öğren sen.
Adam Türkiye Cumhuriyete saygı duymuyor, ona mı saygı duyacağım. Moderatör olmam kişisel görüşümü mü etkiliyor. İnsanları arkasına toplayıp galeyana getirip örgütlüyor. Bu insana mı saygı duyacağım. Geçmişime saygı duyuyorum merak etmeyin. Ancak işini layıkıyla yapana duyarım bu saygıyı. Soyu sayesinde hiçbir birikimi olmamasına rağmen bir yerlere gelen insana duymam.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Dallama lafını Osmanlı padisahlari için değil o soydan gelen ve suan yurt dışında yaşayan, insanları geldiği soydan (ben sevmeme Osmanlı soyunu, ne kadar çok zeki padişahların da olduğunu kabul etsem de bir kişinin yönetici olması için kriter soy olmamalı) kandırarak kullanan bir kişiye söylüyor.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Cahiller çok. Hatta affedersin gusül abdesti almayı bilen yok ama Müslümanlar da var tabii ki. İllaki var ama bazıları şirki işlediğine bile fark etmeyen oluyor. Aynı zamanda müslüman gibi gösteren münafıkların olduğu da gerçek. Bir tarafta dine sağdık kalanlar var, bir tarafta ise kural çiğneyenler.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Namaza veya Kuran'a gelene kadar İslam'ın en temeli dürüst ve iyi bir insan olma şartından bu ülkenin bir çoğu geçemez zaten. Daha Müslümanlığın ilk şartından bu kadar insan eleniyorsa, o zaman polyanacılık oynamanın anlamı ne?

Adam Türkiye Cumhuriyete saygı duymuyor, ona mı saygı duyacağım. Moderatör olmam kişisel görüşümü mü etkiliyor. İnsanları arkasına toplayıp galeyana getirip örgütlüyor. Bu insana mı saygı duyacağım. Geçmişime saygı duyuyorum merak etmeyin. Ancak işini layıkıyla yapana duyarım bu saygıyı. Soyu sayesinde hiçbir birikimi olmamasına rağmen bir yerlere gelen insana duymam.
Doğru önce insanlık ??
Herseyi dine bağlıyor gibi olacak ama bu dediğiniz şey bu musluman kiliklilarin inandığı dinde geçen bir şey ve bu insanlar hiç mi düşünmez ben böyle olmamalıyım, inandığım din bana bunu yasaklıyor diye acaba?
düşünmuyorlar ki çiğniyorlar yasaklari
Bu arada bu dediğiniz şey Müslüman kılıklılarin inandığı dinde geçen bir şey Derken ne demk istediğinizi anlayamadım

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Cahiller çok. Hatta affedersin gusül abdesti almayı bilen yok ama Müslümanlar da var tabii ki. İllaki var ama bazıları şirki işlediğine bile fark etmeyen oluyor. Aynı zamanda müslüman gibi gösteren münafıkların olduğu da gerçek. Bir tarafta dine sağdık kalanlar var, bir tarafta ise kural çiğneyenler.
O tarif ettiklerinden bu forumda çok var, sözüm ona iyi niyetliymiş gibi görünüp işleri güçleri islamı ve Müslümanlık eleştirmek ve kötülemek.