Sözcü Gazetesi Ayasofyanın İbadete Açılmasını 2020 yılı Felaketleri Arasına Aldı !!!

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sözcü gazetesi bugün ki sayısında Türkiye'de 2020 yılında olan Felaketlere yer vermiş. Ve liste içinde AYASOFYANIN CAMİ OLMASIDA var... Yorumlarda Yunan mısın kardeşim şeklinde tepkiler yükseldi. ( Sözcü gazetesinin ne kadar yerli ve Milli olduğu tartışma konusu oldu. )

SÖZCÜ'YE GÖRE AYASOFYA'NIN İBADETE AÇILMASI FELAKET​

Deprem, çığ felaketi ve korona gibi felakatlerin sıralandığı kısımda Ayasofya'nın ibadete açılması da felaket olarak gösterildi.

Temmuz 2020'nin felaketi olarak gösterilen kutucukta, "Yıllarca müze olarak hizmet veren İstanbul'daki Ayasofya Camii 86 yıl sonra ibadete açıldı. Dünya tepki gösterdi" ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açılan Ayasofya Camii, Müslüman dünyasında büyük bir sevince neden olurken Amerika ve Avrupa'dan Türkiye'ye karşı tepki sesleri yükselmişti.

1609500892486.png

Manşetin FUll hali.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Ayasofya'nın Cami olmasına FELAKET demek nedir !!!
Siyaset ve diplomasiden hiç anlamayan bir Osmanlı paşasını hariciye vekili yapmışlar. Adam tam beş sene muazzam bir başarı elde etmiş. Bu duruma şaşıran birisi bunu nasıl başardığını sormuş. O da demişki, "Valla ben diplomasiden hiç anlamam ama bir şey yapacağım zaman İngiliz büyükelçisine soruyordum, o ne derse tam aksini yapıyordum, böylelikle büyük başarılar elde ettim" demiş.

Bu ülkede de aynen böyle. Eğer sahibi FETÖ iblisinin yetiştirmesi ve yurt dışında yaşayan SÖZCÜ gazetesi birşey diyorsa bilin ki onun tam tersi bu ülke için yararlıdır. Onların yakındıkları şeylerse tam aksine ülkemiz için hayırlı demektir.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Hatalı bir manset objektif bkmak gerekirse Avrupaya karsı yapılmış bir hamle felaket nedir

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Siyaset ve diplomasiden hiç anlamayan bir Osmanlı paşasını hariciye vekili yapmışlar. Adam tam beş sene muazzam bir başarı elde etmiş. Bu duruma şaşıran birisi bunu nasıl başardığını sormuş. O da demişki, "Valla ben diplomasiden hiç anlamam ama bir şey yapacağım zaman İngiliz büyükelçisine soruyordum, o ne derse tam aksini yapıyordum, böylelikle büyük başarılar elde ettim" demiş.

Bu ülkede de aynen böyle. Eğer sahibi FETÖ iblisinin yetiştirmesi ve yurt dışında yaşayan SÖZCÜ gazetesi birşey diyorsa bilin ki onun tam tersi bu ülke için yararlıdır. Onların yakındıkları şeylerse tam aksine ülkemiz için hayırlı demektir.

Sabah akşam Diyanet İşlerine sallarsın Müslümanlara sallarsın İslama sallarsın tamamda bu kadarıda pess yani.

Ayasofya'nın Camii olmasına Yunanistan bu kadar sitem etmedi onlar bile unuttu gitti :) Adamlar 2020 nin FELAKETLERİ arasına koyuyor. Bazen düşünmüyor değilim muhalefet ve muhalefete yakın gazeteler acaba iktidar olmamaya mı çalışıyor bilerek mi böyle yapıyorlar diye.

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Sözcü gazetesi bugün ki sayısında Türkiye'de 2020 yılında olan Felaketlere yer vermiş. Ve liste içinde AYASOFYANIN CAMİ OLMASIDA var... Yorumlarda Yunan mısın kardeşim şeklinde tepkiler yükseldi. ( Sözcü gazetesinin ne kadar yerli ve Milli olduğu tartışma konusu oldu. )

Deprem, çığ felaketi ve korona gibi felakatlerin sıralandığı kısımda Ayasofya'nın ibadete açılması da felaket olarak gösterildi.

Temmuz 2020'nin felaketi olarak gösterilen kutucukta, "Yıllarca müze olarak hizmet veren İstanbul'daki Ayasofya Camii 86 yıl sonra ibadete açıldı. Dünya tepki gösterdi" ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açılan Ayasofya Camii, Müslüman dünyasında büyük bir sevince neden olurken Amerika ve Avrupa'dan Türkiye'ye karşı tepki sesleri yükselmişti.

Ekli dosyayı görüntüle 131743

Manşetin FUll hali.

Haklılar

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
"Haklılar" evet devamı farkındaysan herkesten farklı bir düşüncen var belli sınırları aşmadan açıklarsan insanlar belki sana hak verir ?
Ben de Ayasofya'nın ibadete açılmasını felaket olarak görüyorum. Sırf oy kazanmak için siyasal islam yapmak başka birşey değil.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ben de Ayasofya'nın ibadete açılmasını felaket olarak görüyorum. Sırf oy kazanmak için siyasal islam yapmak başka birşey değil.

FELAKET OLAN kısmı neresi ? Sözcük anlamını biliyorsunuz dimi FELAKETİN ?

kürşatbeyy

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Doğru söylüyor arkadaş şimdi ben müslümanım ayasofyayı cami yapan kimse ilk oyum ona (!)

trz7s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
evet haklısın oy almak için yapılmış bir hamle olabilir senin için ama felaket denmesi farklı bir anlam taşıyor covid bir felakettir çünkü insanlar ölüyor düzenimizi deyiştiriyor deprem bir felakettir çünkü yaşadığımız evi yıkma yakınlarımızı insanımızı kaybetme riskimiz var felakettir
Ayasofyanın açılması seni üzdümü ? neden üzdü ben bir müslüman olarak sevindim bir sembol en güzel böyle değerlendire bilirdi zararı yok sevdiğini insanımızı kaybetmedik sıkıntıyı tekrar söylermisin bize nedir ?

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Doğru söylüyor arkadaş şimdi ben müslümanım ayasofyayı cami yapan kimse ilk oyum ona (!)
Sen değil belki ama 60 yaş üstü evet
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet haklısın oy almak için yapılmış bir hamle olabilir senin için ama felaket denmesi farklı bir anlam taşıyor covid bir felakettir çünkü insanlar ölüyor düzenimizi deyiştiriyor deprem bir felakettir çünkü yaşadığımız evi yıkma yakınlarımızı insanımızı kaybetme riskimiz var felakettir
Ayasofyanın açılması seni üzdümü ? neden üzdü ben bir müslüman olarak sevindim bir sembol en güzel böyle değerlendire bilirdi zararı yok sevdiğini insanımızı kaybetmedik sıkıntıyı tekrar söylermisin bize nedir
Avrupa ülkelerinin bize olan nefretinin artması bile yeter

trz7s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Sen değil belki ama 60 yaş üstü evet
şimdi güldüm cidden 60 yaş üstü sence neden evet 60 yıl yaşamış 60 yıldır görmüş bu memleketi Allah aşkına bizim gibi 20 yıl daha yeni görmüş yetmelermi daha iyi bilicek yoksa bu memleketin 1970-80-90 yıllarını bilenmi ? lütfen bunamış geliyolar bize göre onlar dimi aynen bize geri kafalı geliyolar haklısınız banada öyle geliyor bazen ama biliyorumki ne kadar kitap okursan oku ne kadar yazarsan yaz tecrübenin yerini hiç bir şey tutmuyor bunuda bilin.

kürşatbeyy

Asistan
Reaksiyon puanı
56
şimdi güldüm cidden 60 yaş üstü sence neden evet 60 yıl yaşamış 60 yıldır görmüş bu memleketi Allah aşkına bizim gibi 20 yıl daha yeni görmüş yetmelermi daha iyi bilicek yoksa bu memleketin 1970-80-90 yıllarını bilenmi ? lütfen bunamış geliyolar bize göre onlar dimi aynen bize geri kafalı geliyolar haklısınız banada öyle geliyor bazen ama biliyorumki ne kadar kitap okursan oku ne kadar yazarsan yaz tecrübenin yerini hiç bir şey tutmuyor bunuda bilin.
2001liyim ne gördüğüme bakarım ülkeyi 70te yöneten adamlar sanıyorum ki ölmüştür onunla kıyasa gitmek saçma olur :D

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Şu ülkenin sorunlarından biri, aşırı taraflı medya.

Felaket değil ama saçmalıktır.

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
:D yalamayı seviyorsun heralde neyse iyi akşamlar kardeşim kimse kusura bakmasın kiminde ne kadar nefreti artıyosa artsın kimsenin götünü yalamam yalamadım bu başımıda eğmem eğdirmem !
Çok güzel söverdim ama ban yemek istemiyorum

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
çok büyük üzüntüye ve sıkıntıya, onarılması güç, büyük zarara yol açan olay ya da durum. Ve evet

Şimdi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan TÜRK ve MÜSLÜMAN birisi neden Ayasofya camii oldu diye büyük üzüntü duysun ki ? Sıkıntıya düşsün veya Onarılması güç zararlara yol açsın ben anlayamadım ?

Ayasofya'nın Camii olmasına üzülse üzülse bir Yunanlılar üzülmüştür. Sözcü gazetesi veya siz neden üzülüyorsunuz bu kadar Felaket derecesinde...

Ayrıca ne olacak sanıyorsun sen insanlar CHP'ye HDP'ye veya İYİ partiye oy verirken haa Ayasofya camii oldu ben artık AKP'ye oy vermeliyim flan mı diyecek :D

kürşatbeyy

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Şimdi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan TÜRK ve MÜSLÜMAN birisi neden Ayasofya camii oldu diye büyük üzüntü duysun ki ? Sıkıntıya düşsün veya Onarılması güç zararlara yol açsın ben anlayamadım ?

Ayasofya'nın Camii olmasına üzülse üzülse bir Yunanlılar üzülmüştür. Sözcü gazetesi veya siz neden üzülüyorsunuz bu kadar Felaket derecesinde...

Ayrıca ne olacak sanıyorsun sen insanlar CHP'ye HDP'ye veya İYİ partiye oy verirken haa Ayasofya camii oldu ben artık AKP'ye oy vermeliyim flan mı diyecek :D

En büyük sıkıntı kalıplara bayılmamız. Tuttuğun partiye göre dini görüşüne karar kılıyorlar. İnsanların belli özelliklerine belli düşünce biçimlerine göre diğer düşünceleri hakkında önyargıda bulunabilme hakkı Türkiyede herkese bahşedilmiş sanırım :)

trz7s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20

Çok güzel söverdim ama ban yemek istemiyorum
ah be nasıl bir gençlik yaşıtlarımdan utanıyorum cidden söylicek söz bulamıyorlar ve küfüre başvuruyolar neden yazık cidden düzgünce konuşmayı daha bilmiyor cidden adımı söyliyim Mehmet Akif AYDIN istediğin kadar sövebilirsin ama ben tartışmaya her zaman açık bir insanım tartışcak düzgün sözleri bulursan burdayım

trz7s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
forumdaki ilk günümde böyle acı bir olaya denk geldiğim için çok üzgünüm

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Ekli dosyayı görüntüle 131743

Manşetin FUll hali.

Şaka yapıyorlardır umarım. Bu dedikleri Ayasofya'yı kilise yapın gibi birşey. 1 yüzyıl uğraştık burayı cami yapmak için, şimdi de felaket oldu...

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Felaket kelimesi ne demek biliyor musunuz siz? Dış siyasette ilişkilerimiz düşmüş olabilir, gerek yoktu vs. diyebilirsiniz ama felaket demek kimsenin haddine değil kesin saçmalamayı.