Soylu’dan Anayasa Mahkemesi Başkanı’na: ‘Bisikletinle işe git gel bakalım’

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesi’nin şehirlerarası yollarda gösteri yürüyüşünü yasaklayan kanunu iptal etmesine isyan etti. Soylu, Anayasa Mahkemesi Başkanı’na, “Bisikletinle işe git gel bakalım. Özgürüz ya. Tamamen her şey güvenlik altında, hadi git. Niye polis koruması alıyorsun, niye eskortlarla geziyorsunuz” diye seslendi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Soyluyu taktir ettim açıkçası sözünü esirgemiyor hiç. Yok Anayasa Mahkemesi başkanıymış Muhalefet lideriymiş veya başka biriymiş hiç önemli değil kendi bildiği doğrusunu her yerde söyleyebiliyor helal olsun yani.
Daha önceleride okulların etrafında uyuşturucu satanların bacağını kırmayan polis görevini yapmıyor demektir diye bir açıklaması vardı. ( Böyle açıklama yapabilen başka bir iç işleri bakanı görmemiştir heralde bu ülke. )

Veya Geçenlerde Kemal Kılıçtaroğlu içerde yatan Selahattin Demirtaş için içerde yattığı günler onun şeref madalyasıdır tarzı bir söylemde bulunmuş. ( Bir Muhalefet partisi liderine hiç yakışmayan sözler sırf HDP'den 3-5 oy alacak diye çok yanlış hareketler sürekli serbest kalsın demeler flan . Sonra bizi halk neden sevmiyor neden oy vermiyor yerli ve milli demiyor demiyecek. )

Şu açıklamasınıda alkışlıyorum. Gerçekten adam DİK duruyor ve DOĞRU konuşuyor... Anayasa Mahkemesi başkanına bile laf atabiliyor. Anayasa Mahkemesine bizi topal bırakmaya çalışıyorlar diyor.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Soylu'nun bu üslubunu sevmiyorum. Anayasa mahkemesi anayasaya aykırı olduğu için(öyle belirtmişler) otoyollardaki yürüyüş ve gösteri yasağını kaldırıyor adamın dediklerine bak. :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Daha önceleride okulların etrafında uyuşturucu satanların bacağını kırmayan polis görevini yapmıyor demektir diye bir açıklaması vardı. ( Böyle açıklama yapabilen başka bir iç işleri bakanı görmemiştir heralde bu ülke. )
Ben düzeni sağlayamıyorum demek bu. :D Övülecek değil utanılacak bir olay bu. Neymiş bacağını kırmış. Yargısız, mahkemesiz ceza mı olur? Dağ başı mı burası, muz cumhuriyeti mi? O kadar adamsa çıksın uyuşturucu babalarına, mafyalara efelensin, onların bacaklarını kırsın. Bunu yapsın soylunun köpeği olurum köpeği.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soyluyu taktir ettim açıkçası sözünü esirgemiyor hiç. Yok Anayasa Mahkemesi başkanıymış Muhalefet lideriymiş veya başka biriymiş hiç önemli değil kendi bildiği doğrusunu her yerde söyleyebiliyor helal olsun yani.
Anayası mahkemesi başkanı höt dese gıkını çıkaramaz. Kendini ne sanıyor anlamıyorum. :D :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Okulların çevresinde elinde uyuşturucu ile yakalanan birisi suçsuzdur doğru diyorsun. Kolunu bacağını kırmak haksızlık olur bırakın zehirlesin çocukları. Daha onu yargılayacaz dimi :) Bunlar hep yönetememekten işini iyi yapamamaktan oluyor işte...
Dağ başında mı yaşıyoruz? Polis iftira atamaz mı? Bal gibi de atar. Adamın bacağı kırıldığıyla kalır.
Kafayı mı yediniz siz? Birinin cebine uyuşturucu atıp iftira atmak zor mu?
Soyluya sorarlar uyuşturucunun asıl kaynağını sen niye kesemiyorsun diye.
Koskoca devlet o hale nasıl itildiği belirsiz adamlarla mı uğraşıyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Şehirlerarası yolda gösteri yürüyüşü mü olur ya? Bazen yol yapım çalışması oluyor da o zaman bile koca yol bitmek bilmiyor. Nasıl bir özgürlükse artık!

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu bir nevi caydırıcılık söylemidirde. Okulların çevresinde uyuşturucu satılmasın diye. İlerde çocuğun olur ve okulunun etrafında uyuşturucu satılırken sen bunları söylersin kıymayın adamcağıza yazık iftira adan olabilir siz gidin ağa babaları ile mücadele edin flan dersin ne diyem...
Soylunun söylediği sözler seviyesinin kanıtı.
Caydırıcılık sözle olmaz icraatla olur.
Sivrisinekle uğraşılmaz bataklık kurutulur.
Anlamak isteyen anlar.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Okulların çevresinde elinde uyuşturucu ile yakalanan birisi suçsuzdur doğru diyorsun. Kolunu bacağını kırmak haksızlık olur bırakın zehirlesin çocukları. Daha onu yargılayacaz dimi :) Bunlar hep yönetememekten işini iyi yapamamaktan oluyor işte...
O satan kişilerin uyuşturucuyu aldığı asıl babalara söylese keşke aynı şeyleri aynı üslupla