Haber Soylu’dan Anayasa Mahkemesi Başkanı’na: ‘Bisikletinle işe git gel bakalım’

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesi’nin şehirlerarası yollarda gösteri yürüyüşünü yasaklayan kanunu iptal etmesine isyan etti. Soylu, Anayasa Mahkemesi Başkanı’na, “Bisikletinle işe git gel bakalım. Özgürüz ya. Tamamen her şey güvenlik altında, hadi git. Niye polis koruması alıyorsun, niye eskortlarla geziyorsunuz” diye seslendi.

OzkanK.

Profesör
Soyluyu taktir ettim açıkçası sözünü esirgemiyor hiç. Yok Anayasa Mahkemesi başkanıymış Muhalefet lideriymiş veya başka biriymiş hiç önemli değil kendi bildiği doğrusunu her yerde söyleyebiliyor helal olsun yani.
Daha önceleride okulların etrafında uyuşturucu satanların bacağını kırmayan polis görevini yapmıyor demektir diye bir açıklaması vardı. ( Böyle açıklama yapabilen başka bir iç işleri bakanı görmemiştir heralde bu ülke. )

Veya Geçenlerde Kemal Kılıçtaroğlu içerde yatan Selahattin Demirtaş için içerde yattığı günler onun şeref madalyasıdır tarzı bir söylemde bulunmuş. ( Bir Muhalefet partisi liderine hiç yakışmayan sözler sırf HDP'den 3-5 oy alacak diye çok yanlış hareketler sürekli serbest kalsın demeler flan . Sonra bizi halk neden sevmiyor neden oy vermiyor yerli ve milli demiyor demiyecek. )

Şu açıklamasınıda alkışlıyorum. Gerçekten adam DİK duruyor ve DOĞRU konuşuyor... Anayasa Mahkemesi başkanına bile laf atabiliyor. Anayasa Mahkemesine bizi topal bırakmaya çalışıyorlar diyor.

Mustafa.Demiral

Profesör
Soylu'nun bu üslubunu sevmiyorum. Anayasa mahkemesi anayasaya aykırı olduğu için(öyle belirtmişler) otoyollardaki yürüyüş ve gösteri yasağını kaldırıyor adamın dediklerine bak. :D

Murat Burç

Guru
Yasaklı
Daha önceleride okulların etrafında uyuşturucu satanların bacağını kırmayan polis görevini yapmıyor demektir diye bir açıklaması vardı. ( Böyle açıklama yapabilen başka bir iç işleri bakanı görmemiştir heralde bu ülke. )
Ben düzeni sağlayamıyorum demek bu. :D Övülecek değil utanılacak bir olay bu. Neymiş bacağını kırmış. Yargısız, mahkemesiz ceza mı olur? Dağ başı mı burası, muz cumhuriyeti mi? O kadar adamsa çıksın uyuşturucu babalarına, mafyalara efelensin, onların bacaklarını kırsın. Bunu yapsın soylunun köpeği olurum köpeği.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soyluyu taktir ettim açıkçası sözünü esirgemiyor hiç. Yok Anayasa Mahkemesi başkanıymış Muhalefet lideriymiş veya başka biriymiş hiç önemli değil kendi bildiği doğrusunu her yerde söyleyebiliyor helal olsun yani.
Anayası mahkemesi başkanı höt dese gıkını çıkaramaz. Kendini ne sanıyor anlamıyorum. :D :D

OzkanK.

Profesör
Ben düzeni sağlayamıyorum demek bu. :D Övülecek değil utanılacak bir olay bu. Neymiş bacağını kırmış. Yargısız, mahkemesiz ceza mı olur? Dağ başı mı burası, muz cumhuriyeti mi?
Okulların çevresinde elinde uyuşturucu ile yakalanan birisi suçsuzdur doğru diyorsun. Kolunu bacağını kırmak haksızlık olur bırakın zehirlesin çocukları. Daha onu yargılayacaz dimi :) Bunlar hep yönetememekten işini iyi yapamamaktan oluyor işte...

Murat Burç

Guru
Yasaklı
Okulların çevresinde elinde uyuşturucu ile yakalanan birisi suçsuzdur doğru diyorsun. Kolunu bacağını kırmak haksızlık olur bırakın zehirlesin çocukları. Daha onu yargılayacaz dimi :) Bunlar hep yönetememekten işini iyi yapamamaktan oluyor işte...
Dağ başında mı yaşıyoruz? Polis iftira atamaz mı? Bal gibi de atar. Adamın bacağı kırıldığıyla kalır.
Kafayı mı yediniz siz? Birinin cebine uyuşturucu atıp iftira atmak zor mu?
Soyluya sorarlar uyuşturucunun asıl kaynağını sen niye kesemiyorsun diye.
Koskoca devlet o hale nasıl itildiği belirsiz adamlarla mı uğraşıyor.

OzkanK.

Profesör
Dağ başında mı yaşıyoruz? Polis iftira atamaz mı? Bal gibi de atar. Adamın bacağı kırıldığıyla kalır.
Kafayı mı yediniz siz? Birinin cebine uyuşturucu atıp iftira atmak zor mu?
Bu bir nevi caydırıcılık söylemidirde. Okulların çevresinde uyuşturucu satılmasın diye. İlerde çocuğun olur ve okulunun etrafında uyuşturucu satılırken sen bunları söylersin kıymayın adamcağıza yazık iftira adan olabilir siz gidin ağa babaları ile mücadele edin flan dersin ne diyem...

Murat Burç

Guru
Yasaklı
Bu bir nevi caydırıcılık söylemidirde. Okulların çevresinde uyuşturucu satılmasın diye. İlerde çocuğun olur ve okulunun etrafında uyuşturucu satılırken sen bunları söylersin kıymayın adamcağıza yazık iftira adan olabilir siz gidin ağa babaları ile mücadele edin flan dersin ne diyem...
Soylunun söylediği sözler seviyesinin kanıtı.
Caydırıcılık sözle olmaz icraatla olur.
Sivrisinekle uğraşılmaz bataklık kurutulur.
Anlamak isteyen anlar.

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
O satan kişilerin uyuşturucuyu aldığı asıl babalara söylese keşke aynı şeyleri aynı üslupla

OzkanK.

Profesör
Mesele bizim takdirimz mi devlet görevlilerin işlerini yapması mı?
Tabii ki senin taktir etmen değil mi ? !!!

Mesele senin youtube kanalın varya ben hergün altına geliyorum şunuda yap yapmazsan söverim sayarım diyorum videolarını izlemiyorum like atmıyorum. Sonra sen o dediğimide yapıyon ama gene sayıyom sövüyom sana ve gene like atmıyom yaptığın işi izlemiyom. ( Senin yaptığın tamda bu. ) Olanı yapılanı görmüyor taktir etmiyorsun yapılmasını istediğinede aynısını yapacan...