Söyle Rahatla

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 10, Ziyaretçi & Botlar: 3)

crow88

Dekan
Bu içinde bulunduğumuz zamanda hepinize geçmiş olsun ,ALLAH c.c. yardımcınız olsun,İnşallah sağ salimen atlatırız demekten ,yazmaktan başka imkanım elvermiyor.
Aslında her ne kadar eşeği sağlam kazığa bağlasakta,bizler için yazılı olan kaderin önüne geçemeyiz.
Her yıl Beraat kandilini kutlarız,çoğumuz kandil kutlar ,detayına inmeyiz,oda şudur ki,çok önemlidir aslında

Hazret-i Âişe validemiz, (Ya Resulallah, Allahü teâlâ seni günah işlemekten muhafaza buyurduğu hâlde, neden Berat Gecesi'nde çok ibadet ettin?) diye sordu. Cevabında buyurdu ki:

(Şükreden kul olmayayım mı? Bu yıl içinde doğacak her çocuk, bu gece deftere geçirilir. Bu yıl içinde öleceklerin isimleri, bu gece özel deftere yazılır. Bu gece herkesin rızkı tertip olunur. Bu gece herkesin amelleri Allahü teâlâya arz olunur.) [Gunye]

Bunu bilerek olmuş olana,olacak olana da sabır göstermemiz lazım gelir.Düşünceniz,ameliniz farklı olabilir ama bu gerçek hiç değişmez,Japonlarda,hintliler de karma düşüncesi vardır,kaderi olanı kabullenmedir,sukut ederler.
Bizde beraat kandilinde ,bize yazılan çizginin dışına çıkamayız,ne yaparsak ,yapalım,ALLAH c.c. dilemedikçe,bizler zaman içinde o ray hattına gene geliriz.

ALLAH c.c. Sizlere sevdiklerinizle beraber sağlıklı ,huzurlu yaşam nasip etsin,İnşallah bu günlerde geçecek.ALLAH c.c. emanet olun

crow88

Dekan
Allah rahmet eylesin, kendisi Denizli'lidir.
ALLAH c.c. rahmet etsin,evet ege şivesi,ninesinin meşhur hicivli mektubu,şimdi dinlerkende eski günler aklıma geldi,1975 90 lı yıllar,eski 302 otobüslerde yolculuk yaparken,TRT1 radyolarında çok çalardı,Neşat Ertaştan sonra, Özay Gönlümde çok çalardı.
Galın gafalı amerikalılar,chinliler her p..ku içat etmek için uğraşıyorlar,ulen zaman makinesinide bulu verseler ya geçmişe dönmek isterdim.şimdi dinlerken içim tutuluyor,çok sevdiklerim ,akrabalar yaşı gelen ,vadesi dolan göçüp gidiyor,bu Türkülerde çalınca o günler aklıma geliyor.
Bu eski günleri,arayan tek ben değilim,belli yaşa gelen genelde 40 45 den sonra eskiye özlem duymaya başlıyor,artık kafa duruldukça gerçekleri görmeye başlıyor.

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
ALLAH c.c. rahmet etsin,evet ege şivesi,ninesinin meşhur hicivli mektubu,şimdi dinlerkende eski günler aklıma geldi,1975 90 lı yıllar,eski 302 otobüslerde yolculuk yaparken,TRT1 radyolarında çok çalardı,Neşat Ertaştan sonra, Özay Gönlümde çok çalardı.
Galın gafalı amerikalılar,chinliler her p..ku içat etmek için uğraşıyorlar,ulen zaman makinesinide bulu verseler ya geçmişe dönmek isterdim.şimdi dinlerken içim tutuluyor,çok sevdiklerim ,akrabalar yaşı gelen ,vadesi dolan göçüp gidiyor,bu Türkülerde çalınca o günler aklıma geliyor.
Bu eski günleri,arayan tek ben değilim,belli yaşa gelen genelde 40 45 den sonra eskiye özlem duymaya başlıyor,artık kafa duruldukça gerçekleri görmeye başlıyor.
Bende aynı eskiye büyük bir özlem var. 1992 - 2003 yılları arasına gitmek isterdim. Bir zaman makinesi icat olsa da o yıllara gitsek. Şimdi ki dönemden ve yaşantıdan zerre haz almıyorum.

crow88

Dekan
Bende aynı eskiye büyük bir özlem var. 1992 - 2003 yılları arasına gitmek isterdim. Bir zaman makinesi icat olsa da o yıllara gitsek. Şimdi ki dönemden ve yaşantıdan zerre haz almıyorum.
demekki seninde anılarında iz kalan yıllar bu yıllar.herkesin sevdiği aralık vardır.
1990 lı yıllar en hoşuma giden şarkıların çıktığı zamanlardan bazıları

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
demekki seninde anılarında iz kalan yıllar bu yıllar.herkesin sevdiği aralık vardır.
1990 lı yıllar en hoşuma giden şarkıların çıktığı zamanlardan bazıları
Aynen öyle ben arabeskçiydim, Ferdi, Orhan, Müslüm, İbo gibi sanatçıları dinlerdim. Şimdi mesajında paylaştığın pop müzik sanatçılarını o yıllara atfen dinliyorum. Eskiye özlem had safhada bende de tıpkı sende olduğu gibi.

crow88

Dekan
Aynen öyle ben arabeskçiydim, Ferdi, Orhan, Müslüm, İbo gibi sanatçıları dinlerdim. Şimdi mesajında paylaştığın pop müzik sanatçılarını o yıllara atfen dinliyorum. Eskiye özlem had safhada bende de tıpkı sende olduğu gibi.
Bakma sen çok dertli insan var bizim gibi,herkes anlatmıyor,yada anlatmak istemiyor,galesizler var,onlarda zaten hafıza bankası yok,beyinleri kayıt yapmadığı için üst üste $$$$ bunu yazıyor,başka şey anılarında

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
Bakma sen çok dertli insan var bizim gibi,herkes anlatmıyor,yada anlatmak istemiyor,galesizler var,onlarda zaten hafıza bankası yok,beyinleri kayıt yapmadığı için üst üste $$$$ bunu yazıyor,başka şey anılarında
Aynen öyle her şeyi para olarak gören kişilerden olmadım hiç bir zaman zaten eskiden de yoktu şimdi de yok denilebilir ama o zamanlar mutluyduk onu arıyoruz biz yani sen ve ben kardeşim.

crow88

Dekan
Aynen öyle her şeyi para olarak gören kişilerden olmadım hiç bir zaman zaten eskiden de yoktu şimdi de yok denilebilir ama o zamanlar mutluyduk onu arıyoruz biz yani sen ve ben kardeşim.
inanırmısın,tamam parasız olmuyor,ama para her derdimi çözmüyor,şimdi her istediğim var,ama soğuk,tad yok,hatta kaynım avrupaya götürme lafı geçti,sonra bana döndü ben seni götürmem,bende sordum neden,sen ihtiyacın kadarını kazanınca bu bana yeter der kenara çekilirsin dedi,haklı ,mezara götüremediğim yiyemediğm parayı ne yapayım,sadece çocuklara ev bırakmak isterdim kira sıkıntıları olmasa diye ,mirası yaşarken pay etmek lazımmış aslında.ölümden başkası yalan,biras gülelim bu kadar hüzün iyi değil

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
inanırmısın,tamam parasız olmuyor,ama para her derdimi çözmüyor,şimdi her istediğim var,ama soğuk,tad yok,hatta kaynım avrupaya götürme lafı geçti,sonra bana döndü ben seni götürmem,bende sordum neden,sen ihtiyacın kadarını kazanınca bu bana yeter der kenara çekilirsin dedi,haklı ,mezara götüremediğim yiyemediğm parayı ne yapayım,sadece çocuklara ev bırakmak isterdim kira sıkıntıları olmasa diye ,mirası yaşarken pay etmek lazımmış aslında.ölümden başkası yalan,biras gülelim bu kadar hüzün iyi değil
Ellerinden öper iki tane evlat var okutuyorum onları ve onların geleceği için uğraşıyorum neyse sağlık mağlık olsun kardeşim.

crow88

Dekan
Ellerinden öper iki tane evlat var okutuyorum onları ve onların geleceği için uğraşıyorum neyse sağlık mağlık olsun kardeşim.
maşallah,ALLAH c.c. bağışlasın
ALLAH c.c. yardımcımız olsun,zaman çok bozuk,büyük de olsa yaşları korkuyorum,internette girp çıkmadığım yer yok deepweb hariç,ne acayip insanlar gördüm,sende farketmişsindi

Son düzenleme:

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
ALLAH c.c. yardımcımız olsun,zaman çok bozuk,büyük de olsa yaşları korkuyorum,internette girp çıkmadığım yer yok deepweb hariç,ne acayip insanlar gördüm,sende farketmişsindir
Amin diyorum her şeyin farkındayım bende her zaman takip ediyorum bende haklısın gerçekten.

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
bu arada eski şarkılarıda bırakamıyorum,paylaşımdan belli zaten,ferdiyı bana sevdirende ,askerde iken kızı hasta olan dükkan sahibi vardı hep çalardI(köyde yumurtacıydım/telsizciydim))orada çok sevdim ,dinler oldum.hakkını vermek lazım
Üzerine tanımam tek geçerim Ferdi babayı. bende eski şarkıları dinliyorum sürekli. Ne varsa eskilerde var her şeyde.

stat counter