Sosyal medya yasası kabul edildi!

Bu konuyu okuyanlar

enesdegirmenci

Asistan
Reaksiyon puanı
252
Son zamanlarda Türkiye'nin gündemi bu konuyla alakalı fazlasıyla yoğundu. Bugün sosyal medya düzenlenmesine ilişkin kanun teklifi Ak Parti ve MHP'nin oyları ile kabul edildi.

Sizce şimdi neler olacak?

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,380
Ben hala bu duruma tek taraflı bakan insanlardan sıkıldım.Bir örnek vereyim İsveçte yaşayan bir Türk vatandaşı var ve hakaret etti CB makamına diyelim sosyal medyadan. Sonra şikayet edildi bu kişi ülke sınırına girmeden tutuklanamıyor. Artık yasa ile yaşadığı ülkede kimlik sorgulamasına takılsa ceza yese yerel güvenlik güçleri tarafından yakalanacak ve interpol üzerinden suçlu iadesi istenecek. Şimdi bu CB makamına hakaret edenin bunun yerine yine sosyal medyadan Atatürke hakaret ettiğini düşünelim yasa öncesi aynı süreç vardı yasadan sonra interpol üzerinden iadesi istenecek. Birde şu argümanı sunuyorlar hep Selahattin Demirtaşın eşine hakaret edeni nasıl yakaladılar istedikleri zaman yakalıyorlar diye. Yahu neyi anlamamakta ısrar ediyorlar anlamıyorum hakaret eden kişi ülke sınırları içerisinde, twitter kişisel bilgi ya da ip bilgisi paylaşmıyor siber güvenlik kendisi takip ediyor bilgi topluyor. Bu yasa ile bu süreçte kısalacak artık. Hadi yasa geçti ve tek taraflı işlemeye başladı işte o zaman eleştirirler haklı olarak.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,380
Söz konusu düzenleme ile inşallah devletimize bir katkısı olur. Gelir kaynağı çok iyi çünkü..

Söz konusu sosyal sağlayıcılar iyi reklam gelirleri elde ettikleri halde ülkemize bir kuruş vergi vermiyorlar. Bu yönden ülkenin kaybettiği vergiler artık gelecek. Ayrıca Google şeffaflık raporu açıklamıştı Türkiyede ofisi olmasına rağmen ilgili yasa olmadığından bilgileri paylaşmak zorunda değillerdi ve bundan dolayı başvuru taleplerinin ancak %1lik kısmını paylaşmışlar. Hani diyorlar ya istenen her bilgi veriliyor diye Google kendi yayınladığı raporla bunun gerçek ve doğru olmadığını dolaylı olarak kanıtlamış oldu.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,380
Umarım menfaat icin kullanilmaz. Birilerinin kuyrugunu cekmek gibi. Yoksa tv gibi internet kullaniminida birakmak zorunda kaliriz

Tv kullanımı bitmedi ki. Tvde ne diziler var RTÜKün birşey demediği. Ne aldatmalar yalanlar dolanlar ihtiraslar. Tv kullanımı sosyal medya ile azaldı kabul ediyorum zaten.

Reaksiyon puanı
10,560
Tv kullanımı bitmedi ki. Tvde ne diziler var RTÜKün birşey demediği. Ne aldatmalar yalanlar dolanlar ihtiraslar. Tv kullanımı sosyal medya ile azaldı kabul ediyorum zaten.
Tarafli yayin, gereksiz bos diziler sayesinde bittigi kanaatindeyim. Cok yaslilar ve haber haric cevremde izleyen yok ?
Haberlerde kendimizi avutalim veya dalga gecelim kafasiyla anca izleniyorda neyse.

O tarz 1 2 dizinin olmasına sozum olmaz ancak konu cesitliligi azalmasi ve bu tarz bir cok diziye izin verilmesi asiri sacma.

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,380
Tarafli yayin, gereksiz bos diziler sayesinde bittigi kanaatindeyim. Cok yaslilar ve haber haric cevremde izleyen yok ?
Haberlerde kendimizi avutalim veya dalga gecelim kafasiyla anca izleniyorda neyse.

90 dakika diziyi kim izler artık. ABDde bir dizi 45 dakika hal böyle olunca dolu dolu oluyor boş muhabbet dönmüyor izleniyor. Soluksuz 1 sezon bir günde bitebiliyor. Bizim dizilerin bir sezonu ise 2 günde zor bitiriliyor o da en aşağı 13-14 bölümden başlayınca yani.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,317
Masterchef için izliyorum sadece şuan, ama gündüz gece TV açık. Masterchef dışında TV tamamen TRT Çocuk ve Disney Channel arasında gidip geliyor.. :)

Reaksiyon puanı
10,560
90 dakika diziyi kim izler artık. ABDde bir dizi 45 dakika hal böyle olunca dolu dolu oluyor boş muhabbet dönmüyor izleniyor. Soluksuz 1 sezon bir günde bitebiliyor. Bizim dizilerin bir sezonu ise 2 günde zor bitiriliyor o da en aşağı 13-14 bölümden başlayınca yani.
Sorma hint dizileri gibi bakisarak 1 saati yiyorlar. Yabanci diziler cok bolum cekse keske ?
Birde tek odada cekseler hint dizilerinden farkimiz yok

enesdegirmenci

Asistan
Reaksiyon puanı
252
Televizyonu artık haberleri ve bazen maçları izlemek için açıyoruz. Uzun zamandır televizyon izlediğimi hatırlamıyorum :D

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,380
Ben tartışma programları ve haberleri izliyorum genelde. Sonuçta bir birey her türlü görüşü fikri bilgiyi öğrenmeli ve kendini geliştirmelidir. Spor programı izlemezdim halen izlemem. Arada bir yüzde yüz futbol programına bakarım.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Neyse siyasi menfaatler için kullanılmazsa beni ırgalamaz ama yok gereksiz yere bant sınırlaması falan gelirse o zaman karşı çıkarım.