Sosyal Medya Kullanmayanlar.., nedenlerinizi ve tavsiyelerinizi yazabilirsiniz...

Kullanmadığınız veya bıraktığınız sosyal medya mecraları hangileri..?

• Kullanılan toplam oy
    17

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ben feys, tivitır kullanmıyorum (instegram filan fişman daha onların sitelerine bile uğramışlığım yoktur, haberlerden duyuyorum ), telefonda ise watsap var ama onun yerine bip tercih ediyorum çoğunlukla... Kullanmadığım cimail hesaplarım var ama onları sadece zorunlu alanlarda kullanmam gerekirse kullanıyorum, önemsiz işlerde... Eposta olarak yaani hizmetini kullanmaya başladım, zaten kurumsal e posta adresleri de oluyor devlette çalışanlar için sıkıntı olmaz...

Sosyal Medya Kullanmama sebeplerim: Kişisel verilerin korunduğunu düşünmeyenlerdenim, özellikle yabancı kaynaklı bu tür paylaşım mecralarında güvenlik yönünden bilinerek açıklar bırakıldığını düşünüyorum. Zaten ben özellikle abd, israil temelli, yapımı yazılımlar ile donanımlara kesinkez karşıyımdır.

Tavsiyelerim ise, sosyal medya gerçekten insanı, insanları bağımlı yapıyor aynı oyunlar gibi... Özellikle gençler arasında bu bağımlılık son derece yüksek, kaçınmak gerek, korunmak gerek.

Siz de sosyal medya analizinizi yapabilirsiniz, gençlere tavsiyelerde bulunabilirsiniz veya akranlarınıza yaşadıklarınızdan çarpıcı örnekler verebilirsiniz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Face = otomobil gurupları
İnsta=oto kanalı müzik vb
Wp =iletişim

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Facebook, Twitter ve İnstagram sosyal medyalarını kullanmıyorum. Telefonda WhatsApp var sadece. Güvenlik ve dolandırıcılık işlerinden dolayı kullanmadım hiç bunları.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
sadece reddit ve whattsapp kullanıyorum

Stalker06

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Whatsapp yeterli gerisi boş hatta whatsappta durum olmasa daha iyi

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
sevmiyorum ve ihtiyac duymadim. fi tarihinden kalma bi fb hesabim var sadece. ona da ayda bir giriyorum belki.

numerik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
bip kullanıyorum. diğerleri leş...

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Instagram günde en fazla 30 dakika ama ortalama 14 dakika görünüyor. Whatsapp'a sadece gece yatmadan önce bakıyorum. 10 yıllık bir Facebook hesabım var öylesine açık duruyor yılda maksimum 2 kere giriyorum.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Facebook hesabım var ama kullanmıyorum diyebilirim, sitelere girişte hızlı olsun diye face hesabımı kullanıyorum.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Sadece Snapchat ve Whatsapp kullanıyorum. sosyal medya bence zararlı :D

kitapseverX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Turkcell bip ve çok az watsapp kullanıyorum. Sosyal medya gerçekten çok zararlı ve hiç bir işe yaramıyo.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Ağırlıklı olarak instagram kullanıyorum ama foto filan çekmiyorum. :D 5 yıldır face kullanmıyorum.