SOS toshiba satellite klavye sorunu !

Bu konuyu okuyanlar

durmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bir kaç ay önce laptopun ekranı arıza yaptı değişimini kendim yaptım netten aldığım ilk ekran uymadığı ikinci ekranla değiştim o aç kapat durumları sırasında klavyem bozuldu yani klavyenin 1, 2, 3, 4, q, w, e, r, a, s, d, f, z, x, c, v, tuşları çalışmaz oldu sonra ben baya uğraştım ve klavyenin diğer tarafıda bozuldu ı, k, m, ve sonrasında bulunun tuşlar daha sonra ben harici usb klavye kullanmaya başladım zamanla yorucu olmaya başladı yeni klavye sipariş ettim bu klavyede ilk sorunla karşılaştım yine aynı tuşlar (1, 2, 3, 4, q, w, e, r, a, s, d, f, z, x, c, v, ) çalışmıyor fakat diğer tuşlar çalışıyo sorunun klavyeden kaynaklanmadığını dülünmemi gerektirecek bir diğer gerekçede usb klavyede bazen solda enterin yanında bulunan türkçe karakterler çalımıyo fakar arka arkaya basınca bir süre sonra tekrar basmaya başlıyo
--- format attım sorun çözülmedi
--- kavye dilini değiştirdim sorun çözülmedi
--- yeni klavye ile sorun çözülmedi
--- usb klavyede bazen ç . i ş ü ğ - * 0 tuşları çalışmadı
bilgiisayar almanyadan alındı kullandığım ilk yıl klavyeden böyle bir sorun yaşamadım klavyede bu sorunun başlama zamanı lcd ekranı değiştirdikten sonra başladı
bilgisayarı kırmadan bana yardım edin lüften o zamanlar çok para saydım ama 2. yılı tökezlemeye başladı TOSHİBA dünyanın en kalitesiz markası olmaya başladı!!!
suan yazarken bıle usb de turkce karakter tusları calısmıyo :mad:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Toshiba laptop aldık yeni. klavyede backspace tuşu çalışmıyor. tek tek harfları silmesi gerekiyor ama shiftle birlikte basıldığında silmeye başlıyor. tek basına hic bir işlevi yok. sebebi nedir sizce nasıl düzeltebeilirm?

Son mesajlar