Sorunum Monitorde Mi Ekran Kartında Mı Nasıl Öğrenebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Merhaba Arkadaşlar;
Geçmiş günlerde bir sorunum ile ilgili başlık açmıştım ve bir arkadaşımız yorumları ile yardımcı olmaya çalışmıştı, tekrar teşekkür ediyorum.

Öncelikle biraz bahsedeyim;

SORUN: Ekranda sanki dibinde cep telefonu çalınca ekranı etkiliyormuş gibi hafif grimsi koyu renkli sayfalarda daha belirgin, beyaz sayfalarda az belirgin, TİTREME yada DALGALANMA olması.

Bu sorun için neler yaptım bir bahsedeyim, ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden yükledim, ekran kartımı çıkarıp silip temizledim yerine yerleştirdim yerine tam oturduğuna eminim.
VGA kablosu kaynaklı olabileceği önerisi nedeni ile yeni bir VGA kablosu aldım onunla denedim Kablo bağlı değil uyarısı çıkıyor ona rağmen ekran açılıyor fakat çok aşırı bir titreme yapıyor bu kez.
Bende eski VGA kablomu geri taktım.

Şimdi olay VGA kablosundan değil ise; Monitör mü arızalı yoksa ekran kartı mı arızalı bunu öğrenmem gerek ve bunun için neler yapmalıyım sizden bunu öğrenmek istiyorum.

DONANIM BİLGİLERİM;

Ekran Kartım: Sapphire AMD Radeon HD 7500/7600 Serisi ve ek olarak (2 Gb ve Paylaşımsız diye biliyorum)
Monitorüm : AOC E2070Sw LED 20 Class (49,4 cm)

Bana yardım ederseniz sevinirim sorunum monitor yada ekran kartı kaynaklı ise bunu nasıl öğrenebilirim?

djxeonn

Asistan
Reaksiyon puanı
5
kardesim resim atabilirmisin lütfen

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Merhaba @erdem mustafa Tabiki atabilirim fakat bahsettiklerimden hangisinin resimlerini istiyorsunuz acaba?

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Kasayı arkadaşının veya komşunun bir ekranına takarak dene yine oluyorsa ekran kartındandır.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=343967]Kuvvetmira[/MENTION] evet aklımda o var üst komşumuzda bir deneyip öyle öğreneyim en iyisi gerçi iki türlüde iyi masraf çıkcak bana öyle görünüyor :D

rapperengo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartında onboard ekran çıkışı yokmu ona takıp deneyebilirsin

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Kasadaki diğer ekran kartını cıkartıp. Monitörü onboard ekran a bağlamalısın
Çıkarmassan onboarddan goruntu alamazsın

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Sapphire kartlarının VGA ekranlarda titreme sorunu olduğunu duymuştum. Ama denemekte fayda var

MrCskncn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba MerveÖzgür,

HDMI veya DVI->VGA converter kullanarak bağlamayı deneyin bir de..? Ekran Kartı'nın VGA portunda sorun olabilir, monitörünüzü komşunuzun bilgisayarına bağlamayı deneyin bir de kasa yerine. Sorunun monitörde olup olmadığını anlarsınız en azından, geriye sadece port veya microçip kalır.

Durumu ölçüp bizimle tekrar irtibata geçebilirsin.

Son mesajlar