Şort giydiği için saldırıya uğradı

Bu konuyu okuyanlar

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
lky453pj.0uz.jpg

Yalova'da üniversite öğrencisi Beril Nisa Aydın (20), şort giydiği için Hüseyin Aksüt'ün (60) saldırısına uğradı. Gözaltına alınan saldırgan adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Aydın, "Hâlâ olayın şokunu yaşıyorum. Şikeyetçiyim, sonuna kadar mücadele edeceğim" dedi.​

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Ülkede anlaşılamayan iki şey var.
1-Herkesin dini kendine
2-Kimse dini sebep göstererek kimsenin tercihlerine karışma hakkına sahip değil.

O 60 yaşındaki kişi şort giyen kıza saldırınca eline ne geçti çok merak ediyorum. Akıl ve yürek pis olduktan sonra herşeyi yaparlar.... Sorsan hepsi hacı,hoca

Son düzenleme:

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
lky453pj.0uz.jpg

Yalova'da üniversite öğrencisi Beril Nisa Aydın (20), şort giydiği için Hüseyin Aksüt'ün (60) saldırısına uğradı. Gözaltına alınan saldırgan adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Aydın, "Hâlâ olayın şokunu yaşıyorum. Şikeyetçiyim, sonuna kadar mücadele edeceğim" dedi.​
Şerefsize bak. Umarım ceza alır

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Şerefsize bak. Umarım ceza alır
Bir şey söyleyeyim mi, asla sanmıyorum.

Ülkede anlaşılamayan iki şey var.
1-Herkesin dini kendine
2-Kimse dini sebep göstererek kimsenin giydiği kıyafete birşey diyemez.

O 60 yaşındaki kişi şort giyen kıza saldırınca eline ne geçti çok merak ediyorum. Akıl ve yürek pis olduktan sonra herşeyi yaparlar.... Sorsan hepsi hacı,hoca
Hacı, Hocadan korktuğum kadar korkmam çapulcudan.

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Burası ekşisözlüğe dönmeye başladı

• Beğen
Reactions: BHA

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135

The Arkenstone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
O davar saldırırken, etraftakiler de film izler gibi seyrediyor sanırım. Ah birgün de denk gelmez ki bize.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Doğru söze ne hacet. @Usain'e katılıyorum yani.
Fikirlerimiz elbette aynı ama olayların zaten hep sebebi ötekileştirmekten geliyor. Dolayısıyla bizim ötekileştirme yapmamız çok mantıklı gelmiyor bana.

3. sayfa haberlerinden haz etmem. Öyle olsaydı burada değil mynette takılırdım
Size tavsiyemdir o halde forumda bulunan Gündem (Dünya/Türkiye) kategorisinde takılmamanızdır hocam. Bu haberleri duymak hepimize acı veriyor ama bunları, yaşanılanları insanlara göstermek kısaca insanların gözüne sokmamız şart.

O davar saldırırken, etraftakiler de film izler gibi seyrediyor sanırım. Ah birgün de denk gelmez ki bize.
Her sabah evden çıkarken böyle bir olaya denk gelsem diye dua ederek çıkmak lazım :)

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Ek olarak bazı kişiler var şort giyenleri savunurken çarşaf giyenleri linçliyor ama bu bir özgürlükse isteyen şort giyer isteyen çarşaf giyer.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Birde sebest bırakılıyorya en çok da o zoruna gidiyor insanın

• Beğen

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Trabzonda sırf kızlı erkekli takılıyoruz diye küfür yiyorduk sürekli
Ahaaa en güzel örnek geldi işte. Ülkemizde saygı neden yok. Kardeşim bu sadece yobazlar için değil yobaz karşıtı kesimde çarşaf giyenlere laf atıyor. Ufak bir tartışma çıkınca çarşafa hemen laf söylüyor. Biraz saygı !

Birde sebest bırakılıyorya en çok da o zoruna gidiyor insanın
Alışman lazım, biz alıştık. En kötüsü bir para cezası verirler 300,400 lira gibi susar otururuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Napsınlar 60 yaşındaki adamı içeri mi atsınlar?
Başka bi çaresi bulunması şart. Allah göstermesin ailende seninde kadınlar var böyle bir durum yaşansa nasıl tepki verirsin? Nasıl karşılarsın o 60 yaşında ki amcayı?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Akli dengesi yerinde değilmiş ama onu gösteren rapor da 5 yıl önce yapılmış. Ailesi hiç tedaviye falan götürmemiş. O adamın sokakta olmaması lazımdı.

Kadın olan bir jandarmaya da sataşmış.

Şimdi ben o kız yerinde olsam ve nedensiz bir şekilde bana saldıran amcayı pataklasam ne olacaktı?

• Beğen

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Başka bi çaresi bulunması şart. Allah göstermesin ailende seninde kadınlar var böyle bir durum yaşansa nasıl tepki verirsin? Nasıl karşılarsın o 60 yaşında ki amcayı?
O zaman yapmasın 1 gün içeride dursun bir daha yapmamayı öğrensin o zaman her 60 yaşındaki adam yapsın direk serbest kalsın.
Amcaya tazminat davası açardım dövmek istersem yanlışlıkla öldürmekten korkarım büyük ihtimalle.
Serbest kalmayan ne sabıkalılar var, amcaya maddi bir ceza verilmesi kâfi.