Sony'nin yeni pilleri kola ile şarj oluyor

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Pil teknolojileri sınır tanımıyor: Sony, şimdi de gazlı içecekler ile şarj olan pil geliştirdi...
20090302132406.jpg

Yürüyüşe çıktığınızda içtiğiniz kolanın bir kısmını kullanarak müziksiz kalmaktan kurtulabilirsiniz.

Son zamanlarda pil konusunda çok önemli adımlar atılıyor. Samsung'un hiç bitmeyen pilleri, Qualcomm'un kablosuz şarj imkanı sunması ve kendi kendini şarj eden pillerden sonra şimdi de Sony için çalışan araştırmacılar pilleri kola ile şarj etme yöntemini geliştirdiler. Sony'nin bu biyolojik pilleri aslında çok yeni bir gelişme değil ama son 2 yıl içerisinde devam eden çalışmalar, artık bu özelliğin çok daha yaygın ve etkili bir şekilde kullanılmasını mümkün kılıyor.

Bu hafta Tokyo'daki bir fuarda tanıtılan piller temel olarak enzimleri glikoza çeviriyor. Daha sonra elektron ve hidrojen atomlarını bir arada kullanarak ortaya enerji çıkmasını sağlıyor. Sony'nin biyolojik pilleri 28cc'lik kola kullanarak 70mW elektrik üretebiliyor. Bir önceki modelde ise aynı oranda kola ile ancaj 35 mW elektrik üretmek mümkün olabiliyordu.

Sony bu yeni pilleri bir MP3 çalar kullanarak tanıttı ve taşınabilir cihazlar için uygun olduğunu gösterdi.

--KAYNAK--

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
ben demedim mi piller ve telefonlar az daha ... ile şarjlanacağı
nı... o da olacak

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Kola
normal bişi bana göre çnkü kola gazlı bir içecek normal

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Chip'ten alıntı..:D

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Hmm.. Kilit o zaman..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...