Haber Sony'nin itirazları işe yaramadı: Microsoft, Activision Blizzard'ı resmi olarak satın alıyor

Bu konuyu okuyanlar

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,631
Bildiğiniz üzere bu satın alımın önünde Avrupa komisyonu engeli vardı ve o engelde aşıldı.
Reuters'a konuşan kaynaklar, Avrupa Komisyonu'ndaki AB düzenleyicilerinin Microsoft-Activision birleşmesine ilişkin nihai kararı 15 Mayıs Pazartesi günü vermelerinin beklendiğini ve onayın muhtemel olduğunu söylediler.

images (27).jpeg

Microsoft daha önce bir anlaşma için Sony'nin kapısını çaldı, ancak reddedildi.
Microsoft ve Sony arasındaki gerilim hakkında güncel bir bilgi bulunmuyor. Sony, satın alıma şiddetle karşı çıkarken Microsoft ise yeni Call of Duty oyunlarının PlayStation için de yayınlanmasını kapsayacak 10 yıllık anlaşma teklifiyle Sony’ye gitmişti. Sony, bu anlaşmaya imza atmadı.

Artık önünde bir engel barındırmayan Microsoft'un bu satın alımıyla ilgili neler düşünüyorsunuz?

Merlinin Kazanı - Webtekno

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Birçok oyuncunun beklediği bir haberdi. Yine de ben COD MW 2 (2022)'yi almadan önce gerçekleşse daha çok sevinirdim. :p

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,631
Birçok oyuncunun beklediği bir haberdi. Yine de ben COD MW 2 (2022)'yi almadan önce gerçekleşse daha çok sevinirdim. :p
Oyuncular olarak rekabet genelde işimize geliyor. ?
Ancak yine de bu durumun yavaş yavaş tekkeleşmeye gidebilecek olması beni korkutuyor.