Sony Z5 Bataryam Ölüyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Türk telekoma geçmemle işler iyice kötüleşti.Sim kartınu taktıktan sonra farkettim ki şarjım çok hızlı tükeniyor.Yüzde 15 gibi falan direk kapanmaya başladı.Pil tasarruf modunda kullanıyorum zaten.Sonra simi çıkardım öyle kullanıyorum biraz daha iyi.Ama eskisine göre kötü yüzde 19 da falan aniden kapanmalar oluyor.Hiç içini açtırmak istemiyorum ama sanırım o yol gözüküyor.Orjinal pil bulabilir miyim? Hadi buldum diyelim nerden bilcem uyup uymayacağını.İçi de açılmıyor ki bakıp karşılaştırsam:( Sanki dokunurlarsa pert olcak gibi hissesiyorum ne yapmalıyım?

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Telefon kaç senelik ? Evet , bataryan ufaktan gitmeye hazırlanıyor.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Değiştirmekten başka bir çare yok. İnternetten uygun olan bataryayı alıp bir telefoncuya taktırısınız.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Telefon kaç senelik ? Evet , bataryan ufaktan gitmeye hazırlanıyor.
Maşallah diyeyim söyleyince Allah rahmet eylesin diyceksiniz ama ölümüne ikna olmak istemiyorum.5 sene bitcek galiba? Bu sene şarj adaptörüm bozuldu ona yakın değerlerde bir adaptör aldım.Aşırı yüklemeyeyim hızlı tüketmesin diye.İdare ediyorduk da:(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Değiştirmekten başka bir çare yok. İnternetten uygun olan bataryayı alıp bir telefoncuya taktırısınız.
Peki nasıl güvenebilirim.Yani batarya orjinal mi? Uyar mı bunları anlamanın yolu yok değil mi?

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Maşallah diyeyim söyleyince Allah rahmet eylesin diyceksiniz ama ölümüne ikna olmak istemiyorum.5 sene bitcek galiba? Bu sene şarj adaptörüm bozuldu ona yakın değerlerde bir adaptör aldım.Aşırı yüklemeyeyim hızlı tüketmesin diye.İdare ediyorduk da:(

Peki nasıl güvenebilirim.Yani batarya orjinal mi? Uyar mı bunları anlamanın yolu yok değil mi?
Maşşallah , 5 sene iyi dayanmış. Helal olsun Sony'ye. Batarya değiştirmekten başka çaren yok. Hatta 5 sene geçmiş. Bütçen varsa yeni bir telefon almak daha mantıklı :) Telefon artık sal beni demeye başlamıştır.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Maşşallah. 5 Sene iyi dayanmış. Helal olsun Sony'ye. Batarya değiştirmekten başka çaren yok. Hatta 5 sene geçmiş. Bütçen varsa yeni bir telefon almak daha mantıklı :) Telefon artık sal beni demeye başlamıştır.
Deme ya.Başka bir sorunu yok çok şükür.Tabi yazılım güncellemedim muhtemelen ondan idare etti.Bütçem yok? En iyisi batarya işini de erteleyebildiğim kadar ertelemek.Evde sorun yok da.Çok lazım bir yerde şarjı biterse o zaman üzülürüm.Hep bu Vodafoneun suçu ya.Onun yüzünden hat değiştirdim yeni sim 4.5 g çok çekiyor şarj yiyor.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Türk telekoma geçmemle işler iyice kötüleşti.Sim kartınu taktıktan sonra farkettim ki şarjım çok hızlı tükeniyor.Yüzde 15 gibi falan direk kapanmaya başladı.Pil tasarruf modunda kullanıyorum zaten.Sonra simi çıkardım öyle kullanıyorum biraz daha iyi.Ama eskisine göre kötü yüzde 19 da falan aniden kapanmalar oluyor.Hiç içini açtırmak istemiyorum ama sanırım o yol gözüküyor.Orjinal pil bulabilir miyim? Hadi buldum diyelim nerden bilcem uyup uymayacağını.İçi de açılmıyor ki bakıp karşılaştırsam:( Sanki dokunurlarsa pert olcak gibi hissesiyorum ne yapmalıyım?
Batarya degisin tamamdır Ama YÜKSEK Mah olsun

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Orijinal bulunmayabilir çünkü Sony bildiğiniz gibi Türkiye'den çekildiği için haliyle yedek parçalar da gelmiyor. Uyumluluk sorunu olacağını sanmıyorum bilindik markalar tercih edildiği sürece. GSM iletişim ile bir konuşun derim, ücreti de makul.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Deme ya.Başka bir sorunu yok çok şükür.Tabi yazılım güncellemedim muhtemelen ondan idare etti.Bütçem yok? En iyisi batarya işini de erteleyebildiğim kadar ertelemek.Evde sorun yok da.Çok lazım bir yerde şarjı biterse o zaman üzülürüm.Hep bu Vodafoneun suçu ya.Onun yüzünden hat değiştirdim yeni sim 4.5 g çok çekiyor şarj yiyor.
Powerbank al. İdarelik kullan.

Reaksiyon puanı
7,985
Servis dışında orjinal parça satılmıyor. KVK , Teleservice gibi yerlerden ücretli batarya değiştirmenizi öneririm. Z5 halen daha iş görebilecek müthiş bir cihaz.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Orijinal bulunmayabilir çünkü Sony bildiğiniz gibi Türkiye'den çekildiği için haliyle yedek parçalar da gelmiyor. Uyumluluk sorunu olacağını sanmıyorum bilindik markalar tercih edildiği sürece. GSM iletişim ile bir konuşun derim, ücreti de makul.
Teşekkür ederim bu siteye bakayım.Ah sony çekilmese iyiydi ya.Çin mallarına kaldı meydan:/ Samsungla da yıldızım barışamadı.

Batarya degisin tamamdır Ama YÜKSEK Mah olsun
İçini göremiyorum ki yükseğini alçağını bilemiycem artık.
Servis dışında orjinal parça satılmıyor. KVK , Teleservice gibi yerlerden ücretli batarya değiştirmenizi öneririm. Z5 halen daha iş görebilecek müthiş bir cihaz.
Servis de çekilmiş galiba.Evet ben de memnunum değiştirmek istemiyorum.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Çın malları da iyi örnek oneplus
İyidir de uzun süre dayanmaz gibi geliyor.Bana eski Nokia gibi taş telefon lazım ?

Bu KVK güvenilir midir bilginiz var mı? Çok bilgim yok o yüzden soruyorum.Uzak değilmiş yeri gidebilirim oraya.

Reaksiyon puanı
7,985
Bu KVK güvenilir midir bilginiz var mı? Çok bilgim yok o yüzden soruyorum.Uzak değilmiş yeri gidebilirim oraya.
Xperia M5 ve Z5 Compact bırakmıştım kendilerine gayet iyilerdi. M5'de kendi hataları nedeniyle 2. ye göndermiştim ve karşılığında sıfır cihaz vermişlerdi.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Sony kendini bitirdi maalesef.. Geriye de tek seçenek kalıyor o zaman: ?
Dayanıklılık konusunda uzun yıllar gidecek bir marka o kalıyor.Kabul etmek istemesem de:) Param olursa bir gün belki.

Xperia M5 ve Z5 Compact bırakmıştım kendilerine gayet iyilerdi. M5'de kendi hataları nedeniyle 2. ye göndermiştim ve karşılığında sıfır cihaz vermişlerdi.
Teşekkür ederim.Kargoyla falan uğraşmadan ilimde halledebilirsem iyi olcak benim için.Bir de telefonu teslim ederken içini boşaltmam gerekir mi? Sd kart var ama telefon hafızamda da fotoğraflar falan var.İçeriğe bi şey olmaz heralde ama gene de güvenlik için alabildiğim kadarını alayım.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bir de telefonu teslim ederken içini boşaltmam gerekir mi? Sd kart var ama telefon hafızamda da fotoğraflar falan var.İçeriğe bi şey olmaz heralde ama gene de güvenlik için alabildiğim kadarını alayım.
Mutalak yedek alın. Parça değişiminden sonra cihaz resetlenir.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Yeni konu açtım kimse yazmadı burdan sorayım. WhatsAppı silsem hesabı değil uygulamayı acaba gruplardan çıkar mıyım? Bir de kesin uygulamalar falan resetlencek mi batarya değişince?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Yeni konu açtım kimse yazmadı burdan sorayım. WhatsAppı silsem hesabı değil uygulamayı acaba gruplardan çıkar mıyım? Bir de kesin uygulamalar falan resetlencek mi batarya değişince?
Gruplardan hemen çıkmazsınız ama yaklaşık 1 yıl civarı yüklemezseniz hesabınız siliniyor diye biliyorum.
Yine de yedek alın derim. Ne olur ne olmaz. Ben bataryamı değiştirdiğimde sıfırlanmamıştı telefonum.

enesenesbera

Doçent
Reaksiyon puanı
232
malesef senin batarya hakkı rahmetine kavuşmuş cenaze namazını kılmışlar bataryanın

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Hesabı silmediniz sürece gruplar kalır.
Allah razı olsun ya kaç gündür kimse cevap vermiyor sonunda biri duydu sesimi?

Gruplardan hemen çıkmazsınız ama yaklaşık 1 yıl civarı yüklemezseniz hesabınız siliniyor diye biliyorum.
Yine de yedek alın derim. Ne olur ne olmaz. Ben bataryamı değiştirdiğimde sıfırlanmamıştı telefonum.
Yani geçici süre ama yedek almak nasıl oluyor bu arada? Mesajlarımı silecem ama gruplar yedeklenmez heralde? Hergün 2 de yaptığı yedekler tekrar yükleyince işime yarıycak mı?
Batarya değişince sıfırlanmaması çok iyiymiş gene de önlem alcam ama aynı kalırsa sevinirim.Teşekkürler bu arada.

malesef senin batarya hakkı rahmetine kavuşmuş cenaze namazını kılmışlar bataryanın
Ooo şimdi 60,70 de kapanıyor sen ne diyosun? 97 de gitti geçen gün:(( Değiştircek yerde bulamıyorum ya Kvk hakkında çok kötü yorumlar var.Yok mu düzgün bir yer:(

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580

Yani geçici süre ama yedek almak nasıl oluyor bu arada? Mesajlarımı silecem ama gruplar yedeklenmez heralde? Hergün 2 de yaptığı yedekler tekrar yükleyince işime yarıycak mı?
Batarya değişince sıfırlanmaması çok iyiymiş gene de önlem alcam ama aynı kalırsa sevinirim.Teşekkürler bu arada.

Ooo şimdi 60,70 de kapanıyor sen ne diyosun? 97 de gitti geçen gün:(( Değiştircek yerde bulamıyorum ya Kvk hakkında çok kötü yorumlar var.Yok mu düzgün bir yer:(
batarya değişince sıfırlanmaz

Mutalak yedek alın. Parça değişiminden sonra cihaz resetlenir.
ben sıfırlanacağını sanmıyorum batarya değişimiyle

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Yok ben telefonu yedekleyin demiştim batarya değiştirmeden önce.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Yok ben telefonu yedekleyin demiştim batarya değiştirmeden önce.
Yanlış anlamışım pardon:) Yani sizin kastettiğiniz gibi yedekleme yapamıyorum muhtemelen fotoları bilgisayara ve sd karta atıyorum.Rehberi sime falan.Sanırım sizin kastettiğiniz google drive a falan yedeklemek.

KVK'ya üstte de dedim 2 Sony yolladım çok iyilerdi. Ayrıca siz sadece batarya değişimine yolluyorsunuz. Korkmayın.
İller farklı muhtemelen o kadar kötü yorum görünce biraz korktum açıkcası.?

Reaksiyon puanı
7,985
Yanlış anlamışım pardon:) Yani sizin kastettiğiniz gibi yedekleme yapamıyorum muhtemelen fotoları bilgisayara ve sd karta atıyorum.Rehberi sime falan.Sanırım sizin kastettiğiniz google drive a falan yedeklemek.

İller farklı muhtemelen o kadar kötü yorum görünce biraz korktum açıkcası.?
Ben İstanbul Kartal şubesine yollamıştım bi göz atın isterseniz.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Ben İstanbul Kartal şubesine yollamıştım bi göz atın isterseniz.
Teşekkürler ben başka bir ildeyim ve şimdi tekrar yorumları okudum.Muhtemelen bu şubesine özgü bir şeydir.Aman Yarabbi yani o kadar insan boşuna veryansın etmiyor.Olmayan arızalar çıkarıp uzun süre vermiyorlarmış.Allah merhametlilerle karşılaştırsın.Üç kuruş daha fazla verip hem daha kısa sürede hem de daha iyi yorum alan yere gideyim en iyisi.Onları da bilemeyiz tabi ama tedbirli olmak lazım.Teknoloji işi zor iş:/

Son mesajlar