Sony Z1 Camının kendiliğinden çatlaması ve garantinin cevabı (sizce ne yapmalıyım)

Bu konuyu okuyanlar

burakadanir14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony Z1 Markalı telefonumun ekranı durduk yere cebimde iken çatladı. Kılıfında iken darbelerken korurken durduk yere catlaması beni düşündürdü. Okadar kırılmaz cam diye reklam yaptınız aldandık aldık. Kırılana kadar vazgeçemediğim sony markasından bir daha telefon almak mı? Birde ilgilenmez iken aslaa. Telefonumu aldığım yere götürdüm garantiye gönderilmesini istedim. Garantiye girmez dediler neyse gönderin yapılıp gelsin dedim. 21gün sonra telefon gelmiş fakat yapılmadan gönderilmiş. 21gün içerisindede hiç bir bilgi vermeden beklettiler sadece. Taksiti öderken telefonu kullanamıyorum. 3 adet resim ekledim mesaja. telefonu ekranı ve teknik servisden gelen bilgilendirme kağıtlarının..

1. http://i.hizliresim.com/Dk499l.jpg

3. http://i.hizliresim.com/AY5g4p.jpg

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
İkinci fotoğraf kaldırılmıştır sebebi IMEI numaranı gözüküyordu dikkatli olalım lütfen.

Ekran kırılma çatlama gibi durumlarda sorumluluk kullanıcınındır, kırmadığınızı ispat edebilirseniz olur ama söylemek ile bir şeyi ispat edemezsiniz bu yüzden garanti kapsamına girmez.

enable

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Geçmiş olsun kardeşim şuan ki duruma çare bulmak zor ispat şart çünkü. Bende arka cebime koyarım sürekli xperia z'yi ilk zamanlar üzerine farkedemeden oturmuşlumda oldu ancak şu zaman kadar bir sıkıntı oluşmadı. Bende kamerada siyah leke problemi yaşadım ansızın.

Sonrakiler için bilgi olsun cepkasko yaptırmak şart.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Dikkatli kullanmak lazım nasıl durup dururken kırıldı cam? Durup dururken nasıl kırılabilir ki bişey :) Sen kaza eseri herhangi bir şey yapmış olmadığına ve bunu garantiye yıkmaya çalışmadığına eminsin dimi?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
cam hatalı olabilir kendi kendine çatlayabilir ispatı zor crt tv zamanında tüpünü değiştirdiğimiz vestel tv'nin tüpü tabanca kısmından çatlamıştı sıfır tüp değiştirmişti ege tüp sanayi.

burakadanir14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabiki de eminim kapaklı kılıfında iken kullanırken nasıl darbe ile çatlıyabilir? İntternette araştırma yaptığımda diğer z ve z1 kullanıcılarında bu şikayelerde bulunduklarını gördüm. 1 kez garantiye gönderdim fakat hiç bir işlem yapılmadan geri geldi. 2.kez göndericem ve değişim talebinde bulunucam. bunun peşini bırakmıyıcağım yani. garanti diyorki ben bunu yaparım fakat acılmama ihtimali var. kardeşim bu telefonu ne diye üretiyorsunuz o zaman?? dışardan hafif bir çatlak var ekranın alt kısmını kullana biliyorum ama üstü çalışmıyor. bu sorun tek bende değil bir çok kişide var. herkez şikayetlerini bildirmiş fakat 1 kişi yenisini alabilmiş. ama benim anlamadığım neden yapmadan gönderiyolar . 21gün teknik servisde bekledi telefon 2 kağıt parcası içinmi bekledim ?

cavit63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde z telefonum kasa kenarlarında biriken kiri iğne ucu ile temizlerken sol alt köşeden çatladı şimdilik problem yaratmıyor fakat gözüm devamlı orada.

burakadanir14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir de tesatüf şu ki, bütün z , z1 modellerde ekranın ortadan çatlaması

nihat1551

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony Z1 Markalı telefonumun ekranı durduk yere cebimde iken çatladı. Kılıfında iken darbelerken korurken durduk yere catlaması beni düşündürdü. Okadar kırılmaz cam diye reklam yaptınız aldandık aldık. Kırılana kadar vazgeçemediğim sony markasından bir daha telefon almak mı? Birde ilgilenmez iken aslaa. Telefonumu aldığım yere götürdüm garantiye gönderilmesini istedim. Garantiye girmez dediler neyse gönderin yapılıp gelsin dedim. 21gün sonra telefon gelmiş fakat yapılmadan gönderilmiş. 21gün içerisindede hiç bir bilgi vermeden beklettiler sadece. Taksiti öderken telefonu kullanamıyorum. 3 adet resim ekledim mesaja. telefonu ekranı ve teknik servisden gelen bilgilendirme kağıtlarının..

1. http://i.hizliresim.com/Dk499l.jpg

3. http://i.hizliresim.com/AY5g4p.jpg

Aynen benimkide catladi.hemde yukardan asagiya.servise gondericez bakalim. Senin sonuc ne oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lg bizimde telefon ısınmaktan olsa gerek cam cıtır cıtıe catladı servis kabul etmiyor allah belasını vetsin hepsinin isleri reklam sadece