Sony Xperia Z3 Ailesi Türkiye'de

• Konbuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi
S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Sony Xperia Z3 Ailesi Türkiye'de

Sony Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact'ın Türkiye lansmanı yapıldı. Biz de lansmanda Sony Mobile Türkiye Müdürü Tarık Akad ile yeni ürünleri, Türkiye pazarını ve fiyatlarını konuştuk.

enable

Profesör
Müdür bey hayırlı uğurlu olsun da bu ZED 2, ZED 3 ne demektir ya :D Z desene işte şuna.

REDFOKS

Rektör
[MENTION=31156]sdelta[/MENTION] ama bir ülke müdürü ve Türkiye de Z demesi gerekir diye düşünüyorum. Açıkcası bana da çok antipatik geldi "zed" demesi...

Kurt Cobain

Profesör
İngilizcede nasıl '' Zed '' diye okunuyo . '' Zi '' diye okunmuyormu ? Ben yıllardır öyle biliyorum.

Hatta bak adam '' Zi '' diyor. 0.3 'de .

[video=youtube;PDDPNLnmPoU]http://www.youtube.com/watch?v=PDDPNLnmPoU[/video]

İngilizcede Z Zed diye okunuyor bunun tartışmasına bile girmek saçma. :D
Japoncada Zi diye okunuyorsa ondan Zi demiş olabilir eleman.
İks vay zed işte. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Biritish Englis (İngiltere ingilizcesi) ZED, American English (Amerikan ingilizcesi) Zi diye okur.. George Washington University den bir hoca gelmişti, neden zed demiyorsunuz demiştim, bu şekilde cevap verdi.

Bu arada Z3 muhteşem, ele gelişi vs harika, hemen alacağım.

Kurt Cobain

Profesör
Biritish Englis (İngiltere ingilizcesi) ZED, American English (Amerikan ingilizcesi) Zi diye okur.. George Washington University den bir hoca gelmişti, neden zed demiyorsunuz demiştim, bu şekilde cevap verdi.

Bu arada Z3 muhteşem, ele gelişi vs harika, hemen alacağım.
Demekki biz Amerikan ingilizcesinden duyduğumuz için aklımızda öyle kalmış. Sonuçta fark etmez ha Zed ha Zi . Bu şey gibi herhalde türkçede hastane, Trakya şivesi Astane :D gibi mi :D

enable

Profesör
İngilizce de Z harfi "zed" diye okunur :) Ürün japon ürünü olduğu için çok takılmamak lazım :p

Tamam haklısınız da, sen Türkiye'ye müdür olmuşsun, adamlar belliki ülkedeki potansiyeli görmüş. Be Müdür abim bırak ingilizce'yi söyle adam gibi Türkçe sini :closedeyes:

Bak şimdi [MENTION=405855]KatyPerry[/MENTION] nin paylaşımını gördüm zi diye söyleniyormuş. Bu ZED nerden çıktı arkadaş :D

Strake

Profesör
Yanlış değilse suyun altında fotoğraf,video çekebiliyormuş.Ayrıca 4k video çekebiliyormuş. :)