Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben cihazı aldım... herhangi bir deforme yok . içinden çıkanlarda alacagınız yere bağlı bazı satıs fırmalarında.. gurultu egelleyici kullaklık yerıne sıradan bır kulalklık koymuslar bazılarında. manyetik dog yok... ama benım hepsi buradada aldıgım kutudan gürültü engelleyici kulaklık,usb kalbo,yabancı ulkelerdekı prizlere uyumlu sarj cihazı be bizim prizlere gire uyumlu sarj chazı cıktı... üründen gayet memnunum... süper ötesi bir cihaz dokunmatiği süper.. iphone ve samsunglara taş cıkarak bir telefon.. kendım note serisine bayılmama ragmen bunları soyleyebilirim... bir çok özelliği war telefonun. en guzel uygulamasıda playsation olarak kullanabılmenız... video ve fotograf çekimine Laf bile soylenemez... bence bütün telefon markalarının üstünde video ve fotograf çekimi... telefon alacak arkadaslara önerebileceğim çok güzel bir telefon... En önemli sorunlardan birisinide ortadan kaldıran bir telefon. Masaya koydunuz telinizi aman su dokulür aman çay dökürülür gibi bir derdiniz yok.. tek dert yere düşürmeyin yeter. :D

rockfatal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nihayet sonunda alabildim ben de.

Telefon güzel, Samsung, LG gibi markaların tasarımları hoşuma gitmiyordu, bu güzel ama.

Canımı sıkan tek şey içinden çıkan kulaklık. Paralel İthalat benimki de ama maalesef içinden normal eski walkmanlerin kulaklığı gibi bişey çıktı. Kulakiçi bile değil (:) Kulağımda durmadığı için o tür kulaklıklar hiç sesini bile test etmedim, eğer uyum sorunu olmazsa eski samsung'umun kulaklığını kullanırım.

Ama büyük ihtimal Amazon'dan filan şarj ünitesiyle birlikte bahsedilen kulaklık ucuzsa onu da alabilirim.

Her ne kadar eski seriler artık piyasada kalmadı dense de tek korkumdu eski seri bir ürün gelmesi. 14w51 geldi. Birkaç saattir kullanıyorum, kasasında filan hiçbir sorun yok, herhangi bir sorunla karşılaşmadım şimdilik. İyi ki almışım dedim açıkçası. Kulaklık dışında canımı sıkan bir şey yok. İhtiyaçlarımı rahat bir şekilde karşılar. Çok yazılmıştır ama iyi foto çekiyor. Hayırlı günler.

sanane24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim telefon 4.4.2 ile gelmişti sim kartı takmadan hemen 4.4.4 e güncelleme yaptım daha sonra telefon açıldıktan sonra uygulamalar kısmındaki telefon ile birlikte gelen uygulamaların tarihleri 1970 olarak göründü. Ben saati düzeltmeden güncelleme yaptığım için bundan olduğunu düşünerek yeniden güncelleme yaptım ve fabrika ayarlarına tekrar döndüm ama o tarihler 1970 olarak görünüyor. Bunu nasıl düzeltirim veya nasıl böyle olduğu hakkında bilgisi olan var mı.?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ACİL YARDIM....Arkadaşlar herkese iyi günler. Ben Z2 kullanıyorum. Sorunum şu: Son iki üç gündür rehbere giremiyorum. Ne zaman bassam "Maalesef Kayıtlar durdu" ibaresiyle karşılaşıyorum ve mecburen "Tamam" butonuna basmak zorunda kalıyorum. Çözümü bilen var mı??

Ablukaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Şu üründen kullanan var mı? Kullanan varsa üründen memnun mu, belirtebilir mi ürün hakkındaki deneyimlerini?

Elimde z1 ve z2 telefon var. Onlarda kullanmak için 2 adet almayı düşünüyorum.
http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/sony-xperia-z2-manyetik-sarj-kablosu-145956370

Ben kullanıyorum bi sıkıntısını görmedim . Adaptör orjinal olduktan sonra bi sıkıntı olacağını sanmıyorum biraz geç sarj olur hepsi o .

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Ben kullanıyorum bi sıkıntısını görmedim . Adaptör orjinal olduktan sonra bi sıkıntı olacağını sanmıyorum biraz geç sarj olur hepsi o .
Geç şarj olacağını biliyorum. Yorum için teşekkürler. Cevap gelene kadar çoktan sipariş verdim ve bulunduğum şehre gelmiş. Yarın elimde olur herhalde. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar telefonu aralık 2014 de aldım seri no w39 sizce eski sayılır mı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben z2 almayı düşünüyorum ama sizce sorunlar giderilmiş midir bu zamanki serilerine kadar bu kadar çok sorun olması kafamı kurcalıyor yardım edin :)

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar ben z2 almayı düşünüyorum ama sizce sorunlar giderilmiş midir bu zamanki serilerine kadar bu kadar çok sorun olması kafamı kurcalıyor yardım edin :)
İlk serilerde bazı üretim hataları olabiliyordu şuankiler de bi sorun yok

RespectGallant

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar oncelıkle hepınıze ıyı forumlar.Telefonlarını Hepsıburada.comdan alan arkadaslar memnunlar mı bır sorunla karsılastılar mı gelen telefonlar hangı serıler cevap verebılırler mı acaba.Iyı geceler :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar z2 aldım bikaç gün önce ses ayarlarından şikayetçiyim sadece gelen arama mesajda falan bildirim sesleri az çıkıyor tuş kilit sesi çok çok az bu bildirim seslerini ve tuş kilit sesini nasıl yükseltebilrim yardımcı olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben 5 aydır z2 kullanıcısıyım ve almak isteyen arkadaşlara tavsiyem ALMAYIN! Ben çektim siz çekmeyin. Telefonda büyük bir şebeke sorunu var mobil veri açık olduğu halde internete girmiyor bi giriyo bi girmiyo internete girmediği zamnlarda telefon kapalıymış gibi dışardan gelen aramalarda aradığınız kişiye ulaşılamıyor diyor. Ayrıca benimki 14w24 yani sorunlar devam ediyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
teknosadan almayı düşünüyorum bugun üretim hataları yoktur inşallah açıp bakmayıda düşünüyorum telefona

rockfatal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben 5 aydır z2 kullanıcısıyım ve almak isteyen arkadaşlara tavsiyem ALMAYIN! Ben çektim siz çekmeyin. Telefonda büyük bir şebeke sorunu var mobil veri açık olduğu halde internete girmiyor bi giriyo bi girmiyo internete girmediği zamnlarda telefon kapalıymış gibi dışardan gelen aramalarda aradığınız kişiye ulaşılamıyor diyor. Ayrıca benimki 14w24 yani sorunlar devam ediyor.

ben 2 hafta önce aldım, 14w51 geldi, bahsettiğiniz sorunlar yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kablosuza bağlanmaya çalışıyorum . sürekli wpa\wpa2 2 sağlanıyor. ıp adresi alınıyor diyor lakin bağlanmıyor kablosuza neden acaba

rockfatal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sizce siyah mı yoksa beyaz mı z2 almalıyım

zevkine kalmış ama kendi açımdan siyahı daha güzel buluyorum.

beyaz çift renk olduğu için biraz garip geliyor gözüme. tüm kapak beyaz olsaydı z3'teki gibi olsa direkt beyaz al derdim ama z2'deki olmamış bana kalırsa.

yine de bir mağazada bak bence.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hoparlörün patladığını nasıl anlarım? Üst hoparlörden kıl gibi bişey çıkardım ama siyah renkte çıktı, hopalörün içi nasıl, çıkarılabilecek bir parça var mı ince? şu an yüksek seste cızırtı yapıyor biraz, o kılı çıkarmadan önce yapmıyordu. Cihazda kırılmaz cam koruyucu var. Arasına toz ya da kıl girdi diye düşündüm.

üstteki hoparlördeki teli çıkarmış olabilir miyim ben kıl diye? ya da içinde tel var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yorum için teşekkürler.z2ye kavuştum,beyazını aldım,onu da birkaç gün kullanınca gözüm alıştı.Ancak recorder iyi ses kaydı yapmıyor,yaptığım kayıtları dinleyince ses seviyesi çok az ve uzak mesafe de değil,acaba yeni aldığım için mi yani ayarlarıyla mı oynamak gerekiyor,yardımcı olursanız sevinirim.

Arabca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selâmun Aleykum..
7 aydır Xperia Z2 kullanıcısıyım..
Xperia Z2 telefonlarının arka kamera kısmı ve çevresine hafif hafif vurunca alışık olunmadık bir ses(çıt çıt) gelme sorunu var mı ?
Bu sorunu yaşıyorum telefonumda..
Eğer problem kapağı açıp çözülecek olursa kapak açıldığı zaman ileride bir problem yaşama oranı nedir?

Xperia s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
7 aylık z2 de kasa açıklığı. Lens kayması ve kameranın üzerinde kabarcıklar vardı. Eski seri bi cihazdı ( 14w21) servise gönderdim arka kapak değişimi için. Gün geçtikçe sinirlerim bozuldu. 21 gün yeni telefon göndermişler sıfır kutu. ( 14w28) ses falan baya güzel çıkıyor . İnşaallah bunda bir sorun çıkmaz. Şimdi diyorum ki kullanıcı hakem heyetine başvurup telefon istemiyorum para mı istiyorum mu desem ;-) ne derseniz? Dün bir bugün iki. İki günlük cihaz 13 ay garantisi kaldı :p

Arabca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7 aylık z2 de kasa açıklığı. Lens kayması ve kameranın üzerinde kabarcıklar vardı. Eski seri bi cihazdı ( 14w21) servise gönderdim arka kapak değişimi için. Gün geçtikçe sinirlerim bozuldu. 21 gün yeni telefon göndermişler sıfır kutu. ( 14w28) ses falan baya güzel çıkıyor . İnşaallah bunda bir sorun çıkmaz. Şimdi diyorum ki kullanıcı hakem heyetine başvurup telefon istemiyorum para mı istiyorum mu desem ;-) ne derseniz? Dün bir bugün iki. İki günlük cihaz 13 ay garantisi kaldı :p
Xperia Z2 telefonunuzun arka kamera kısmı ve çevresine hafif hafif vurunca alışık olunmadık bir ses(çıt çıt) gelme sorunu var mıydı ?
Bir de eğer kapak serviste açıldığı zaman ileride bir problem yaşama oranı nedir?

Xperia s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Xperia Z2 telefonunuzun arka kamera kısmı ve çevresine hafif hafif vurunca alışık olunmadık bir ses(çıt çıt) gelme sorunu var mıydı ?
Bir de eğer kapak serviste açıldığı zaman ileride bir problem yaşama oranı nedir?
Aynen. Tik tık. Çıt çıt sesler geliyordu. Serviste de açılsa başka bir yerde de açılsa . Cihaz şu alır . En azından içine sinmez.

Falkir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu temmuzda aldım 14w20 serisi bahsedilen sorunların hiçbiri yok gayette sağlam en son yapılan yazılım güncellemesinden sonra şebeke sorunu oldu ona da birkaç çözüm buldum yazılımsal bir problem açıkçası android 5.0 da düzeleceğini umuyorum :)

Arabca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen. Tik tık. Çıt çıt sesler geliyordu. Serviste de açılsa başka bir yerde de açılsa . Cihaz şu alır . En azından içine sinmez.
Yani tüm telefonlarında olan bi şey diyorsunuz.. Peki bu ses ön üst kısımlara vurunca da duyuluyor mu ?
Kamera ilk zamânlardaki gibi performanslı gelmiyor gözüme, kumlanmalar daha çok gözüme batmaya başladı özellikle loş ve gece çekimlerinde..
Siz de böyle bir düşünceye kapıldınız mı ?

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
ya arkadaşlar ben telefonu suya düşürdüm ama biraz yüksekten düştüğü için yan kapakları açıldı ve içine su aldı. şu an telefon durmadan titriyor sanki reset atıyormuş gibi kapatma tuşuna basınca saliselik sony yazısı çıkıyor ve tekrar titreyip başa sarıyor. bu suya düşme prosedürlerinde cihazın ne kadar parçası çıkıyorsa çıkarın sonra pirince yatırın derler ben onu yaptım. başka yapacağım bişey varmı acaba?

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ya arkadaşlar ben telefonu suya düşürdüm ama biraz yüksekten düştüğü için yan kapakları açıldı ve içine su aldı. şu an telefon durmadan titriyor sanki reset atıyormuş gibi kapatma tuşuna basınca saliselik sony yazısı çıkıyor ve tekrar titreyip başa sarıyor. bu suya düşme prosedürlerinde cihazın ne kadar parçası çıkıyorsa çıkarın sonra pirince yatırın derler ben onu yaptım. başka yapacağım bişey varmı acaba?
2 gün dursun orada sonra çalışmazsa servis yolu gözüküyor