Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

Bu konuyu okuyanlar

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaslar telefonu günes ısıgı altında kullanırken ekranda nokta nokta parlayan ışıklar gordum ekran kapalıykeb de ısıga tuttuğum zaman gorunuyo boyle biseyle karsılasmıs olan varmı nedir bu ısıklar
Kardeş o noktalar dokunmatiğin algilamasi icin varlar. Dert etme o her marka her model telefonda var :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben birşey sorma ksitiyorum ben sony kullanıcısıyım uzun zamandır sony kullanıyorum fakat xperia ion sahibiyim şuan ve istanbul beylikdüzünde telefonumdan dolayı çekmiyor hattımı samsung s4 e takıyorum abimin telefonuna full çekiyor çok hızlı oluyor ben aldığımdan beri bu hızı yakalayamadım geçen hafta arkadaşlarla bir mekana gittik bende ion var diğer arakdaşımda z3 vardı bizim telefonlar mekanda çekmezken samsung ve iphone kullanan arkadaşlarımızın telefonu full çekiyordu hatlarımız aynı olamsına rağmen ben teknik özelliklerden çok bu özellik hakkında bilgi almak istiyorum yoksa gözüm kapalı sony xperia z2 alıcam varmı böyle bir sorunla karşılaşan bana yardımcı olursanız sevinirim

sorumu cevaplayacak birisi varmı acaba 2-3 gün içerisinde alıcam bi telefon lütfen yardım edin :/

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Cok tesekkur ederim :)

Birde dock mu onerirsiniz manyetik sarj kablosu mu usb girisi cok hassas
Ben dock kullanıyorum ve memnunum. İki dezavantajı var. Birincisi telefonum çok ağır şarj oluuor ( 3-4 saati bulabiliyor bazen ama geceden geceye şarj etmeye ihtiyac duyduğum icin pek etkilemiyor beni açıkçası )
İkinci nokta ise orjinal kılıfı harivinde diger kiliflarla dock a oturtamıyorum ve mecburan diger kiliflardan birini kullandigim zaman sarj ederken kilifi cikariyorum. Bi sure sonra sinir etmeye baslio o da.

kornea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben dock kullanıyorum ve memnunum. İki dezavantajı var. Birincisi telefonum çok ağır şarj oluuor ( 3-4 saati bulabiliyor bazen ama geceden geceye şarj etmeye ihtiyac duyduğum icin pek etkilemiyor beni açıkçası )
İkinci nokta ise orjinal kılıfı harivinde diger kiliflarla dock a oturtamıyorum ve mecburan diger kiliflardan birini kullandigim zaman sarj ederken kilifi cikariyorum. Bi sure sonra sinir etmeye baslio o da.

Manyetik kablo daha cazip geliyo bana yanımda tasırkrn felan.manyetik kablonun ne gibi eksileri vardır ki

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Manyetik kablo daha cazip geliyo bana yanımda tasırkrn felan.manyetik kablonun ne gibi eksileri vardır ki
Aslında manyetik kablo daha avantajlı. Ama o da tam oturmayabilir girişe diye düşünüyorum. Tam oturmazsa sen gece uyurken falan çıkabilir ve telefonun şarj olmaz. Ama dockta sıkı bir şekilde durmasının sebebi hem manyetizma, hemde telefonun ağırlığı baskı yapıyor. Fakat manyetik kabloda sadece manyetizma tutacaktır ki o da ne kadar tutarsa. Tabi manyetik kablo kullanan arkadaşlardan birine sorman daha faydalı olacaktır.

kornea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında manyetik kablo daha avantajlı. Ama o da tam oturmayabilir girişe diye düşünüyorum. Tam oturmazsa sen gece uyurken falan çıkabilir ve telefonun şarj olmaz. Ama dockta sıkı bir şekilde durmasının sebebi hem manyetizma, hemde telefonun ağırlığı baskı yapıyor. Fakat manyetik kabloda sadece manyetizma tutacaktır ki o da ne kadar tutarsa. Tabi manyetik kablo kullanan arkadaşlardan birine sorman daha faydalı olacaktır.

Cok tesekkur ederim yardımların için :)

BurakCey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar Adalet diye bi film var The Equalezer ordaki oyuncuların telefonları Sony fakat birinden çağrı gelince sadece büyükçe isim yazıyor resim eklemediğimiz insanlar da ki standart boş mavi resim çıkmıyor nasıl yapabiliriz bi fikri olan var mı harika görünüyor çünkü?

Güncel

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bildiğim kadarı ile filmler ve dizilerin çoğunda telefonların arayüzü değişik görünüyor ( normalinden farklı bir arayüz ). Mesela aynı durum Supernatural dizisinde de var. Ordaki adam HTC One M7 kullanıyor ama arayüz, menüler, çağrı cevaplama-sonlandırma gibi kısımların bizim bildiğimiz One M7 ile gram alakası yok.
Kısacası filmde gördüğünün aynısını bulman zor fakat çaprı ekranını, dialer ekranını falan ek programlarla değiştirebilirsin fakat ne kadar memnun kalacağın ve ne kadar stabil olacağı bir muamma. Bir de orjinali kadar seri olamıyor bu tip programlar çok fazla optimizasyon sıkıntısı var şimdiden söyleyeyim.

BurakCey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım hocam ama bi baksanız filme o kadar mı güzel ve şık durur güncelleme falan mı acaba farklı ülke vs önce gelmiştir belki diye sordum olsa keşke o şekilde kullanmak isterim :/

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Anladım hocam ama bi baksanız filme o kadar mı güzel ve şık durur güncelleme falan mı acaba farklı ülke vs önce gelmiştir belki diye sordum olsa keşke o şekilde kullanmak isterim :/
Dediğim gibi hocam dizi ve filmlerde montaj çok oluyo telefonların ekran görüntüleri ve yapabildiği yeteneklerde :) Dark Knight filmindeki adamın 5800 ı sonar gibi kullanması bu abartılara iyi bir örnek bence :)

BurakCey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya da James Bond un sonyi kullanması :) bilmiyorum ama herşeyi aynıydı sadece çağrı ekranı farklı olunca :)

sanane24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni yılın ilk mesajı benden olsun. Yeni yılda lüks vergi gelmesi gündemde olduğu için bende dün Xperia Z2 aldım henüz elime ulaşmadı cumartesi gelecek. Öncelikle 2 yıldır Xperia P kullanıyordum telefonumdan gayet memnunum hiç bir sorunla karşılaşmadım ama artık Andorid güncellemesi gelmediği için değiştirmek zorunda kaldım ayrıca büyük ekran olduğu için tercih ettim. Yeni telefonumu hiç kullanmaya başlamadan ilk önce ön ve arka kapak jelatini ve şeffaf silikon kapak düşünüyorum siz ne dersiniz nereden temin edebilirim ve hangi marka öneriyorsunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar yeni yılın ilk mesajı benden olsun. Yeni yılda lüks vergi gelmesi gündemde olduğu için bende dün Xperia Z2 aldım henüz elime ulaşmadı cumartesi gelecek. Öncelikle 2 yıldır Xperia P kullanıyordum telefonumdan gayet memnunum hiç bir sorunla karşılaşmadım ama artık Andorid güncellemesi gelmediği için değiştirmek zorunda kaldım ayrıca büyük ekran olduğu için tercih ettim. Yeni telefonumu hiç kullanmaya başlamadan ilk önce ön ve arka kapak jelatini ve şeffaf silikon kapak düşünüyorum siz ne dersiniz nereden temin edebilirim ve hangi marka öneriyorsunuz. Şimdiden teşekkür ederim.
Öncelikle hayırlı olsun yeni telefonun :) Telefonun ön kısmına mutlaka jelatin çektirmeni öneririm. Şeffaf veya parmak izi tutmayan model olması sana kalmış. Arka kısmına gelirsek, ben beyaz olan modeli kullanıyorum ve 5 tllik bi silikon kılıfla, bazende kendi orjinal standlı kılıfıyla kullanıyorum. Benim 4 ay oldu alalı ve arka tarafta gram çizilme yok ( beyaz renk zaten belli etmiyor, ben ışık altında iyice temizleyip bakıyorum, gene çizik falan yok ) tabi arkaya jelatin sana kalmış.
Kılıftan hangi kılıftan alırsan mutlu olursun herhalde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hafıza kartından telefona rehberdeki numaraları nasıl aktarabiliriz

rockfatal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
resmi distribütör garantili 1600'e alacağım ama aklımda bir soru bu z2'lerin orijinal kulaklıkları varmış sanırım ses yalıtımlı olan.

bütün resmi distribütör ürünlerde o kulaklık var mıdır? bazıları almışlar, "içinde dandik kulaklık geldi" vs. diye yazmışlar, onlar ithalattan alan mı sadece acaba? yoksa resmi garantili olanlarda da dandik kulaklık gönderebilirler mi?

baktım da, orjinal kulaklık 150 liraymış çünkü. telefonda zaten müzikten başka yaptığım bir şey yok, önemli bir konu benim için.

bu arada, incehesap'tan alacağım. oradan alan varsa da yorum yaparsa sevinirim, hangi kulaklığı gönderiyorlar, sıkıntı var mı vs.

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
resmi distribütör garantili 1600'e alacağım ama aklımda bir soru bu z2'lerin orijinal kulaklıkları varmış sanırım ses yalıtımlı olan.

bütün resmi distribütör ürünlerde o kulaklık var mıdır? bazıları almışlar, "içinde dandik kulaklık geldi" vs. diye yazmışlar, onlar ithalattan alan mı sadece acaba? yoksa resmi garantili olanlarda da dandik kulaklık gönderebilirler mi?

baktım da, orjinal kulaklık 150 liraymış çünkü. telefonda zaten müzikten başka yaptığım bir şey yok, önemli bir konu benim için.

bu arada, incehesap'tan alacağım. oradan alan varsa da yorum yaparsa sevinirim, hangi kulaklığı gönderiyorlar, sıkıntı var mı vs.
Ben teknosadan aldım ve içinden yalıtımsız standart kulakiçi kulaklık çıktı. Kulaklık fazla dandik değil ama verdiği ses az geldiği için bana göre, gidip philips marka mikrofonlu kulaklık aldım ve şu an çok memnunum. Alacağın yere göre değişir içinden çıkan kulaklık.

ForWork

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kulaklık yurtdışı satılan telefonlarda çıkıyor. Her ülkeden de değil. Ancak kulaklık mükemmel şuan kullandığım kulaklık bu

rockfatal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
garip olay.

bazıları ekşi'de filan yazmış bana bu kulaklık geldi diye, bazıları da kötü kulaklık geldi diye sövüyor.

Piyango biraz galiba. Her yer kafasına göre mi veriyor anlamadım ki.

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
garip olay.

bazıları ekşi'de filan yazmış bana bu kulaklık geldi diye, bazıları da kötü kulaklık geldi diye sövüyor.

Piyango biraz galiba. Her yer kafasına göre mi veriyor anlamadım ki.
Hayır kardeşim piyango değil :) Sony in resmi olarak TR ye gönderdiği cihazlardan bu kulaklık çıkmıyor. Senin alacağın yerdeki cihaz belki de Sony in japonya ya gönderdiği partiden olabilir ve bi disbirütör bunu Sony TR den ayrı satıyor olabilir. Sony TR den ayrı olması demek, cihazın garantisinin piyango olması demek.

rockfatal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır kardeşim piyango değil :) Sony in resmi olarak TR ye gönderdiği cihazlardan bu kulaklık çıkmıyor. Senin alacağın yerdeki cihaz belki de Sony in japonya ya gönderdiği partiden olabilir ve bi disbirütör bunu Sony TR den ayrı satıyor olabilir. Sony TR den ayrı olması demek, cihazın garantisinin piyango olması demek.

Anladım sağol.

sanane24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle hayırlı olsun yeni telefonun :) Telefonun ön kısmına mutlaka jelatin çektirmeni öneririm. Şeffaf veya parmak izi tutmayan model olması sana kalmış. Arka kısmına gelirsek, ben beyaz olan modeli kullanıyorum ve 5 tllik bi silikon kılıfla, bazende kendi orjinal standlı kılıfıyla kullanıyorum. Benim 4 ay oldu alalı ve arka tarafta gram çizilme yok ( beyaz renk zaten belli etmiyor, ben ışık altında iyice temizleyip bakıyorum, gene çizik falan yok ) tabi arkaya jelatin sana kalmış.
Kılıftan hangi kılıftan alırsan mutlu olursun herhalde.

Çok teşekkür ederim.

Ben şu ürünlerden düşünüyorum ama sizce nasıl olur?

http://www.hepsiburada.com/liste/mi...elkilmic096&categoryId=16102&SKU=TELKILMIC096

http://www.hepsiburada.com/liste/mi...elkilmic080&categoryId=16102&SKU=TELKILMIC080

veya

http://www.hepsiburada.com/liste/mi...elkilmic089&categoryId=16102&SKU=TELKILMIC089